14 C
Tirana
Wednesday, July 15, 2020
No menu items!

Biznesmeni Lazim Destani takon në Dyzeldorf Konsullin e Kosovës: Mundësi bashkëpunimi për investime në Kosovë

Biznesmeni dhe filantropi Lazim Destani ka mirëpritur në Dyzeldorf Konsullin e Përgjithshëm të Republikës së Kosovës në këtë qytet, z. Arjan Kashtanjeva. Destani deklaron...

Produktet dezinfektuese që vrasin Covid brenda 2 minutash

COVID-19 ende aktiv dhe shumë prej nesh po bëjmë gjithçka mundemi për ta mbajtur veten të sigurt. Një nga mënyrat më të mira për...

Benz dhe Volvo probleme për përdoruesit, rrezik për konsumatorin dhe maskat, dezinfektuesit e duarve e deri te veshjet apo lodrat e fëmijëve. Ja raporti...

Të gjithë kemi në shtëpi produkte, që ndoshta as nuk e mendojmë që janë të rrezikshme për shëndetin, për jetën, por edhe që nuk...

Novavax merr 1.6 miliardë dollarë për vaksinën ndaj covid-19

Novavax Inc., një nga kompanitë kryesorë farmaceutike në garën për të zhvilluar një vaksinë për Covid-19, do të marrë 1.6 miliardë dollarë nga programi...

Denonco

Alarmi i RAPEX: Këto dy lloje maskash mos i blini, nuk iu mbrojnë nga Coronavirus

Në kohën e pandemisë "Covid-19", kur çdokush përpiqet të mbrohet, duket dhe se mundësitë e abuzimit rriten. Siç kemi...

Problemet me riatdhesimin, shqiptari apelon në “Alert” për ndihmë: Dua të kthehem, pranoj kushtet e qeverisë, s’më japin zgjidhje

Një shqiptar që do të rikthehet nga Austria në Shqipëri ka denoncuar në ‘Alert’ problemin me riatdhesimin. Në denoncim ai bën me dije se...

Videot e aksidentit / Vrapon me protezë në këmbë në Mataronën e Tiranës, por nuk e njihni historinë e Lazim Latifit, 4 vjet endet...

Ka humbur këmbën në një aksident rrugor, pa qenë as vet fajtor, por askush nuk e di se çfarë po vuan prej 4 vitesh...

Vijon mbushja e bombolave të gazit në karburante, sa rrezikohen qytetarët

Shpërthimet e shpeshta, diegiet e banesave, që herë-herë kanë marrë dhe jetë njerëzish nga rrjedhjet e gazit, detyroi qeverinë, të paktën prej 4 vjetësh,...

Alarmi për kekun Luppo, AKU mohon të ketë në tregjet shqiptare: Verifikuam subjektet, s’ka produkt të tillë

Pas denoncimit të një qytetareje në emisionin “Alert” që brenda kekut Luppo kishte kokrra paralizuese, ka reagur Autoriteti Kombëtar I Ushqimit (AKU). AKU ka njoftuar...

Lajmi i fundit

Biznesmeni Lazim Destani takon në Dyzeldorf Konsullin e Kosovës: Mundësi bashkëpunimi për investime në Kosovë

Biznesmeni dhe filantropi Lazim Destani ka mirëpritur në Dyzeldorf Konsullin e Përgjithshëm të Republikës së Kosovës në këtë qytet, z. Arjan Kashtanjeva. Destani deklaron...

Produktet dezinfektuese që vrasin Covid brenda 2 minutash

COVID-19 ende aktiv dhe shumë prej nesh po bëjmë gjithçka mundemi për ta mbajtur veten të sigurt. Një nga mënyrat më të mira për...

Benz dhe Volvo probleme për përdoruesit, rrezik për konsumatorin dhe maskat, dezinfektuesit e duarve e deri te veshjet apo lodrat e fëmijëve. Ja raporti...

Të gjithë kemi në shtëpi produkte, që ndoshta as nuk e mendojmë që janë të rrezikshme për shëndetin, për jetën, por edhe që nuk...

Novavax merr 1.6 miliardë dollarë për vaksinën ndaj covid-19

Novavax Inc., një nga kompanitë kryesorë farmaceutike në garën për të zhvilluar një vaksinë për Covid-19, do të marrë 1.6 miliardë dollarë nga programi...

Një shqiptare nga Tetova, menaxhere në Ecolog, përfaqëson Maqedoninë ne Forumin Botëror të Investimeve

Një shqiptare nga Tetova do të përfaqësojë Maqedoninë e veriut në Asamblenë e Madhe të Forumit Botëror të Investimeve të Engjëjve të Biznesit. Bëhet...

Siguria ushqimore

Kërkesa ndaj BE: Të ulet kafeina tek shtesat ushqimore, dëmton konsumatorin

Një studim i publikuar nga Rivm, institutit holandez për shëndetin publik ka dalë në konkluzionin që përdorimi i kafeinës...

OIE dhe WVA: Aktivitetet veterinare janë thelbesore për sigurinë e ushqimit

Organizata Botërore për Shëndetin e Kafshëve (OIE) dhe Shoqata Botërore e Veterinarisë (WVA), kanë dalë në një deklaratë të...

Produkte të huaja apo vendi? Eksperti Ervin Resuli: Te konsumatori ndikojnë mungesa e laboratorëve dhe puna e dobët e institucioneve

Sipas anketes se fundit “Barometri i Ballkanit 2020”, vetem 65 shqiptareve zgjedhin qe te konsumoje prodhime vendase, kundrejt 32...

Risi Albania dhe MBZHR mbështesin trajnimin për Global G.A.P, ja përfitimet e produkteve shqiptare nga ky certifikim dhe hapja në tregjet evropiane

Të certifikosh prodhimin me standardin ndërkombëtar Globat G.A.P në Shqipëri, tashmë nuk është një risi. Kompani të ndryshme të...

Ndryshimi i klimës dhe siguria e ushqimit

Ndryshimi i klimës paraqet sfida të rëndësishme për sigurinë globale të ushqimit. Ndryshimet afatgjata në temperaturë, lagështirë, reshje, ndryshimet...

Lajme

Fruta pyelli të pasura me vitamina, ngrirja e duhur e manaferrave dhe boronicave

Manaferrat dhe boronicat janë dy nga frutat e pyllit më të pasura në vlera, vitamina, antioksidantë dhe minerale. Antioksidantët janë të domosdoshëm për organizmin sepse...

Si të heqim kilet e shtuara gjatë karantinës

Në kohën e karantinës, qëndrimi brenda, mungesa e aktivitetit fizik, bëjnë që të drejtohemi herë pas here te frigoriferi dhe në këtë mënyrë të...

Rëndësia e fibrave dhe mosteprimi në konsumimin e tyre

Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është të sigurohemi që po marrim mjaftueshëm fibra në baza të rregullta. Lënda ushqyese është thelbësore për...

Diaspora

Një shqiptare nga Tetova, menaxhere në Ecolog, përfaqëson Maqedoninë ne Forumin Botëror të Investimeve

Një shqiptare nga Tetova do të përfaqësojë Maqedoninë e veriut në Asamblenë e Madhe të Forumit Botëror të Investimeve të Engjëjve të Biznesit. Bëhet...

Foto / Video – Dhoma e Biznesit të Diasporës bashkon Dhomat e rajonit. Majko: Jeni stabiliteti ekonomik i Shqipërisë. Destani: Takimi i Dhomave, rëndësi...

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptar, Fondi i Zhvillimit të Diasporës në bashkëpunim me Ministrin e Shtetit për Diasporën, z. Pandeli Majko kanë zhvilluar...

Intervista – “Të bashkuar për ndryshim”, Idris Sulejmani kandidat në zgjedhjet e përgjithshme në Kroaci: Do jem zë i lartë pakicave në parlament

KROACI - Nën moton “Të bashkuar për ndryshim”, shqiptari Idris Sulejmani do jetë kandidat për një post deputeti në zgjedhjet e përgjithshme në Kroaci,...

Takim për votën e mërgimtarëve, KKD online me kryeministrin. Biznesmeni Lazim Destani: Diaspora kontribuon për ekonominë, duhet të votojë, që të mos ndihet jetime

Këshilli Koordinues i Diasporës pas disa javësh angazhim në një fushatë intensive për përfshirjen e së drejtës së votës së shtetasve shqiptarë jashtë vendit,...

Kryeministër i Maqedonisë? Shqiptarë e maqedonas e kërkojnë për ta votuar. Ja çfare mendon biznesmeni Lazim Destani

Filantropi i njohur dhe Kryetari i Bordit Drejtues të gjigandit “Ecolog Internationa”, Lazim Destani, ka hedhur poshtë zërat se mund të kandidojë për kryeministër...

Diaspora e mban fjalën, 15 mijë teste dhuratë për Covid-19 nga biznesmenët Lazim Destani, Remzi Ejupi dhe Nazmi Viqa

KOSOVË - Diaspora e mban premtimjn e dhënë pak ditë më parë, duke sjellë në Kosovë, Maqedoni dhe Luginën e Preshevës plot 15 mijë...

Sociale

Biznesmeni Lazim Destani takon në Dyzeldorf Konsullin e Kosovës: Mundësi bashkëpunimi për investime në Kosovë

Biznesmeni dhe filantropi Lazim Destani ka mirëpritur në Dyzeldorf Konsullin e Përgjithshëm të Republikës së Kosovës në këtë qytet, z. Arjan Kashtanjeva. Destani deklaron se gjatë takimit është diskutuar mbi tematika të ndryshme të zhvillimeve në Kosovë dhe mundësinë...

Produktet dezinfektuese që vrasin Covid brenda 2 minutash

COVID-19 ende aktiv dhe shumë prej nesh po bëjmë gjithçka mundemi për ta mbajtur veten të sigurt. Një nga mënyrat më të mira për...

Ushqimet në të cilat gjendet pigmenti që i jep lëkurës ngjyrë të bukur në plazh

Që të jetë i shëndetshëm dhe në formë, organizmi ynë ka nevojë për një grup nutrientësh në të cilin bëjnë pjesë proteinat, vitaminat dhe...

Kosova përmbush kriteret për eksportin e produkteve me origjinë shtazore në BE

Kosova përfshihet në listën e vendeve të treta me të drejt eksporti për produktet ushqimore me origjinë shtazore në vendet e Bashkimit Evropian. Duke...

Kura natyrale për ankth, pagjumësi dhe depresion

Ekspertët tregojnë mënyrat e thjeshta, përmes të cilave natyra zvogëlon stresin dhe krijon një shpëtim të menjëhershëm. Këto kurime natyrale nga ankthi, depresioni dhe pagjumësia,...

Video News

- Advertisement -
Video thumbnail
Sfidat e Bujqesise ne mungese subvensionesh. Ç'i shqeteson fermeret dhe pamundesia e konkurences
47:48
Video thumbnail
Emisioni ALERT! Eurobarometri i EFSA, ja si eshte perceptimi i shqiptareve per sigurine ushqimore?
52:02
Video thumbnail
ALERT! Financimi i bujqësisë 2020 Skemat e subvensioneve dhe prioritetet nga Ministria e Bujqësisë
47:39
Video thumbnail
ALERT! Eksportet e prodhimeve shqiptare Produktet Made in Albania qe shkojne ne te gjithe boten
46:58
Video thumbnail
ALERT!“Risite” e ndryshimeve ne Ligjin per Ushqimin dhe si e shkaterron AKU dalja nga Sherbimi Civil
48:02
Video thumbnail
Qendra ALERT ne Komisionin e Veprimtarive Prodhuese per draftligjin Per Ushqimin
25:06
Video thumbnail
ALERT! Kontrolli i ushqimeve Masat e AKU pas denoncimit për salcat me përmbajtje amidoni
49:15
Video thumbnail
Emisioni ALERT Turizmi rural dhe ushqimi! Sfida për t’iu ofruar vizitorëve produkte të sigurta
48:53
Video thumbnail
Niseshteja dhe mielli në salcën e domates, Hyrida Basha: Problemet që i shkaktohen konsumatorit
03:36
Video thumbnail
Skandali me kompanitë e salcave të domateve, analizat: Në përbërjen e tyre miell dhe niseshte
03:34
Video thumbnail
Emisioni ALERT! Mashtrimi me Ushqimet Falsifikimi i produkteve dhe si ti zbuloni ne shtepi
50:17
Video thumbnail
Shpërthimet dhe dëmet e shkaktuara nga bombolat e gazit
02:00
Video thumbnail
Sa e rrezikshme është mbushja e bombolave të gazit në karburante
02:43
Video thumbnail
Alert! Reziku nga gazi dhe bombulat. Çfare nuk dime per kujdesin ndaj tyre, qe te mos kemi shperthim
48:56
Video thumbnail
Universiteti i Tetovës, historia 25-vjeçare dhe lufta e Fadil Sulejmanit për arsim shqip
52:18
Video thumbnail
Farke, Shtepia Kontenier, nje nga shume te dhuruarit nga Filantropi Lazim Destani dhe familja e tij
03:22
Video thumbnail
Themelohet Dhoma e Biznesit te Diaspores Shqiptare
15:08
Video thumbnail
Alarmi i vendeve të BE për rrezikun nga lodrat
03:07
Video thumbnail
Alert! Mashtrimi me higjienen i subjekteve, duke rrezikuar shendetin e konsumatoreve. Si shiten DDD?
45:48
Video thumbnail
Subjektet të detyruara me ligj që të zbatojnë planin 3D, abuzimet me blerje certifikatash
02:22
Video thumbnail
Kimikatet te lodrat, rrezikshmëria tek shëndeti i fëmijëve
02:53
Video thumbnail
Ja cilat janë hapat që duhet ndjekur për të patur prodhime Bio
02:44
Video thumbnail
Tregtimi i produkteve Bio, ja si mashtrohet konsumatori
03:58
Video thumbnail
Alert! Mashtrimi me fjalen bio
46:14
Video thumbnail
Rekord nga Tetova, kompania Ecolog sjell dhjetëra ton ndihma
17:40
Video thumbnail
Aksidentet, eksperti Gëzim Hoxha: Të rregullohet çështja e të mënduarit, puna të fillojë nga bashkia
03:44
Video thumbnail
Aksidentet rrugore, shifrat alarmante në Shqipëri, faji i drejtuesve të mjeteve apo këmbësorëve?
02:31
Video thumbnail
Kembesoret e "vdekjes" ne emisionin ALERT
47:47
Video thumbnail
Pulat e skartimit shiten si pula fshati, ja si mashtrohet konsumatori
03:40
Video thumbnail
Në tregun shqiptar, 800 mijë pula skartimi në vit, në markete mungon etiketimi
02:20
Video thumbnail
DENONCIMI/KEKU LUPPO ME KOKRRA PARALIZUESE, A KA HYRE NE SHQIPERI?
00:51
Video thumbnail
“LUFTA” MES BIZNESIT, INSPEKTORIATIT QENDROR DHE QEVERISË PËR REFORMIMIN E INSPEKTORIATEVE
02:14
Video thumbnail
Emisioni Alert! "Shkaterrimi" i inspektoriateve dhe kerkesat e biznesit dhe IQ per qeverine
47:23
Video thumbnail
Emisioni Alert nga Granit Sokolaj. Frika nga Bruceloza!
47:03
Video thumbnail
OBSH masa për zhdukjen e brucelozës, ja cilat janë vendet e rrezikuara
02:34
Video thumbnail
Bruceloza, rastet e shfaqura në Shqipëri
01:59
Video thumbnail
Emisioni ALERT nga Granit Sokolaj dhe Qendra ALERT
47:55
Video thumbnail
Elda Cuka, kimiste, eksperte e sigurise ushqimore
02:00
Video thumbnail
Emisioni ALERT. Rreziku i nxenesve dhe femijeve nga shitesit ambulant dhe fast food
49:15
Video thumbnail
ALERT! Marketet, nje nga cenuesit e sigurise ushqimore. Ja ne ç'temperatura ruhen produktet e mishit
50:15
Video thumbnail
AKU, mungojnë specialistë në drejtimin e institucionit
02:05
Video thumbnail
Temperaturat e rrezikut
04:28
Video thumbnail
Denoncimiet
03:52
Video thumbnail
ALERT ne News24. Frika nga sallamet ilegale te rruges, pa origjine dhe krejtesisht anonime
50:29
Video thumbnail
Emisioni ALERT nga Granit Sokolaj
51:57
Video thumbnail
Emisioni ALERT! Mishi i Brazilit! Kush po gabon me konsumatorin e shkaterron induatrine?!
44:40
Video thumbnail
Emisioni ALERT! Çdo te merkure, ora 20.00 ne News24. Dedikuar konsumatorit!
00:40
Video thumbnail
Lazim Destani me Presidntin Meta ne Lezhe
01:19
Video thumbnail
AKU sekuestron te Restorant Brazili 50 qingja te therur pa vule e certifikate
00:36
Video thumbnail
AlertNews al
02:12
Video thumbnail
AlertNews.al
05:39
Video thumbnail
10000000 359634634507081 1180805162436919296 n
16:39
Video thumbnail
20171127 202447
01:47
Video thumbnail
20171127 200938
00:22
Video thumbnail
Asgjesimi i mishit nga AKU, 26 tetor 2017
02:15
Video thumbnail
Policia rrugore, kontrolle ne rruge
01:15

Biznesmeni Lazim Destani takon në Dyzeldorf Konsullin e Kosovës: Mundësi bashkëpunimi për investime në Kosovë

Biznesmeni dhe filantropi Lazim Destani ka mirëpritur në Dyzeldorf Konsullin e Përgjithshëm të Republikës së Kosovës në këtë qytet, z. Arjan Kashtanjeva. Destani deklaron...

Produktet dezinfektuese që vrasin Covid brenda 2 minutash

COVID-19 ende aktiv dhe shumë prej nesh po bëjmë gjithçka mundemi për ta mbajtur veten të sigurt. Një nga mënyrat më të mira për...

Benz dhe Volvo probleme për përdoruesit, rrezik për konsumatorin dhe maskat, dezinfektuesit e duarve e deri te veshjet apo lodrat e fëmijëve. Ja raporti...

Të gjithë kemi në shtëpi produkte, që ndoshta as nuk e mendojmë që janë të rrezikshme për shëndetin, për jetën, por edhe që nuk...

Novavax merr 1.6 miliardë dollarë për vaksinën ndaj covid-19

Novavax Inc., një nga kompanitë kryesorë farmaceutike në garën për të zhvilluar një vaksinë për Covid-19, do të marrë 1.6 miliardë dollarë nga programi...

Një shqiptare nga Tetova, menaxhere në Ecolog, përfaqëson Maqedoninë ne Forumin Botëror të Investimeve

Një shqiptare nga Tetova do të përfaqësojë Maqedoninë e veriut në Asamblenë e Madhe të Forumit Botëror të Investimeve të Engjëjve të Biznesit. Bëhet...

Ushqimet në të cilat gjendet pigmenti që i jep lëkurës ngjyrë të bukur në plazh

Që të jetë i shëndetshëm dhe në formë, organizmi ynë ka nevojë për një grup nutrientësh në të cilin bëjnë pjesë proteinat, vitaminat dhe...

Shendet

Novavax merr 1.6 miliardë dollarë për vaksinën ndaj covid-19

Novavax Inc., një nga kompanitë kryesorë farmaceutike në garën për të zhvilluar një vaksinë për Covid-19, do të marrë 1.6 miliardë dollarë nga programi...

Si po trajtohen simptomat e coronavirusit dhe jo shkaktarët

Gjatë periudhës së pandemisë, bota po trajton simptomat shëndetësore dhe pasojat ekonomike të coronavirusit, por askush nuk po flet për shkaqet mjedisore. Si rezultat,...

ORS, ilaçi që zgjidh problemet me diarrenë, dehidratimin, temperaturën dhe të vjellat

Dehidratimi i trupit, diarreja, helmimet e mundshme ushqimore, djersistjet nga temperaturat e larta apo edhe nga aktiviteti fizik, janë problemet më të zakonshme që...

Gjigandi “Ecolog”, testime masive për Covid-19 në Aeroportin Eindhoven, për udhëtaret dhe qytetarët. Ja si do të funksonojë

Ecolog në partneritet me Pro Health Medical u siguron udhëtarëve dhe qytetarëve të rajonit Eindhoven mundësinë për të kryer një provë COVID-19, për të...

Sigurime

Sigurimet, vetëm ALBSIG nuk e njeh krizën

Nga Ersuin Shehu Tregu i sigurimeve e kufizoi rënien gjatë muajit të dytë të pandemisë, falë një ecurie të mirë të primeve në sigurimin e...
- Advertisement -

Konsumatori

Biznesmeni Lazim Destani takon në Dyzeldorf Konsullin e Kosovës: Mundësi bashkëpunimi për investime në Kosovë

Biznesmeni dhe filantropi Lazim Destani ka mirëpritur në Dyzeldorf Konsullin e Përgjithshëm të Republikës së Kosovës në këtë qytet, z. Arjan Kashtanjeva. Destani deklaron...

Produktet dezinfektuese që vrasin Covid brenda 2 minutash

COVID-19 ende aktiv dhe shumë prej nesh po bëjmë gjithçka mundemi për ta mbajtur veten të sigurt. Një nga mënyrat më të mira për...

Benz dhe Volvo probleme për përdoruesit, rrezik për konsumatorin dhe maskat, dezinfektuesit e duarve e deri te veshjet apo lodrat e fëmijëve. Ja raporti...

Të gjithë kemi në shtëpi produkte, që ndoshta as nuk e mendojmë që janë të rrezikshme për shëndetin, për jetën, por edhe që nuk...

Novavax merr 1.6 miliardë dollarë për vaksinën ndaj covid-19

Novavax Inc., një nga kompanitë kryesorë farmaceutike në garën për të zhvilluar një vaksinë për Covid-19, do të marrë 1.6 miliardë dollarë nga programi...