Menu

Frida Krifca në “Open Balkan”, çfarë u diskutua

“Së bashku me ekipet e të tre vendeve, në përfundim të një dite mjaft intensive pune të iniciativës “Open Balkan”, për të mundësuar ndër të tjera, më shumë lehtësira për bizneset bujqësore, agropërpunuese e eksportuese, për një sistem të lehtësuar të kontrolleve fitosanitare, veterinare, të kontrolleve të përbashkëta laboratorike si dhe më në fund, hapjen e eksporteve shqiptare të kafshëve të gjalla dhe produkteve blegtorale me Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. Jemi në punë për të krijuar progres” -shkruan në përfundim të takimit ministrja e Bujqësisë Frida Krifca.

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed