14 C
Tirana
Wednesday, April 14, 2021
No menu items!

Big Market reagon pas lajmeve në portale: Punonjësja jonë ndërroi jetë për shkaqe natyrale

Disa ditë më parë në mediat online qarkulluan një seri lajmesh se një punonjëse e rrjetit të marketeve në pronësi të “Big Alb Group” ka ndërruar jetë nga pakujdesia në punë. Viktima, një 32-vjeçare, u përfol se humbi jetën gjatë turnit të punës në zonën e Yzberishtit për mungesën e sigurisë në punë, pasi supozohet se ka qenë duke rregulluar raftet dhe është rrëzuar nga shkallët.

“Big Market” ka reaguar ndaj këtyre lajmeve duke i cilësuar si trillime dhe të pavërteta të gjitha publikimet e pabazuara të mediave online. Në komunikim e rrjetit të marketeve thuhet se e ndjera ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale duke ofruar në dizpozicion të mediave kamerat e sigurisë si dhe verifikimin e raportit mejkësor. “Big Market” mbyll deklaratën duke shprehur ngushëllimet më të sinqerta për familjen e punonjëses që u nda nga jeta në një moshë të re.

DEKLARATE❗
“Big Alb Group” hedh poshtë me forcë lajmet e rreme që janë publikuar gjatë 48 orëve të fundit në një portal informativ, për humbjen e jetës së njërës prej punonjëseve tona më të mira. Punonjësja M.SH. nuk ka humbur jetën nga aksidenti në punë, sepse nuk ka pasur asnjë aksident në punë. Punonjësja M.SH. ka ndërruar jetë në mënyrë natyrale në dt. 27 dhjetor 2020. Ambientet tona të punës janë të mbikëqyrura 24 orë me kamera. Kjo është lehtësisht e verifikueshme. Duke përgënjeshtruar me forcë lajmet e portaleve gjobëvënëvse të cilat nuk njohin kufij apo normë morali profesional, i shprehim ngushëllimet e sinqerta familjarëve dhe të dashurve të M.SH.
“Big Alb Group”

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmi i fundit

Video/Pacientit i mbaron oksigjeni dhe nuk i ofrohet asnjë ndihmë, Dasho: Nuk kam fjalë, sistemi shëndetësor dështoi

I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho  ka komentuar edhe...

Covid-19, Xhakaliu: EcoCare ngriti qendra të mëdha për vaksinimet masive, synon për të siguruar vaksina edhe për Shqipërinë

Në një lidhje Skype në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, Skënder Xhakaliu, Zhvillimi i Biznesit për Europen i Ecolog ka folur për...

Eksperti Erion Dasho: Si çaloi menaxhimi i pandemisë dhe rastet e dyshuara të vdekjeve pas vaksinës

I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho ka folur për fushatën e vaksinimit kundër covid-19...

Investigimi / Si mashtrohen fermerët me cilësinë e plehrave kimike dhe rreziku i shëndetit nga prania e tyre në produktet ushqimore / Foto –...

Nga Rudina MUÇA* Toka e punuar çdo vit gradualisht bëhet jo pjellore. Për këtë arsye fermerëve u lind nevoja që tokat bujqësore t’i ushqejnë me...

Arben Shytaj: Abuzimet e kompanive me plehrat kimikë, rreziku që përkthehet në produkte ushqimore

Në një lidhje Skype në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, Arben Shytaj ish-përgjegjës Inspektoriati dhe ish inspektor i PMB ka folur për...

More Articles Like This

- Advertisement -