Menu

Zv.ministri i Bujqësisë Dhimo Kote: Përmbushëm kërkesat e fermerëve, buxhetin e çuam në vendin e duhur

Kërkesat e femerëve janë krejtësisht normale, ne i kemi takuar dhe përmbushur ato që i përkasin Ministrisë së Bujqësisë. Jemi në komunimim me ministrinë e Financave sa i takon problemit të TVSH për blegtorinë. Kështu deklaroi dy javë më parë për emisionin “Alert”, zëvendësministri i Bujqësisë Dhimo Kote.

Një pikë tjetër e kërkesave të fermerëve është ai i siguracioneve, për të cilën Kote tha është një risk i lartë për bujqësinë, ndërsa theksoi se shteti nuk ka fuqinë për subvencionimin e produkteve që nuk shiten.

Zëvendësministri i Bujqësisë Dhimo Kote tha se buxhetin që kemi, e cuam në vendin e duhur dhe se  bujqësia po njeh zhvillim.

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed