Menu

Kursi i këmbimit/ Forcohet dollari amerikan, zhvlerësohet euro

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane u forcua me 0,14 lekë dhe këmbehet me 103,10 lekë, ndërsa euro u zhvlerësua me 0,04 lekë dhe këmbehet me 122,67 lekë.

Paundi britanik u ngjit në kuotën 142,96 lekë, duke shënuar një rritjen me 0,01 lekë krahasuar me një ditë më parë.

Ndërsa franga zvicerane këmbehet me 111,92 lekë, ose 0,12 lekë më pak se një ditë më parë.

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed