Menu

Blog

Ushqimet për rimëkëmbjen pas covid, gabimi dietik midis pacientëve

Pasi kalojnë Covid-19, disa pacientë vazhdojnë të raportojnë shumëllojshmëri të shenjave dhe simptomave, përfshirë lodhjen, dhimbjen e trupit, kollën, dhimbjen e fytit, vështirësi në frymëmarrje, etj edhe pas shërimit nga Covid-19. Për shkak se virusi mund të dëmtojë mushkëritë, zemrën dhe trurin, pacientët me Covid-19 janë gjithashtu në rrezik të shtuar për probleme shëndetësore afatgjata.

Në protokollin e menaxhimit pas Covid, Ministria e Shëndetësisë e Unionit thotë se kërkohet një qasje holistike për ndjekjen e kujdesit dhe mirëqenien e të gjithë pacientëve të shëruar pas Covid, që përfshin një dietë të ekuilibruar ushqyese, stërvitje të butë/ të moderuar dhe gjumë dhe pushim adekuat.

Në një intervistë me Dr Priyanka Rohatgi, Nutricioniste Kryesore në Spitalet Apollo, Bangalore janë zbuluar se cilat ushqime dhe shtesa duhet të merrni pasi të jeni shëruar nga koronavirusi për rindërtim të imunitetit.

Cilat janë lëndët ushqyese më thelbësore që i duhen trupit tonë pas Covid-19?

Duhet të sigurohet marrje e mirë e proteinave, vakte të vogla dhe të shpeshta për të dhënë nivele më të mira energjie. Përqendrohuni në karbohidratet komplekse, fibrat në vakt dhe përpiquni të siguroni marrjen e duhur të të gjitha vitaminave dhe mineraleve. Nëse testet e gjakut tregojnë hemoglobinë më të ulët, vitaminë B12 ose D, duhet të sigurohet patjetër.

Ekspertët thonë se sistemi imunitar i trupit tonë mund të kalojë në mbingarkesë në përgjigje të koronavirusit. Çfarë mund të bëjmë për të rindërtuar imunitetin në shtëpi pas Covid?

Të hash një vakt me ushqime të freskëta, perime dhe fruta, në intervale të rregullta është mënyra më e mirë për të përmbushur kërkesat e nevojshme për rritjen e imunitetit të vitaminave dhe mineraleve, përfshirë antioksidantët e shëndetshëm. Në veçanti antioksidantët në formën e vitaminës A, C dhe E dhe D, janë vërtetuar se përmirësojnë aftësitë promovuese të shëndetit dhe luftimin e sëmundjeve në trup. Gjithashtu, fibra në ushqimet bimore ushqen mikrobiomin tuaj të zorrëve, ose bashkësinë e baktereve të shëndetshme në zorrën tuaj. Një mikrobiomë e fortë e zorrëve mund të përmirësojë imunitetin tuaj.

Disa përbërës thelbësorë për rritjen e imunitetit që mund t’i gjeni në shtëpi janë:

Zinku mineral që gjendet në arrat, shqeme dhe të verdhat e vezëve ndihmon në luftimin e viruseve në trupin e njeriut.

Ushqimet e pasura me magnez si bishtajoret, arrat, farat, zarzavatet me gjethe dhe drithërat ndihmojnë në relaksimin e mendjes.

Ushqime natyrale të pasura me probiotikë si gjizë, dhallë, idlis, dhoklas.

A kemi nevojë për shtesa dietike pas shërimit nga Covid-19?

Për vegjetarianët dhe ngrënësit e varfër, shtesat ushqimore me gojë ndihmojnë. Kryeni vlerësimin ushqyes dhe llogaritni kërkesat.

Gabimet e zakonshme dietike në mesin e pacientëve pas Covid-19 dhe si ndikojnë këto në shëndetin e tyre.

Një gabim i zakonshëm është se kur mjekët thonë se hani gjithçka dhe pacientët kanë tendencë të hanë me shumë ushqime. Ajo mbingarkon zorrën dhe ndikon negativisht në tretjen. Pra, është thelbësore të hani ushqime të dendura me lëndë ushqyese. (Thehealthsite)

https://www.thehealthsite.com/fitness/diet/superfoods-for-post-covid-recovery-common-dietary-mistake-among-patients-836868/

Qendra Alert/Alert.al

Filadelfia, produkt shumë i dashur, por a është i shëndetshëm?

Filadelfia është një produkt industrial i gatshëm për përdorim, shumë i dashur si për përgatitjen e ushqimeve të shpejta ashtu edhe për pasurimin e një recete. Më e popullarizuara është sigurisht Filadelfia e prodhuar nga Mondelēz shumëkombëshe në fabrikat në Francë dhe Gjermani. Por, nuk mungojnë produkte të ngjashme, të tilla si ato të Nonno Nanni ose Exquisa, si dhe me markat e supermarketeve. Në treg gjejmë edhe djath me shije me salmon ose barishte, me përmbajtje të reduktuar të yndyrës ose me përmbajtje të lartë proteine.

Të gjitha djathrat që kemi parë janë të bazuara në qumësht të pasterizuar, krem, aditivë që veprojnë si stabilizues dhe kripë.

Në 100 g të Filadelfias, ndryshe nga produktet ‘standarde’, ka vetëm 14 g yndyrna, e njëjta sasi gjendet në variantin e salmonit dhe në atë pa laktozë, të përgatitur me qumësht të delaktozuar. Nuk është e qartë se cilat janë ndryshimet në përmbajtjen e yndyrës, pasi përbërësit e shënuar në etiketë janë të njëjtë (përveç qumështit të delaktozuar). Ndoshta për versionet me përmbajtje të reduktuar yndyre përdoret qumësht i skremuar pjesërisht, ose një sasi më e vogël e ajkës së qumështit. Proteina Philadelphia, ‘më e liga’ e serisë, është bërë me qumësht të skremuar dhe nuk përfshin krem, por shtimin e proteinave të qumështit. Në këtë mënyrë përbërja ushqyese, me 87 kcal për 100 g, 2.5 g yndyrë dhe 11 g proteina, ndryshon ndjeshëm nga versioni origjinal.

Sa i përket trashësve, të përdorur për të siguruar përhapjen, në disa raste përdoret mielli i farës së karobit, ndërsa recetat e tjera, si shumica e versioneve të Filadelfias, përfshijnë një shtesë mjaft të diskutuar. Produkti i salmonit meriton një vëmendje të veçantë, ku peshku përfaqëson vetëm 3% dhe lista më komplekse e përbërësve gjithashtu përfshin sheqer, aroma dhe përmirësues të shijes. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Parandalimi i helmimit nga mishi i pulës

Për të shmangur komplikimet e mundshme të pakëndshme pas ngrënies së një produkti me cilësi të dobët, duhet të mësoni se si të zgjidhni shpendë të freskët dhe ta gatuani atë në mënyrë korrekte. Çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje?

Pra, a është e mundur të helmoheni nga pula? Po, helmimet e ndenjura të pulës ndodhin, por ato mund të shmangen. Për ta bërë këtë, nuk keni nevojë të nxitoni me produkte mishi, por duhet t’i gatuani siç duhet. Shëndeti dhe mirëqenia e njeriut varet në shumicën e rasteve nga vëmendja e kujdesshme ndaj asaj që duhet të hahet.

Mishi i pulës hahet pothuajse në të gjitha vendet e botës. Përveç kësaj, pula konsiderohet një produkt dietik për shkak të përmbajtjes së ulët të kalorive dhe thithjes së shpejtë nga sistemi tretës. Sidoqoftë, një produkt i preferuar i mishit mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore. Kohët e fundit, diagnoza e helmimit të pulës tingëllon gjithnjë e më shpesh.

Si ndodh helmimi?

Mishi i pulës është në kërkesë të madhe tek blerësit për shkak të kostos së ulët dhe shpejtësisë së përgatitjes. Siç tregon praktika, helmimi me pulë ndodh më shpesh në verë, kur zhvillohen mikroorganizmat patogjenë më shpejt.

Arsyet:

  • Shkelja e kushteve të gatimit në pjatat ku vendosim pulëm. Ky është shkaku më i zakonshëm i helmimit nga ushqimi. Kuzhinierët nuk kanë të dhëna mjekësore, shpesh pula gatuhet në kushte josanitare.
  • Prania e salmonelës në mishin e pulës. Pulat e infektuara me salmonelozë shpesh shiten në dyqane. Ushqimi i mishit të tillë mund të çojë në helmim serioz nga ushqimi. Mikroorganizmat patogjenë ruajnë aktivitetin e tyre jetësor për disa minuta gjatë zierjes, kështu që kërkon shumë kohë për të gatuar pulën.
  • Përmbajtja e stafilokokut në pulë është gjithashtu një shkak i zakonshëm. Bakteret vdesin në një temperaturë prej 90 gradë, por enterotoksina e lëshuar prej tyre përmbahet në mish për një kohë të gjatë gjatë gatimit.
  • Edhe patogjenë të tjerë zhvillohen te pula në temperaturën e dhomës në vetëm disa orë. Prandaj, nuk rekomandohet të blini mish pule që është ruajtur pa frigorifer.
  • Përmbajtja e kancerogjenëve në mishin e pulës, e cila zgjat jetëgjatësinë e produktit, është shkaku i reaksioneve alergjike dhe helmimit nga ushqimi.

Përveç përgatitjes dhe ruajtjes jo të duhur të mishit të pulës, procesi i rritjes së pulave mund të jetë shkak i helmimit. Shpesh në fermat e shpendëve, pulat e reja ushqehen me ushqim OMGJ dhe hormone. Kjo është bërë në mënyrë që të rriten shpejt pulat dhe të rritet pesha e tyre trupore. Prandaj, vitet e fundit, pulat e rritura në fermat private kanë qenë në kërkesë të madhe. (Foodsafety)

Qendra Alert/Alert.al

Muaji i Edukimit për Sigurinë e Ushqimit

Për Muajin e Edukimit për Sigurinë e Ushqimit (FSEM), ne po ndajmë këshilla për vakte të shëndetshme:  Si të parandaloni helmimin nga ushqimi kur gatuani në shtëpi.

Siguria e Ushqimit: Receta me 4 hapa për Sigurinë e Ushqimit

Pastroni: Lani duart shpesh. Pastroni pjatat tuaja me ujë të nxehtë, por mos e lani pulën ose mishin tuaj! Larja e mishit të papërpunuar, pulës, gjeldetit, peshkut ose vezëve mund të përhapë mikrobe në lavamanin tuaj, tavolinat dhe sipërfaqet e tjera në kuzhinën tuaj.

Mbani mishin e papërpunuar, pulën, gjelin e detit, ushqimet e detit dhe vezët të ndara nga ushqimet e tjera. Përdorni mjete të ndryshme prerëse për mish dhe perime për të shmangur mikrobet nga ushqimi që kontaminon mishin e papërpunuar.

Gatuani: Gatuani ushqimet në një temperaturë për të vrarë mikrobet që mund t’ju sëmurin. Matni me një termometër ushqimi sepse nuk mund ta kuptoni nëse ushqimi është gatuar plotësisht vetëm duke parë ngjyrën.

Ftohja: Ftohini ushqimet e tjera që prishen brenda 2 orëve nga gatimi.

Salmonela, në qendër të vëmendjes

CDC vlerëson se Salmonela shkakton më shumë sëmundje nga ushqimi se çdo bakter tjetër. Pula është një burim kryesor i këtyre sëmundjeve, megjithëse Salmonela mund të infektojë një sërë ushqimesh. Përhapjet e mëdha të Salmonelës kanë ndodhur edhe në mishin e viçit. Agjencitë federale dhe partnerët e tyre po punojnë përgjatë zinxhirit ushqimor për të parandaluar sëmundjet e Salmonelës të lidhura me pulën dhe viçin.

Ju mund të ndihmoni në parandalimin e Salmonelës dhe infeksioneve të tjera ushqimore duke ndjekur këshillat për sigurinë e ushqimit gjatë përgatitjes së pjatave tuaja të preferuara të pulës dhe viçit.

Siguria është një përbërës për të gjithë

Të jesh kuzhinier në shtëpinë tënde mund të jetë argëtuese. Gjatë Muajit të Edukimit për Sigurinë e Ushqimit bëni vend për sigurinë e ushqimit në kuzhinën tuaj dhe ndihmoni në edukimin e të tjerëve për parandalimin e helmimit nga ushqimi. (FoodSafety)

Qendra Alert/Alert.al

Studimet e reja: Përfitimet nga arrat për sistemin kardiovaskular

E përfshirë në të gjitha udhëzimet si një element i rëndësishëm i dietës është përfitimi nga konsumimi i frutave të thata për enët e gjakut dhe zemrën. Në fakt, në ditët e fundit janë publikuar dy studime që nxjerrin në pah përfitimet e arrave si në shëndet, ashtu edhe si faktorë të veçantë për sëmundjet kardiovaskulare, sidomos tek njerëzit në rrezik.

Në të parën, të botuar në Circulation, nutricionistët e klinikës Lipid të Spitalit Universitar të Barcelonës në Spanjë, donin të studionin në detaje me teknika të sofistikuara, efektin e mundshëm të një konsumimi të rregullt të arrave, veçanërisht në përqendrim dhe yndyrë në gjak. Për këtë qëllim, ata kërkuan nga rreth 700 persona të moshës 63 deri në 79 vjeç që të konsumojnë gjysmë filxhan arra çdo ditë, ose të mos të marrin asnjë lloj arre, për 2 vjet.

Në fund të periudhës, të gjitha u analizuan me kujdes, veçanërisht në lidhje me vlerat e kolesterolit LDL (lipoproteinat me densitet të ulët të klasifikuar si “të këqija”) dhe madhësinë e grimcave LDL, një parametër që nuk merret parasysh gjithmonë, por që përkundrazi është shumë e rëndësishme në lidhje me mundësinë që ato të depozitohen në enët e gjakut, duke i penguar ato. Rezultati ishte se ata që hëngrën arra kishin një rënie mesatare të kolesterolit total prej 8.5 mg / dl dhe në kolesterolin LDL prej 4.3 mg / dl.

Përveç kësaj, numri mesatar i grimcave LDL në to ishte ulur me 4.3%. Rënia ishte gjithmonë e pranishme dhe u konfirmua nga ulja e përqendrimit të një klase tjetër të lipideve zakonisht pak të analizuara: Ajo e proteinave të ndërmjetme midis Ldl dhe HDL, e quajtur pikërisht Idl (lipoproteina me densitet të ndërmjetëm ). Pastaj u shfaq një ndryshim në lidhje me gjininë: Tek meshkujt rënia në Ldl ishte më e qëndrueshme, e barabartë me 7.9%, ndërsa te gratë ajo u ndal në 2.6%. Së fundi, është gjithashtu e rëndësishme që në 2 vjet të mos ketë pasoja në peshë.

Në studimin e dytë, të botuar në Gazetën e të ushqyerit nga studiuesit në Universitetin e Xhorxhias, rreth 50 njerëz të moshës 30 deri në 75 vjeç, të gjithë të konsideruar në rrezik të lartë për sëmundje kardiovaskulare, u ndanë në dy grupe: Njërit iu kërkua që të shtonte 68 gramë arrë në dietën e tij normale, të barabarta me rreth 470 kalori, një tjetër për të zëvendësuar ekuivalentin kalorik të 470 kalorive me arra. Pas 8 javësh, të gjithë parametrat e atyre që hëngrën arra, duke i shtuar dhe duke i zëvendësuar me ushqime të tjera, ishin përmirësuar ndjeshëm: Kolesteroli total ishte ulur me 5%, Ldl me 6-9% dhe e njëjta gjë ishte parë edhe me sheqernat. Edhe me arra, pavarësisht përmbajtjes së lartë të kalorive, nuk pati shtim në peshë tek ata që i kishin marrë. Rezultatet e marra konsiderohen shumë interesante sepse efekti u pa pas disa ditësh dhe u shfaq tek njerëzit në rrezik, të cilët përdorin terapi me ilaçe. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Helmi i bletës vret qelizat e kancerit të gjirit

Shkencëtarët australianë thonë se kanë zbuluar se helmi nga bletët i shkatërron qelizat agresive të kancerit të gjirit në një mjedis laboratorik, njoftoi BBC.

Potenciali i substancës helmuese për trajtimin e sëmundjes u raportua për herë të parë në një botim të vitit 1950 të revistës Nature, me shkencëtarët që demonstruan se helmi zvogëlonte rritjen e tumorit tek pacientët.

Me interesin për efektin terapeutik të helmit që po lulëzon në 20 vitet e fundit, një ekip nga Instituti i Kërkimeve Mjekësore Harry Perkins në Perth e testoi atë në lloje të ndryshme të kancerit të gjirit .

Ata zbuluan se helmi i bletës shkatërroi me shpejtësi qelizat e kancerit të gjirit trefish negativ dhe të pasuruar me HER2; ish e cila është tejet e vështirë për të trajtuar.

Helmi i bletës përmban një përbërës të quajtur melittin, i cili “shkatërroi membranat e qelizave të kancerit brenda 60 minutave” duke ndërhyrë në rrugët që indet malinje përdorin për të replikuar.

Një përqendrim specifik i helmit çoi në vdekjen 100% të qelizave të kancerit, ndërsa kishte “efekte minimale” në indet e shëndetshme, sipas shkencëtarëve.

“Ky është një vëzhgim tepër emocionues se melitina, një përbërës kryesor i helmit të bletës, mund të shtypë rritjen e qelizave vdekjeprurëse të kancerit të gjirit, veçanërisht kancerin e gjirit trefish negativ,
” tha autori kryesor Dr Ciara Duffy. (BBC)

Qendra Alert/Alert.al

Kujdes kur konsumoni peshk dhe fruta deti

Anisakidoza, një nga zoonozat që vjen nga peshqit.

Anisakidoza është një parazitozë që mund të prekë njerëzit dhe shkaktohet nga krimbat e rrumbullakët (nematodë), që i përkasin familjes Anisakidae. Këta gjenden shpesh në sardele, harengë, açugë, skumbër, kallamarë, merluc, peshk gjel, stavrid, barbun, gjuhëz, vopë, pagri, peshk kovac etj. Rreziku vjen nga konsumi i produkteve të peshkut apo cefalopodëve të papërpunuar, të marinuar jo mirë ose të ftohur në temperatura jo të duhura, nga ushqimet sushi dhe sashimi. Njeriu është një përbujtës aksidental i cili e merr infeksionin duke u ushqyer  me ushqime si peshq dhe cefalopodë të parazituar ku larvat mund të kalojnë te njeriu, në murin e traktit gastrointestinal, nga stomaku në zorrë.

 

Forma më e përhapur akute tek njeriu është ajo gastrike me shenja si dhembje epigastrike, të vjella, apo marrje mendsh që manifestohen pas disa orësh nga marrja e ushqimit. Shqetësimet intenstinale vijnë pas 7 ditësh nga ngrënia dhe karakterizohen nga dhembje barku, marrje mendsh, të vjella, diarre dhe temperaturë. Depërtimi i larvave në paretet gastrike apo intenstinale sjell formimin e lezioneve që më shumë janë granulomatoze, me hemorragji, nekrozë e infiltrim eozonofilik, që mund të provokojnë bllokim intenstinal dhe në disa raste shpim, çarje të organit. Format kronike janë të ndryshme. Ato mund të imitojnë sëmundje të ndryshme inflamatore dhe ulcerative të traktit të zorrëve ose të përfshijnë organe të tjera siç janë mëlçia, shpretka, pankreasi, enët e gjakut dhe zemra.

 

Anisakis gjithashtu është njohur si një shkak i mundshëm i alergjisë. Alergjia mund të shfaqet me  urtikarie, angioedema, rinite ose konjunktivite, astmë deri te shoku anafilaktik. Diagnoza e dyshuar e anisakidozës bazohet në vëzhgimin e simptomave dhe në zbulimin e gëlltitjes së produkteve të peshkut. Diagnostifikimi i saktë është shumë i vështirë dhe mund të jepet vetëm pasi është bëre identifikimi  i parazitit në indet e marra gjatë biopsive ose endoskopive. Testet serologjike për këtë patologji nuk janë të besueshme. Trajtimi i anisakidozës në shumicën e rasteve kërkon operacione për të hequr pjesën e stomakut ose zorrëve të pushtuar nga parazitët.

 

Si mund ta shmangim anisakidozën?

Shmangni konsumin e produkteve të papërpunuara të peshkut.

Nëse keni blerë peshk me parazitë, bëni heqje të tyre në mënyre mekanike, përpara se ata të kalojnë në muskuj. Realizoni gatim të produkteve të peshkut si skuqje, marinim apo tymosje sipas rregullave .

Kështu, larvat nuk i mbijetojnë temperaturave mbi 60°C për 10 minuta, pra temperaturat e larta që përdoren në skuqje garantojnë devitalizim të larvës parazitare. Nëse do dëshironi të hani peshq të tymosur me metodën e nxehtë, tymosja duhet të kryhet në temperatura rreth 70°deri 80°C për një periudhë kohore nga 3 deri në 8 orë, kohë kjo që është në gjendje të sigurojë ngordhjen e krimbave të anisakis. Tymosja në të ftohtë që kryhet në temperatura rreth 20-25°C dhe që shkon nga disa orë deri në disa ditë, është e pamjaftueshme për të devitalizuar larvat. Kur ju pëlqeni të hani gatime me marinim në të ftohtë, kryeni një ngrirje parandaluese sepse sjell një siguri në ngordhjen e parazitit. Ngrirja në temperatura -20°C për 24 orë ose -15°C  për 96 orë, apo edhe në temperatura -35°C për 15 orë, gjithashtu garanton devitalizim të parazitit. (UbGreen)

Dr. Enkelejda Buda, Departamenti i Akuakulturës dhe Peshkimit, Fakulteti i Bujqësisë dhe Mjedisit, UBT.

Qendra Alert/Alert.al

Më pak fast-food, për të fituar minuta të jetës së shëndetshme

Ndryshimet e vogla në zakonet e të ngrënit mund të sjellin përfitime shëndetësore. Ndryshimet në dietë nuk janë domosdoshmërisht të nevojshme: Çdo hot dog i konsumuar ju bën të humbni 36 minuta jetë të shëndetshme (për disa ushqime arrin 74), ndërsa duke zvogëluar kaloritë ditore nga viçi dhe mishi i përpunuar me 10%, ju merrni një përfitim shëndetësor 48-minutësh. Kështu, mendojnë autorët e një studimi të botuar në Nature Foods, nga Universiteti i Miçiganit, të cilët për herë të parë së bashku analizuan pasojat në trup e mbi 5,850 ushqimeve. Puna u krye duke kapërcyer rrezikun për shëndetin me atë mjedisor dhe duke atribuar rezultate dhe efekte specifike. Në veçanti, për të vlerësuar pasojat në shëndet, autorët konsideruan konsumin mesatar të qytetarëve amerikanë të përfshirë në bazën e të dhënave. Çfarë hanë në Amerikë dhe e lidhën me më shumë se 5,800 ushqime me faktorët e rrezikut të përfshirë në Barrën Globale të Sëmundjeve, e cila i atribuon një ndikim në shëndet. Kështu ata i caktuan një përfitim shëndetësor (të përcaktuar pikërisht në minuta të shëndetshme të jetës gjatë gjithë jetës) ushqimeve pozitive dhe anasjelltas, një rënie të njëjtë për ushqimet jo të shëndetshme.

Sa i përket pasojave mjedisore, ata kanë përdorur një bazë të dhënash tjetër, Impact World +, e cila llogarit, për çdo ushqim, kostot mjedisore të të gjithë ciklit të jetës (prodhimi, transformimi, transporti, magazinimi, përgatitja, konsumi dhe mbeturinat). Me pas, ata i shtuan të dhënave konsumin e ujit dhe dëmin shëndetësor të shkaktuar nga grimcat e emetuara gjatë të njëjtit cikël.

Në atë moment ata i ndanë ushqimet në tre grupe ngjyrash, të kuqe, të verdhë dhe jeshile sipas rezultatit negativ ose pozitiv dhe llogaritën minutat e shëndetit dhe pasojat në mjedis. Mesazhi më i forte, përsëritën autorët, përtej numrave individualë, është në kuptimin e përgjithshëm të të dhënave: Të gjithë mund të japin një kontribut në zvogëlimin e gjurmës mjedisore të ushqimit dhe në të njëjtën kohë, të ruajnë shëndetin e tyre me ndryshime të vogla në dietë. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Konsumimi i alkoolit në shtatzëni, projekt për të luftuar pasojat tek foshnjet

9 shtatori është Dita Botërore e ndërgjegjësimit për Fas (spektri i alkoolit fetal) dhe Fasd (Çrregullimi i spektrit të alkoolit fetal). Këto janë sëmundje të shkaktuara nga konsumimi i alkoolit në shtatzëni, të cilat prodhojnë paaftësi të përhershme fizike, mendore dhe të sjelljes. Në fakt, nuk ka të dhëna domethënëse në vend, në lidhje me incidencën dhe ashpërsinë e problemit.

Për të kapërcyer këtë mungesë, Ministria e Shëndetësisë i ka besuar Qendrës Kombëtare të Varësisë dhe Dopingut të ISS (Instituti i Lartë i Shëndetit) një projekt pilot të zhvilluar në pesë rajone (Lazio, Marche, Sicili, Emilia-Romagna, Friuli Venezia Giulia). Nisma, e quajtur Parandalimi, Diagnostifikimi i Hershëm dhe trajtimi i synuar i Fas dhe Fasd filloi në vitin 2019 dhe do të përfundojë në fund të vitit 2021. Projekti ka tre objektiva: Të monitorojë konsumin e alkoolit në shtatzëni, të informojë për rreziqet dhe të trajnojë profesionistë shëndetësorë dhe punonjës socialë për parandalimin, diagnostikimin dhe trajtimin.

Qendra Kombëtare për Varësinë dhe Dopingun nxori dy broshura. E para “Le të mendojmë për fëmijët”, bën analiza se si të diagnostikojmë Fas, ndërsa e dyta, “Sindromi Fetoalkoolik”. Ky është një mjet për të ndihmuar njerëzit me Fas. Në frontin e trajnimit përfshihen rreziqet e konsumimit të alkoolit dhe mbi ndërhyrjet që do të zbatohen për foshnjat e ekspozuara. Trajnimi specifik mbi këtë temë do t’i drejtohet gjithashtu rreth 2.000 punonjësve socialë dhe shoqatave që merren me birësime, në mënyrë që ata ta dinë problemin, të dinë se si ta identifikojnë atë tek fëmijët dhe të dinë se si t’u japin informacione të sakta familjeve birësuese në çdo rrugë që duhet të ndjekin.

Të dhënat më të fundit të mbledhura në Itali lidhen me një studim të kryer në vitin 2011, ku mbi 607 fëmijë në 7 spitale të ndryshme tregojnë një ekspozim të fetusit ndaj etanolit prej 7.9%. Krahasimi midis foshnjave të ekspozuara dhe atyre të paekspozuara të bëra në Romë nxjerr në pah një dëmtim të rëndësishëm të të parëve në zhvillimin njohës dhe aftësivë adaptive. Në mbarë botën, të dhënat në dispozicion vlerësojnë se fëmijët e prekur nga Fas dhe Fasd janë rreth 15 nga 10 mijë, ndërsa mesatarja e grave që pinë alkool gjatë shtatëzanisë është rreth 10%. Në veçanti, një raport i OBSH -së i vitit 2018 tregon se në Evropë kjo mesatare është më e lartë dhe është rreth 25%. Në fakt, ka disa vende, të tilla si Irlanda, Danimarka, Mbretëria e Bashkuar dhe Rusia, të cilat regjistrojnë normat më të larta të konsumit të alkoolit gjatë shtatëzanisë në botë (Lancet Global Health). (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Shumë shtete kundër produkteve plastike njëpërdorimshe

Britania kërkon të zhdukë tetë kontribues të mëdhenj ndaj ndotjes plastike të cilët gjejnë përdorim të përditshëm, deri në fund të vitit të ardhshëm. Edhe Sllovenia e Gjermania ndaloi përdorimin e produkteve plastike njëpërdorimshme.

Lista përfshin plastika famëkeqe një përdorimshme, të tilla si thika prerëse plastike, ambalazh plastik, kunja pambuku plastike, si dhe pipa për pijet si dhe disa mjete të tjera që gjejnë përdorim të përditshëm.  Mënyra kryesore se si industria mund të mbështesë këtë dëshirë publike është adresimi i problemeve që çojnë në paketimin e plastikës.

Pra, për çdo artikull paketimi, duhet të shqyrtojmë nëse plastike është zgjedhja e duhur materiale, ose nëse paketimi nuk është i nevojshëm. Në shumë raste, plastike mund të jetë zgjedhja më e mirë materiale nga një perspektivë mjedisore.

Në këto raste, ne duhet të sigurojmë që plastika mund të riciklohet. Sipas marrëveshjes, bizneset gjithashtu kanë rënë dakord me objektivat për të bërë të gjitha paketimet e tyre plastike të ripërdorshme, të riciklueshme ose kompostabile.

Qeveria e Sllovenisë ka ndaluar shitjen e pjesës më të madhe të produkteve plastike njëpërdorimshme.

Lista e produkteve të ndaluara përfshin pjatat, lugët, thikat dhe pirunët plastikë, përveç atyre që përdoren në pajisjet mjekësore dhe në sektorin industrial, tha qeveria në një deklaratë.

Qeveria ndaloi edhe shitjen e kontejnerëve të ushqimit dhe pijeve, si dhe gotave të bëra nga polistireni dhe paraqiti kërkesa për etiketimin e disa produkteve plastike.

Në vitin 2019, BE-ja miratoi Direktivën për Plastikat Njëpërdorimshme (SUPD) për të ndaluar në mënyrë progresive përdorimin e produkteve të tilla plastike, për të zvogëluar ndotjen në dete.

Edhe Gjermania bëri të ditur se do të ndalojë përdorimin e produkteve plastike njëpërdorimshme në të gjithë vendin. (Spektrum)

Qendra Alert/Alert.al