Menu

Italiani iku pa paguar dasmën, pronari i hotelit në Vlorë: Na u lut që të mos vazhdonim denoncimin

Vasil Bedinaj, pronar i Hotel “Rexhina” në Vlorë ka zbuluar se nuk i ka shkuar deri në fund padisë për italianin që bëri dasmën në Shqipëri dhe nuk pagoi shpenzimet. Kjo sepse siç ai bëri me dije për Report Tv, italiani e ka kontaktuar  dhe i ka bërë një pagesë prej 1000 eurosh dhe me premtimin që do paguajë pjesën tjetër gjatë kësaj jave. Ai ka zbuluar se italiani i është lutur që të mos vijojë më me denoncimet në media, pasi po e ndante nga bashkëshortja që e ka shqiptare. Për Report Tv, Bedinaj tha se kishte dyshime që që në fillim që diçka nuk shkonte, por stafi zgjodhi që të përfundonte festa dhe më pas të sqarohej me italianin.

“Është një rast i izoluar, pas shumë vitesh eksperiencë, zotëria në fjalë është martuar me një shqiptare, ka bërë dasmë ka ndenjur një pjesë e të ftuarve për rreth 1 javë, janë plotësuar të gjitha kërkesat e tij, nuk kam pasur shumë informacion, por menaxherët i kanë bërë të gjitha.  Është një urdhër pagesë që ka bërë nga telefoni, jo cek fals, por urdhër pagesat i bëjnë çdo kush nga telefoni, por nuk dihet nëse ke lekë apo jo. E kemi kuptuar që në fillim që kishte diçka që nuk shkon, por ne nuk e shfaqëm, për të shmangur prishjen e eventit, e lamë deri sa të mbaronte eventi, ditën e fundit do flisnim me dhëndrin.  Ai ka garantuar që do bënte pagesën, por ishte e diel, dhe nuk konfirmohej dot pagesa. Fati i mirë, pasi bëmë publike mediat, ai më telefonoi lut që të ndalnim këtë histori se po “më ndan dhe gruaja dhe kjo ishte gruaja e katërt”. Italianëve të jugut i pëlqejnë këto aventura, i ofruam makina me qira, muzikë, akomodimi në hotel”, tha ai.

Duke e quajtur një rast të izoluar, Bedinaj tha se kjo duhet të shërbejë edhe si një mësim për subjektet që të mos pranojë në hotel klientë të paregjistruar.

“Biznesi tani e di se si funksionon, nuk ka asnjë shans që të iki dikush pa paguar, se ato regjistrohen me pasaportë me ID kartë, me karta krediti që t’i kërkon sistemi. Zotëria në fjalë e tij, Prokuroria na ka mbështeti, e kemi bërë denoncimin, por nuk e çuam në fund, ka bërë deri 1000 euro, ka premtuar që gjatë javës do bëjë pagesa të tjera. Klienti ose do bëj pagesën, ose s’do kthehet më në Shqipëri. Mund të mashtrojë për një javë, por pas denoncimit. Ka raste të izoluara, por më shqetësuese ishte për kompaninë me qira, se kishte lënë në aeroport dhe kishte marrë çelësi  me vete, janë shumë të rrallë këto tipa, duken që janë të tillë”, tha Bedinaj/ Report Tv/

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed