Menu

Patos, përfshihen nga flakët 5 hektarë tokë

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kasnicë të Bashkisë së Patosit. Si rezultat i zjarrit janë djegur 80 pemë qershi dhe 100 rrënjë ulliri.

Forcat e zjarrfikëses kanë luftuar për orë të tëra më flakët dhe janë përballur me vështirësi të madhe në fikjen e tyre për shkak të terrenit të vështirë.

Në terren kishin zbarkuar 2 mjete dhe 12 forca zjarrfikëse. Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.

Qendra Alert- Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed