Menu

Blog

Si ta dallojmë kancerin e mushkërive në kohë

Jo kruajtje, por dy sëmundje që nuk do t’i dallonit kurrë!

Kanceri i mushkërive është një nga format më agresive të kancerit dhe mjekët e quajnë gjithashtu një vrasës të heshtur, sepse shpesh nuk jep simptoma të qarta derisa të bëhet tepër vonë.

Simptomat e kancerit të mushkërive mund të lidhen me frymëmarrjen, gulçim, kollë dhe simptoma të tjera të frymëmarrjes, por ka edhe simptoma të papritura që shfaqen në shpatull ose në krah!

Ekspertët thonë se simptomat e kancerit të mushkërive janë mpirje ose dobësi në shpatull. Kjo ndodh sepse tumori, nëse është në pjesën e sipërme të mushkërive, shtyp nervat dhe enët e gjakut që të çojnë në krah.

Një tjetër simptomë është ënjtja e gishtave, kur majat e gishtave fryhen për shkak të mungesës së oksigjenit.

Nëse keni ndonjë nga këto simptoma, sigurohuni që të bisedoni me një mjek. (Telegrafi)

Qendra Alert/Alert.al

Xhenxhefili është i shëndetshëm, lufton një sërë sëmundjesh

Xhenxhefili stimulon metabolizmin dhe është një luftëtar i mirë kundër ftohjes, qoftë si çaj apo si erëz në ushqim, rrënja e tij është një nga ilaçet më të njohura në shtëpi.

Por xhenxhefili nuk është i përshtatshëm për të gjithë dhe mund të shkaktojë probleme për disa njerëz. Kur ftohen, shumë njerëz fillimisht arrijnë të kërkojnë xhenxhefil.

Kjo rrënjë e nxehtë është një nga kurat më të njohura në shtëpi për ftohjet dhe dhimbjet e fytit. Ai përmban vajra esencialë që stimulojnë qarkullimin e gjakut dhe ngrohin trupin.

Xhenxhefili gjithashtu mund të përshpejtojë metabolizmin.

Megjithatë, duhet të jeni të kujdesshëm, sepse shumë xhenxhefil mund të ketë efekte anësore të rrezikshme. Gabriel Kaufman nga Qendra Federale Gjermane për Ushqyerjen thotë se grupe të caktuara njerëzish duhet të shmangin xhenxhefilin.

“Hidhërimi i vajrave esencialë të tij mund të shkaktojë shqetësim,” tha ajo.

Nëse keni stomak të ndjeshëm dhe vuani nga urthi, shmangni xhenxhefilin.

“Ndjenja se diçka është e zemëruar do të thotë gjithmonë të ndjesh dhimbje. Vajrat esencialë mund të irritojnë stomakun, kështu që ai prodhon më shumë acid. Njerëzit që kanë probleme me stomakun duhet të zgjedhin substanca më të buta për shkak të kësaj”, tha Kaufman.

Në përgjithësi, njerëzit me mukoza të ndjeshme duhet të shmangin xhenxhefilin. Përbërësit pikantë gjithashtu mund të shkaktojnë acarim dhe dhimbje në gojë dhe në fyt, transmeton Focus.de. Edhe nëse nuk i përkisni këtij grupi njerëzish, sërish nuk duhet të konsumoni shumë xhenxhefil. “Nëse jeni të ftohur, mund të vendosni një copë në gojë dhe ta thithni, ose mund ta kafshoni me kujdes. Por pas një minute duhet ta pështyni. Kjo do të mjaftojë”, sugjeron Kaufman.

Qendra Alert/Alert.al

Nëse e pini duhan, këto janë 6 ushqimet që i pastrojnë mushkëritë nga nikotina

Nikotina shkakton rritje të shpejtë të presionit të gjakut në mushkëri. Përveç kësaj, edhe nëse dikush e lë duhanin, efektet e nikotinës mund të zgjasin me vite.

Një dietë e shëndetshme dhe ndryshime në stilin e jetesës mund t’ju ndihmojnë të eliminoni nikotinën nga trupi juaj. Disa ushqime përmbajnë përbërës që ndihmojnë trupin të luftojë dhe të largojë natyrshëm mbetjet e nikotinës.

Shihni 6 ushqimet më të mira që do t’ju ndihmojnë të eliminoni nikotinën.

Brokoli

Është i pasur me vitamina C dhe B5. Pirja e duhanit ul nivelet e vitaminës C në trup. Mundohuni të hani më shumë brokoli për të eliminuar nikotinën nga trupi juaj.

Portokallet

Lëng portokalli është i pasur me vitaminë C. Konsumimi i rregullt i portokalleve do të rrisë metabolizmin tuaj dhe do të zvogëlojë stresin, i cili është një “kalim” i dëshirave për nikotinë nga një i varur.

Lëng karrote

Nëse pini duhan, atëherë duhet të dini se sa herë që ndezni një cigare nikotina qëndron në trupin tuaj për tre ditë. Nikotina gjithashtu shkakton dëme në lëkurën tuaj. Lëngu i karotës është i mirë për lëkurën dhe është i pasur me vitamina A, C, K dhe B, të cilat janë treguar efektive në largimin e nikotinës nga trupi.

Spinaqi

Spinaqi është një nga perimet më të mira për shëndetin sepse nuk është vetëm i pasur me vitamina , por përmban edhe sasi të mëdha të acidit folik .

Kivi

Ky frut “mrekulli” do t’ju ​​ndihmojë të eliminoni nikotinën nga trupi juaj. Kivit janë një burim i pasur i vitaminave A, C dhe E. Kur pini duhan, nivelet e këtyre vitaminave ulen.

Uji

Pirja e duhanit dehidraton trupin tuaj. Sipas shumë studimeve, me shumë ujë të pijshëm mund të lini duhanin dhe të eliminoni nikotinën nga trupi. (Ekspress)

Qendra Alert/Alert.al

Ushqimet e skuqura, 4 këshilla si t’i gatuani në mënyrë të shëndetshme

Ushqimet e skuqura preferohen nga shumë njerëz,.por dihet që nuk janë aq të shëndetshme. Megjithatë, nëse ndiqni disa këshilla mund t’i gatuani në mënyrë të shëndetshme.

Vaji i ullirit është ndoshta më i miri që mund të përdorni kur gatuani ushqime të skuqura. Është më i qëndrueshëm në temperatura të larta që do të thotë se mund ta përdorni më gjatë se llojet e tjera të vajit. Për më tepër, ruan vlerën dhe cilësitë e tij ushqyese.

Përdorni vaj të pastër

Nëse jeni duke skuqur në një tigan, është e rëndësishme që vaji të jetë i pastër. Nëse përdorni një vaj, me të cilin më parë keni skuqur gjëra të tjera, do të fillojë të digjet dhe ushqimi do të ketë shije të djegur. Për më tepër, mund të ketë humbur dhe vlerat e tij ushqyese. Mënyra më e mirë është ta ndërroni vajin rregullisht.

Përdorni ujë të gazuar ose sodë buke

Një tjetër gjë që mund të ndihmojë kur shijoni diçka është të shtoni pak ujë të gazuar ose sodë buke. Gjatë skuqjes, flluska gazi do të dalin nga ushqimi, kështu që ushqimi do të thithë më pak yndyrë. Nëse e kombinoni këtë dhe trukun e mëparshëm, është e sigurt që vakti juaj do të jetë më i shëndetshëm.

Ruani temperaturën e vajit

Temperatura ideale për vajin e skuqjes është midis 162 dhe 204 gradë Celsius. Nëse vaji nuk është mjaftueshëm i nxehtë, ushqimi nuk do të skuqet aq shpejt sa duhet, kështu që do të thithë shumë më tepër yndyrë. (Express)

Qendra Alert/Alert.al

Shkencëtarët: Si vaksina AstraZeneca mund të shkaktojë mpiksje gjaku

Shkencëtarët besojnë se e kanë gjetur “nxitësin” që çon në mpiksje jashtëzakonisht të rrallë të gjakut pas marrjes së vaksinës së AstraZeneca-s.

Ekipi i shkencëtarëve nga Cardiffi dhe Shtetet e Bashkuara kanë treguar në hollësi se si një proteinë në gjak tërhiqet nga një përbërës kyç i kësaj vaksine.

Ata mendojnë se kjo e nis një zinxhir reagimesh, përfshirë sistemin imunitar, që mund të kulmojnë në mpiksje të rrezikshme.

Vaksina e AstraZeneca-s mendohet se ua ka shpëtuar jetën 1 milion njerëzve nga Covid-i. Megjithatë, shqetësimet rreth mpiksjes së rrallë të gjakut ndikuan në mënyrën se si u përdor vaksina në vende të ndryshme të botës.

Këto shqetësime gjithashtu nxitën një punë kërkimore për të marrë vesh se çfarë ishte duke ndodhur dhe nëse një gjë e tillë mund të parandalohej. Ekipi i shkencëtarëve në Cardiff mori fonde emergjente qeveritare për t’i gjetur përgjigjet.

Vetë shkencëtarët e kompanisë AstraZeneca theksuan se mpiksja ka gjasë më shumë të ndodhë për shkak të infektimit me koronavirus sesa vaksinës dhe se shpjegimi i plotë për atë se pse ndodh mpiksja nuk është hartuar ende.

Si mund të shkaktojë vaksina e AstraZeneca-s mpiksje të rrallë të gjakut?

  1. Vaksina përbëhet nga materiali gjenetik i Covid-it, i kombinuar me një version më të dobët të virusit që e shkakton ftohjen e zakonshme.
  2. Vaksina injektohet në muskul, por nganjëherë depërton në rrjedhën e qarkullimit të gjakut.
  3. Aty, ajo mund të tërheqë një proteinë në gjak, faktorin trombocit 4.
  4. Në raste të rralla, sistemi imunitar e ngatërron faktorin trombocit 4 me virusin dhe lëshon antitrupa për ta sulmuar atë.
  5. Antitrupat bëhen bashkë me faktorin trombocit 4, duke nxitur mpiksje gjaku. (BBC)

Qendra Alert/Alert.al

Rënie prej 40% të barnave të përdorura në ferma

Është publikuar raporti kombëtar i Ministrisë së Shëndetësisë në Itali me të dhënat për shitjet e antibiotikëve në Itali në sektorin veterinar. Tabelat tregojnë qartë arritjen e objektivave të vendosura në Planin Kombëtar për të luftuar rezistencën antimikrobike (PNCAR 2017-2020). Në fakt janë tejkaluar të gjithë treguesit e vendosur për vitin 2020. Kjo konfirmon trendin rënës të shitjeve të cilat në vitin 2020 shënuan një ulje prej 38.3% krahasuar me vitin 2016.

“Kjo është një shifër edhe më domethënëse nëse e konsiderojmë vitin 2010 si referencë sepse në këtë rast arrijmë në -56.8%. Tendenca është konfirmuar fuqimisht për të gjitha klasat e antimikrobikëve dhe kjo tregon një angazhim të vazhdueshëm për më pak përdorim. Vëmendje e veçantë i kushtohet klasave të antibiotikëve, përdorimi i të cilëve në kafshë mund të ketë efekte në shëndetin publik për zhvillimin e mundshëm të rezistencës antimikrobike.

Reduktimi më i dukshëm “është sigurisht ai që ka të bëjë me shitjet për klasën e polimiksinës (95,4%) krahasuar me vitin 2016”. Rënie të tjera ‘të rëndësishme’ kanë të bëjnë me kinolonet e tjera (- 67,6%). Së fundi, raporti ministror thekson një ulje prej 40% në shitjet e agjentëve antimikrobikë të autorizuar në forma farmaceutike të përdorura për trajtimin në grup, nëpërmjet administrimit në solucione (ujë të pijshëm, hirrë, lëng mishi, etj.),si ushqim medicinal ose salcë. (FoodSafetyNews)

Qendra Alert/Alert.al

BioNTech: Vaksina Pfizer do ofrojë mbrojtje të fortë ndaj rasteve nga Omicron

Vaksina e krijuar për COVID-19 nga BioNTech dhe Pfizer ka të ngjarë të ofrojë mbrojtje të fortë kundër çdo sëmundjeje të rëndë nga varianti i ri Omicron i virusit, tha shefi ekzekutiv i kompanisë BioNTech për agjencinë Reuters.
Gjatë dy javëve të ardhshme do të përfundojnë testet laboratorike për të analizuar gjakun e njerëzve që kishin dy ose tre doza të vaksinës Comirnaty të BioNTech-ut për të parë nëse antitrupat e gjetur në gjak çaktivizojnë Omicronin, duke hedhur dritë mbi mundësinë nëse do të nevojiten vaksina të reja.
“Ne mendojmë se ka të ngjarë që njerëzit të kenë mbrojtje thelbësore kundër sëmundjeve të rënda të shkaktuara nga Omicron,” tha shefi ekzekutiv dhe bashkëthemeluesi i kompanisë BioNTech, Ugur Sahin. Ai specifikoi si sëmundje të rënda ato që kërkojnë kujdes spitalor ose intensiv.
Zoti Sahin i tha agjencisë Reuters se pret që testet laboratorike të tregojnë njëfarë humbje të mbrojtjes nga vaksina për shkak të Omicronit, por shkalla e asaj humbjeje ishte e vështirë të parashikohej.
Firma bioteknike po punon me shpejtësi për një version të përmirësuar të vaksinës së saj, megjithëse mbetet e paqartë nëse kjo është e nevojshme, shtoi ai.
Zoti Sahin tha se marrja e një vaksine të tretë përforcuese ka të ngjarë të japë një shtresë mbrojtjeje kundër infeksionit Omicron të çdo ashpërsie në krahasim me vetëm dy doza të vaksinës.
“Për mendimin tim nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar. E vetmja gjë që më shqetëson për momentin është fakti se ka njerëz që nuk janë vaksinuar fare,” shtoi zoti Sahin.
Besimi i rezervuar i BioNTech-ut është në kontrast me një ndjenjë alarmi të përcjellë nga shefi ekzekutiv i prodhuesit të vaksinave Moderna, Stephane Bancel.
Në një intervistë për Financial Times, ai ngriti mundësinë e një rënieje të ndjeshme të mbrojtjes kundër variantit të ri të koronavirusit nga vaksinat aktuale, duke shkaktuar shqetësime të reja në tregjet financiare për trajektoren e pandemisë. (VOA)

Qendra Alert/Alert.al

Ushqimi i mëngjesit, cilat produkte duhen shmangur

Këtu janë disa ushqime që duhet të shmangni nëse dëshironi një linjë në formë:

Produktet e qumështit që shënohen si variant i lehtë nuk janë zgjedhje e mirë për mëngjes, sepse kanë një përqindje të ulët yndyre dhe nuk përmbajnë mjaftueshëm proteina, kështu që do të ndiheni më shpejt të uritur.

Kërkimet shkencore kanë treguar se kosi me përqindje më të lartë yndyre kontribuon në humbjen e peshës, ndryshe nga varianti i tij “i lehtë”.

Lëngje të shtrydhura

Një tjetër ushqim në këtë listë që mund t’ju habisë është lëngu i shtrydhur, veçanërisht nga agrumet, si portokalli. Nutricionistët pohojnë se shumica e lëngjeve të frutave përmbajnë të njëjtën sasi sheqeri si lëngu i blerë, prandaj nuk rekomandohen si pije për mëngjes, sepse mund të ndikojnë në linjë. Përveç kësaj, kur lëngu konsumohet, nuk ka përtypje, prandaj nuk do të keni ndjenjën se keni futur diçka në trupin tuaj.

Gjalpë

Gjalpi duhet shtuar në këtë listë të ushqimeve që duhen shmangur për mëngjes.

Edhe pse përmban shumë vitamina, ndër të cilat më kryesoret janë A dhe E, dhe përveç yndyrave të shëndetshme, gjalpi përmban shumë yndyra të ngopura, të cilat mund të kenë një efekt të dëmshëm në zemër dhe enët e gjakut dhe në këtë mënyrë të kontribuojnë në dhjamosjen.

Si zëvendësues, dietologët rekomandojnë gjalpin e kikirikut, sepse redukton ndjenjën e urisë. (Telegrafi)

Qendrat Alert/Alert.al

 

 

Abuzimi me sheqerin në produktet për foshnjat mbi gjashtë muajsh

Pavarësisht deklaratave të kompanive ushqimore, të cilat janë të prirura të bashkëpunojnë me autoritetet shëndetësore dhe të vëmendshme ndaj shëndetit të fëmijëve, analiza e asaj që gjendet në treg tregon një realitet tjetër, ku mbetet problem abuzimi me sheqerin në produktet e bebeve. Të paktën për sa i përket Britanisë së Madhe, në fakt që nga heqja e gjirit, kompanitë që shesin ushqime për fëmijë ofrojnë produkte të pasura me sheqer. E gjithë kjo ndodh përkundër faktit se rreziqet që rrjedhin nga konsumimi i tepërt i këtij ushqyesi, si mbipesha dhe kariesi, janë tashmë të njohura dhe pavarësisht udhëzimeve pediatrike, duke filluar nga ato të OBSH-së, dekurajojnë fuqimisht dhënien e sheqernave fëmijëve nën 2 vjeç. Hetimi i ri i “Action on Sugar”, një fondacion që lufton kundër abuzimit me sheqerin në Britani ka publikuar rezultatet e analizës së 73 ushqimeve të ëmbla për fëmijët e moshës gjashtë muajsh e lart, të cilat janë të rënda. Kategoria përfshin biskota, pure dhe lëngje frutash, snacks, bare, drithëra me oriz të fryrë e kështu me radhë, shumë pak prej të cilave duket se respektojnë këshillat e pediatërve dhe dietologëve.

Vetëm gjashtë produkte (8%) ishin në fakt me përmbajtje të ulët sheqeri, ndërsa 27, 37% e totalit, ishin të pasura me sheqer dhe 40 (baraz me 55%) ishin të mesëm.Ka edhe shumë paqartësi në etiketa, sepse shumica e tyre raportojnë efekte të dobishme, si prania e vitaminave, duke shpërqendruar kështu vëmendjen nga çështja e sheqernave.Për më tepër, duhet të merret parasysh se, për të marrë një shije të ëmbël, 99% e produkteve të ekzaminuara përdorin produkte të tjera nga saharoza dhe shumica e kompanive përdorin lëng frutash të koncentruar, të klasifikuar si sheqer i lirë.Kompanitë janë të vetëdijshme se nëse një fëmijë nën moshën 2 vjeç mësohet të hajë ushqime dhe pije shumë të ëmbla, ai do të kërkojë më shumë shijen e ëmbël edhe në në vijim.

Nuk shkon keq, pra, edhe për ofertat komerciale: në zinxhirët e konsideruar nga hulumtimi, ndër të cilët dallohen markat e njohura si Tesco, Ëaitrose dhe Sainsbury, këto produkte shpesh bëhen objekt ofertash të dizajnuara dhe joshin konsumatorët të blejnë më shumë se ç’duhet (mbi 20% më shumë). Shqetësues, sipas autorëve, është edhe fakti që foshnjat dhe fëmijët deri në dy vjeç janë përjashtuar nga rregullat e reja kundër ofertave të ulëta që do të hyjnë në fuqi në vitin 2022. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Gripi i shpendëve, 4 milionë zogj të vrarë në një muaj

Më 24 nëntor 2021, rasti i parë i gripit të shpendëve u zbulua në një fermë të vogël pulash pranë Cyrihut, në Itali. Zyra Veterinare e Kantonit të Cyrihut ka koordinuar masat e nevojshme dhe po organizohet për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të sëmundjes. Në të njëjtat ditë në Itali, numri i kafshëve të prekura nga gripi i shpendëve që filloi rreth një muaj më parë arriti në 4 milionë të vendosura në 100 zona (burimi i Institutit Zooprofilaktik të Venecias, të dhëna të përditësuara më 26 nëntor 2021). Janë prekur kryesisht fermat e gjelit të detit dhe në një masë më të vogël pulat. Shumica e episodeve janë regjistruar në provincën e Veronës me disa raste në Brescia, Mantua dhe Padova. Vetëm një episod pranë Romës. Situata është larg nga qetësia, duke qenë se një numër i ngjashëm rastesh ishte regjistruar në vitin 2017. Tani, pas rreth 30 ditësh, peizazhi duket shumë më kritik.

Pyetja e parë që njerëzit i bëjnë vetes kur lexojnë këtë lajm është: Por a mund të infektojë ky grip njerëzit? Përgjigja e ekspertëve ka qenë gjithmonë negative, sepse virusi nuk prek njerëzit, aq sa në Itali nuk ka patur asnjëherë rast të tillë. Trupi i njeriut ka shumë pak receptorë për virusin e gripit të shpendëve dhe janë të pranishëm kryesisht në mushkëri. Prandaj, virusi duhet të marrë frymë në sasi të mëdha në mënyrë që të mund të futet drejtpërdrejtë, përndryshe ndalon. Gjëja ngushëlluese është se në Itali kontrollet janë të përpikta (të paktën një herë në vit fermat vizitohen nga veterinerët për të vlerësuar pajisjet e biosigurisë si dhe për kontrollet normale shëndetësore) dhe para therjes kryhet një test i biologjisë molekulare, mostra e shpendëve për të shmangur aksidentet e pakëndshme. Fatkeqësisht, fermat që u japin zogjve mundësinë për të dalë jashtë dhe për këtë arsye garantojnë mirëqenie më të mirë për kafshët janë më të ekspozuara sepse mund të ndodhë më lehtë që zogjtë e egër të vijnë në kontakt me kafshët duke transmetuar virusin. Tani në Itali sistemi është mjaft funksional, kështu që pasi të zbulohet prania e virusit, kryhen menjëherë anketat dhe në rast pozitiviteti, rreth fermës vijëzohet zona mbrojtëse prej 10 km. Gjëja shqetësuese është se fatkeqësisht kafshët rrëmbehen dhe vriten menjëherë. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al