Menu

Arrestohet i riu me 2 emra në Durrës, ishte dënuar me 5 vite burg për kanabis dhe kokainë

Një i ri ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje droge. Burime zyrtare nga policia e Durrësit bënë me dije se Elvis (Vasil) Mërtiri, 32 vjeç, banues në Durrës, ishte dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Durrës e ka dënuar me 5 vjet burgim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Ky shtetas, më datë 13 mars të 2017-ës, është kapur me një sasi lënde narkotike kannabis sativa dhe një sasi lënde narkotike kokainë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

alert.al/

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed