14 C
Tirana
Friday, August 14, 2020
No menu items!

A mund t’a marr COVID-19 nga ushqimi që konsumoj?

Nga Dr.Blerta Brati*

Autoriteti Evropian i Sigurisë së Ushqimit ka deklaruar se aktualisht nuk ka asnjë dëshmi që COVID-19 transmetohet përmes ushqimit të ngrënë.

Megjithëse nuk ka të ngjarë që virusi të përhapet përmes ushqimit të kontaminuar, prapë rekomandohet që të ndiqni praktikat e sigurisë ushqimore për të minimizuar rrezikun e zhvillimit të sëmundjes së lindur nga ushqimi. Kur përdorni ushqim ose përgatitni ushqim, duhet:

Dr.Blerta Brati

1.Lani duart me sapun për 20 sekonda para dhe pasi të përgatitni një vakt dhe ta konsumoni.

2.Mbuloni gojën dhe hundën me një maske ose nje shall, ose palosni bërrylin tuaj kur kolliteni ose teshtitni dhe mos harroni të lani duart më pas.

3.Lani frutat dhe perimet para se t’i hani

4.Dezinfektoni sipërfaqet dhe objektet para dhe pas përdorimit.

5.Ndani ushqime të papërpunuara nga ushqimet e gatuara për të parandaluar që mikrobet e dëmshme nga ushqimet e papërpunuara të përhapen në ushqime të gatshme.

6.Përdorni kontejnerë / tabela prerëse për ushqim të papërpunuar dhe të gatuar për të parandaluar ndotjen e tërthortë.

7.Sigurohuni që të gatuani dhe ngrohni përsëri ushqimin në një temperaturë të përshtatshme (°72 ° C për 2 minuta).

A mund ta kap COVID-19 duke prekur paketimin e ushqimit?

Mënyra kryesore që COVID-19 përhapet nga një person te tjetri është përmes kontaktit me pikat nga teshtima ose kollitja e një personi të infektuar. Meqenëse virusi mund të mbijetojë në kartonin e paketimit të ushqimit për një ditë dhe në plastikë për disa ditë, ekziston rreziku i infektimit të vonuar nëse prekni së pari një sipërfaqe ose objekt të kontaminuar me virusin dhe më pas gojën, hundën ose sytë. Kjo përfshin paketimin e ushqimit. Sidoqoftë, rreziku i kontraktimit të COVID-19 nga prekja e paketimit të ushqimit të kontaminuar është shumë i ulët dhe kjo formë e infeksionit nuk është raportuar.

Në dyqane, rreziku më i madh i ndotjes mbetet kontakti me njerëzit e tjerë dhe sipërfaqet e prekur nga shumë njerëz, të tilla si peshore, doreza shportash ose çelësat e ashensorit, megjithëse shumë dyqane marrin masa për dezinfektimin e këtyre sipërfaqeve. Prandaj, duhet t’i lajmë duart jo vetëm pasi të kthehemi në shtëpi nga një dyqan, por edhe pas trajtimit të paketimit të ushqimit të blerë. Nuk është e nevojshme të dezinfektohen këto të fundit nëse ndiqen këto masa higjienike.

*Autorja është mjeke mikrobiologe

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmi i fundit

EFSA: Rreziqet në shëndet nga prania e glikalkaloideve në ushqime

EFSA ka vlerësuar rreziqet për shëndetin e njeriut dhe kafshëve në lidhje me praninë e glikalkaloideve në ushqime dhe...

Kinë, Koronavirus në mishin e pulës të ardhur nga Brazili. Virusi edhe në karkaleca deti ekuadorian. Ja nga se mund të ketë ardhur

Koronavirusi u gjet në mostrat e krahëve të pulave të ngrira në Kinë. Shpendët ishin importuar nga Brazili. Koronavirusi që shkakton Covid-19 u zbulua gjatë...

Në mbrojtje të fermerëve dhe zë kundër Ministrisë së Bujqësisë, eksperti Ervin Resuli nën presion dhe i kërcenuar?

Një status në Facebook, hedh dyshime se një nga ekspertët e bujqësisë dhe zëri që iu ka dalë në mbrojtje fermerëve gjatë gjithë kohës,...

Prokuroria Fier ka “harruar” dosjen e Harrilla Mile, 15 vite kryetar komune, që falsifikoi 455 ha toka të 10 fshatrave

“TUÇ MAKU” i GRECALLISË-FIER, HARRILLA MILE/ Me “akrobaci nderesh”, qëndroi 15 vite kryetar i Komunës Qendër, kohë kur nga familje me jetë minimale, u bë me...

Fermerët në skemën e kompensimit, do paguajnë TVSH-në për qarkullim vjetor mbi 10 mln lekë xhiro

Nga 1 janari 2021 fermerët, në skemën e kompensimit, do paguajnë TVSh për qarkullim vjetor mbi 10 milionë lekë, nga 5 milionë lekë që...

More Articles Like This

- Advertisement -