Menu

Aksidenti tragjik në Bullgari, filantropi Lazim Destani mesazh ngushëllimi

Filantropi i njohur Lazim Destani ka reaguar për aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, mes tyre fëmijë dhe shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. Destani shpreh ngushëllime për familjarët e viktimave dhe uron shërim të shpejtë për të lënduarit.

“E kobshme dita e sotme, aksidenti tragjik i autobusit përplot me udhëtarë nga vendi ynë ka pllakosur vendin e rajonin, shumë e rëndë!
Lutjet dhe mendimet e mia janë pranë familjeve që humbën më të dashurit, u shpreh atyre ngushëllimet më të ndjera, ndërsa të lënduarve, shërim të shpejtë. Zoti i mëshiroftë viktimat, familjeve u dhëntë forcë e durim” -shkruan në Facebook Lazim Destani.

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed