Menu

Aktorja Jennifer Aniston: Nuk kam më frikë të ushqehem me bukë dhe me makarona

Aktorja e njohur Jennifer Aniston është shprehur për revistën People, se ajo po konsumon më shumë bukë dhe makarona në jetën e saj.

Ylli kinematografik më parë i përmbahej një diete me pak karbohidrate dhe me shumë sallata, vezë dhe smoothies.

Ajo tani po shijon në mënyrë të moderuar karbohidratet, për të cilat ekspertët shprehen se është një strategji e mirë për të pasur një ushqyerje sa më të shëndetshme.

‘Jam në anën e karbohidrateve dhe jam kthyer në një përkrahëse të konsumimit të moderuar të tyre. Pas një kohe të gjatë që i kisha të ndaluara në dietën time, kam filluar që të shijoj makarona dhe sanduiçe’ u shpreh ajo për Revistën People në një intervistë të fundit’.

‘Të gjithë kanë shumë frikë nga shporta e bukës, dhe unë nuk kam më frikë, derisa konsumi të jetë në një masë të moderuar’,  tha Aniston.

Më parë, aktorja shprehej se ushqimi kryesor i saj përfshinte ujë limoni, vezë, avokado, smoothie me proteina dhe sallata, dhe ajo i konsideronte makaronat dhe ushqimin meksikan një kënaqësi shumë të rrallë.

Ekspertët bien dakort që nuk është e nevojshme që të hiqni bukën ose makaronat për të ngrënë shëndetshëm, apo edhe për të humbur peshë. Karbohidratet shpesh demonizohen padrejtësisht, sipas nutricionistëve, kur shpesh në të vërtetë shkaktarë që pengojnë humbjen e peshës mund të jenë produkte të tjera të tilla si gjalpi i kikirikut, djathi apo majoneza.

Burimi: Yahoo Life

Qendra Alert

Alert.al

Related Posts

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed