Menu

“Ferma” e kanabisit në Shijak, lihen të lirë dy elektriçistët, në kërkim 3 kultivuesit

Gjykata e Durrësit ka dhënë sot masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për dy punonjësit e OSHEE, të arrestuar për shpërdorim detyre.

Ervin Stafa dhe Xhavit Istrefi, me detyrë përkatësisht faturist dhe elektriçist pranë OSHEE u arrestuan javën e kaluar, pas zbulimit të vilës së barit në Hardhishtë të Shijakut.

Të dy punonjësit e OSHEE akuzohen se kanë favorizuar aktivitetin e paligjshëm të kultivimit të kanabisit në ambiente të brendshme, duke mos kontrrolluar linjën elektrike, si dhe matësin e energjisë elektrike.

Tashmë dy këta shtetas do të hetohen në gjendje të lirë për akuzën e ngritur ndaj tyre.

Ndërkohë tre autorët e dyshuar për kultivim të narkotikëve dhe përshtatjen e vilës 3-katëshe të Andi Dashit (Greca) janë në kërkim nga policia.

alert.al/

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed