Menu

Grabitet pronari i një supermarketi në Peqin, tre persona të armatosur i zunë pritë

Peqini po behet nje qytet i rrezikshem si pasoje e bandave qe grabisin dhe vjedhin, madje edhe ne qender te qytetit. Gjatë natës pronari i një supermarketi në Peqin. Ngjarja ndodhi në qendër të qytetit. Agim Spahiu ka rënë pre e dhunës dhe më pas i është grabitur me forcë shuma ditore e xhiros. Të paktën tre persona që dyshohet se kanë qenë të armatosur me armë zjarri tip kallashnikov janë përfshirë në grabitjen e parave që dispononte Spahiu.

Ata janë larguar me një automjet që i priste në vendin ku kryen grabitjen. Policia vijon hetimet për identifikimin dhe arrestimin e autorëve. Kujtojmë se pak kohe me pare ne kete qytet u moren peng nje biznesmen dhe punonjesja nga Tirana duke i kerkuar nje 20 mije euro per lirimin.

alert.al/  

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed