Menu

Konsumatori

Çokollatat e paketuara për Shën Valentin, me përbërës të padeklaruar në etiketë

Supermarketet Coop dhe Decò kanë raportuar rikujtimin nga prodhuesi të çokollatës me qumesht Lindor, në formë zemre, për shkak të pranisë pistachio si një përbërës dhe nuk është deklaruar në etiketë, gjatë paketimit. Produktet e prekura janë:

Kutitë në formë zemre prej 178 dhe 96 gram, me numrat e lotit të mëposhtëm dhe kushtet minimale të ruajtjes (Tmc): L250230 me Tmc 31/12/2023, L252230 me Tmc 30/11/2023, L298330 me Tmc 31/01/2024, L251230 me Tmc 31/12/2023, L250230 me Tmc 31/12/2023, L250231 me Tmc 30/11/2023, L251230 me Tmc 31/12/2023 dhe L298330 me Tmc 31/01/2024.

55 gram kanaçe në formë zemre me numra lotësh L550200 me Tmc 31/12/2023 dhe L349200 me Tmc 31/12/2023;

13.9 gram çokollatë në formë zemre me numër grupi L198310 me Tmc 31/01/2024.

Si masë parandaluese, rekomandohet që njerëzit alergjikë ndaj pistachio të mos konsumojnë çokollatat me numrat e shortit dhe kushtet minimale të ruajtjes të treguara. Konsumi nuk përbën rrezik për njerëzit që nuk janë alergjikë ndaj pistachio. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Kujdes! Majonezë nga Holanda me alergenë të padeklaruar saktë në etiketë, është shpërndarë dhe në Shqipëri

Faqja e RASFF e Komisionit Evropian, ka njoftuar për produktin majonezë, të markës holandeze Machandel, prodhim I kompanisë Udea, se është hedhur në treg pa deklaruar saktë në etiketë përmbajtjen e alergenëve. Njoftimi fillimisht është bërë nga autoritetet holandeze të sigurisë ushqimore, më pas është shpërndarë nga sistemi RASFF. Sipas publikimit në faqen zyrtare, ky produkt është shpërndarë dhe në Shqipëri. Produkti i certifikuar “bio” siç e shikoni në foto, ka emrin Machandel, me numër loti 5002542 dhe me afatet e përdorimit, 1.4.2024 dhe 26.2.2024.

Nëse e konstatoni në markete, mos e merrni dhe nëse e keni blerë me të dhënate  pësipërme, kthejeni tek shitësi juaj.

Burimi: https://webgate.ec.europa.eu/rasff-window/screen/notification/594231

https://www.udea.nl/nieuws/detail/belangrijke-veiligheidswaarschuwing-mayonaise-van-machandel

Qendra ALERT – DedikuarKonsumatorit

 

E keni parë imazhin e ri të EFSA? Ja parimet që paraqet brandi i ri i Autoritetit Europian të Sigurisë Ushqimore

Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) e ka nisur vitin 2023 me një identitet krejt të ri vizual, duke reflektuar se ku qëndron pas 20 vitesh mbrojtjeje të qytetarëve të BE-së nga rreziqet ushqimore dhe se si është pozicionuar për t’u përballur me sfidat e shumta në vitet në vijim.

Strategjia e EFSA 2027 tregon se, sa larg ka arritur ky autoritet gjatë 20 viteve të fundit. Jo vetëm që konfirmon angazhimin e tij për një qasje “One Health” për vlerësimet e rrezikut, duke mbrojtur konsumatorët, kafshët dhe mjedisin, por gjithashtu thekson përpjekjet që do të bëjë për të forcuar më tej transparencën dhe hapjen në mënyrën se si punon. EFSA kemi krijuar pamjen dhe logon e saj të re për të pasqyruar këto parime të rëndësishme.

Zbuloni më shumë rreth mënyrës se si e projektuam identitetin dhe logon tonë të re vizual dhe kuptimin që qëndron pas tijnë videon e mëposhtme.

Burimi: Efsa.eu

Qendra ALERT – Dedikuar Konsumatorit

Çfarë janë polifenolet dhe ku i gjejmë?

“Polifenolet janë lëndët ushqyese që janë shumë të rëndësishme për shëndetin e zorrëve dhe më gjerë”-deklaron gastroenterologu Emeran Mayer.

Polifenolet prodhohen nga bimët kur ato janë në gjendje stresi ose kanë pësuar ndonjë dëmtim.

Këto shenja stresi prodhojnë disa molekula me sheqer që tërheqin mikrobet në rrënjët e bimës.

Më pas, mikrobet stimulojnë bimët të prodhojnë polifenole, “ilaçin” e bimëve.

Çfarë ndodh kur konsumojmë këto bimë “të stresuara”?

Polifenolet dhe të gjithë lëndët ushqyese të tjera që ato përmbajnë ndërveprojnë me mikrobet tona, duke prodhuar molekula të dobishme për trupin tonë.

Pra, cilat janë ushqimet dhe pijet që janë të pasura me polifenole?

Vera e kuqe

Vera e kuqe është e pasur me polifenole, kryesisht resveratrol, i cili mund të kontribuojë në jetëgjatësinë. Më konkretisht, mbron gjatësinë e telomereve (arsyeja kryesore e plakjes dhe shfaqjes së sëmundjeve të lidhura me moshën). Në të njëjtën kohë, mbron nga stresi oksidativ dhe pasojat e tij në organizëm, ka efekt antiinflamator dhe vonon vdekjen e qelizave.

Kakao

Ka një përmbajtje të lartë flavonoidesh, të cilat nxisin një proteinë të trurit të quajtur Faktori Neurotrofik i Derivuar nga Truri (BDNF). Ky është përgjegjës për riprodhimin e qelizave neurologjike. Prandaj, kur konsumojmë çokollatë të zezë, përmirësojmë njohjen tonë në afat të gjatë.

Manaferrat

Të gjitha manaferrat janë superushqime që ia vlen t’i përfshini në dietën tuaj.Boronicat kanë një lloj polifenoli, proantocianidina, e cila është e dobishme për shëndetin e trurit. Manaferra  kanë një lloj tjetër, antocianin, të cilat kanë veti antioksiduese duke mbrojtur sistemin tonë imunitar.

Vaji  i ullirit

Vaji i ullirit ka më shumë se yndyrna të mira dhe polifenole, kjo është një nga arsyet pse ekspertët e konsiderojnë dietën mesdhetare shumë të shëndetshme. Sigurisht, nuk duhet ta teproni në sasi.

Farat Chia

Farat Chia janë një superushqim shumë i rëndësishëm. Ato përmbajnë acid rosmarinik dhe daisdein, dy polifenole me aktivitet të pasur antioksidues.

Arrat

Arrat janë më të lartat në polifenole nga të gjitha, sipas hulumtimeve të fundit. Ato përmbajnë ellagitannin, një lloj polifenoli me veti shumë të rëndësishme antioksidante dhe anti-inflamatore.

Qendra Alert/Alert.al

Biskota të tërhequra për përbërës të padeklaruar në etiketë, raportohen dy marka të tjera

Ministria e Shëndetësisë së Italisë ka raportuar tërheqjen nga prodhuesi të biskotave të tjera të shitura nën markat Moser dhe Schuster për praninë e lajthive që nuk është deklaruar në etiketë.

Produktet e interesuara janë:

Biskota Moser, shitur në qese prej 200 gram, me datën e skadencës (Tmc) 01/03/2023.

Spitzbube Schuster, shitet në pako 250 gram (4 copë).

Si masë parandaluese, njerëzit alergjikë ndaj lajthive këshillohen të mos konsumojnë biskota me markat dhe kushtet minimale të ruajtjes të treguara. Konsumimi i produkteve të kujtuara nuk përbën rrezik për njerëzit që nuk janë alergjikë ndaj lajthive. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Alarmi për aflatoksinë në bajamet e 3 markave të ndryshme

Ministria e Shëndetësisë së Italisë ka raportuar rikujtimin nga prodhuesi i disa grumbulleve të bajameve të shitura nën markat Dattilo, Movida Catering dhe I&D Srl për praninë e mundshme të aflatoksinës. Aflaktoksina është një toksinë e përbërë nga myku që rritet tek drithrat, gruri, arroret etj.

Produktet që duhet të tërhiqen janë:

Dattilo prej 40 gram me numrat e lotit 277/22 dhe 290/22;

Movida Catering 700 gram me numrat e lotit 270/22, 294/22 dhe 273/22;

Movida Catering 1 kg  me numrat e lotit 277/22 dhe 291/22;

I&D Srl prej 200 gram dhe 400 gram me numrat e lotit 279/22, 280/22 dhe 295/22.

Të gjitha bajamet e kujtuara janë të tregtuar nga kompania I&D Srl. Si një masë paraprake, kompania rekomandon të mos konsumohen bajamet me markat dhe numrat e lotit të treguara dhe t’i kthejë ato në pikën e blerjes. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

A keni konsumuar insekte? Ja në cilat produkte gjenden

Një nga ngjyruesit e ushqimeve, specifikisht e kuqja, që është edhe ngjyra më e përdorur, përbëhet nga insektet e grimcuara.

Cilat janë produktet ku gjenden?

Një element kryesor i industrisë ushqimore globale, që njihet me emrin shkencor “karmine”, i shtohet shumë produkteve, që nga kosi frutave dhe akulloret, tek pijet joalkoolike dhe ëmbëlsirat.

Ky përbërës përdoret gjerësisht edhe në industrinë e kozmetikës dhe gjendet në shumë buzëkuqë. Kjo sepse është një përbërës shumë i qëndrueshëm dhe i sigurt, ngjyra e së cilit ndikohet pak nga nxehtësia ose drita.

Gjithashtu produkti është natyral dhe është përdorur që në kohëra shumë të hershme. E kjo për faktin se është shumë më i shëndetshëm se alternativat artificiale, siç janë ngjyruesit ushqimorë të bëra nga qymyri ose nënproduktet e naftës.

Megjithatë, njerëz të shumë pajtohen me mendimin se ky përbërës duhet të etiketohet më qartë nëpër produkte. Sepse nëse kërkoni ngjyrën me fjalën “karmine” në një produkt ushqimor që e përmban atë, ju mund të mos e shihni të shkruar në listën e përbërësve. Në vend të kësaj, mund të shkruhet thjesht ngjyrues i kuq ose E120, për t’i dhënë karminës numrin e klasifikimit të aditivëve ushqimorë.

Karmina është një ngjyrues ushqimor tepër i qëndrueshëm dhe i besueshëm që mund të përdoret për të krijuar një gamë të gjerë ngjyrash si rozë, portokalli, vjollcë, dhe të kuqe. Disa njerëz kanë reaksione serioze alergjike ndaj saj, por në përgjithësi ka një rekord të shkëlqyer sigurie afatgjatë.

Sot Peruja kryeson prodhimin e karminës dhe vendi përbën rreth 95% të tregut ndërkombëtar. Insektet, të cilat janë rreth 5 mm të gjata, hiqen nga kaktuset me gjemba.

Ngjyra e kuqe vjen nga acidi karminik, i cili përbën pothuajse një të katërtën e peshës së insekteve dhe mundëson mbrojtje nga insektet e tjera. Thuhet se duhen deri në 70,000 insekte për të prodhuar vetëm 500 g bojë, kështu që natyrisht është një produkt që konsumatorët dëshirojnë ta shmangin.

Alternativa të tjera natyrale?

Në ditët e sotme gjithnjë e më shumë kompani të zhvillojnë produkte që janë më miqësore me kafshët. Alternativa të tjera natyrale të ngjyrosjes së ushqimeve përfshijnë ekstrakte nga manaferrat dhe panxhari. Megjithatë asnjëra nuk është aq e qëndrueshme dhe e lehtë për t’u përdorur sa karmina. Për shembull, betanina, ngjyra ushqimore e marrë nga panxhari, degradohet kur ekspozohet ndaj dritës, nxehtësisë dhe oksigjenit. Prandaj, zakonisht përdoret vetëm në ushqime që kanë një jetëgjatësi të shkurtër ose janë të ngrira.

Qendra Alert/Alert.al

Alergjitë, Bonduelle rikujton 37 grupe të supes minestrone të mbushur me fibra dhe proteina

Vazhdojnë të kujtohen alergjitë e padeklaruara. Këtë herë është radha e Bonduelle, e cila ka kujtuar shorte të shumta (37) minestrone për shkak të pranisë së selinos që nuk është deklaruar në etiketë. Produkti i interesuar shitet në qese 750 gram, me të gjitha datat e skadencës midis 09/2023 dhe 11/2024 dhe numrat e mëposhtëm të lotit: 37194895, 37096262, 37330171, 37572808, 37572807, 37684255, 37472809, 37684256, 37353790, 37353789, 37353788, 37684257, 38356838, 38684333, 38705920, 38900518, 18900517, 38900519, 40357992, 40357990, 40357991, 40972454, 40972455, 40972456, 41075262, 41075263, 41075264, 41091313, 41091310, 41091311, 41091312, 41772723, 41604865, 41604863, 41604864, 41652948 dhe 41652947.

Minestrone e kujtuar u prodhua në departamentin Somma, Francë. Kujtesa u raportua gjithashtu nga supermarketet Coop dhe përfshin të gjitha dyqanet e zinxhirit.

Si një masë parandaluese, njerëzit alergjikë ndaj selinos këshillohen të mos konsumojnë minestrone të pasura Bonduelle me datat e skadencës të treguara dhe ta kthejnë atë në pikën e blerjes. Konsumi i produktit është i sigurt për njerëzit që nuk janë alergjikë ndaj selinos. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Sa kohë mund të zgjasin verërat pas hapjes?

Një tregtar australian i verërave zbuloi sa kohë zgjasin lloje të ndryshme të verërave pas hapjes dhe si mund t’ia zgjasni afatin secilit lloj të tyre.

Sean Menzes ka thënë se kur hapet një shishe me verë, fillon të zhvillohet oksidimi, reaksioni kimik në të cilin vera i ekspozohet oksigjenit.

Sa do të zgjasë alkooli varet nga lloji i verës, mënyra në të cilën ruhet dhe sa ka mbetur në shishe.

Menzes thotë se shishja e hapur e verës së bardhë apo roséa do të zgjasë midis tri dhe pesë ditësh nëse mbahet në frigorifer, shkruan Daily Mail.

Shkuma do të zgjasë vetëm një deri në dy ditë pas hapjes, andaj më mirë është të investohet në mbyllëse cilësore të shisheve se sa të shijohet një shishe me të tjerët.

Shishet e hapura të verës së zezë në dimër do të zgjasë midis katër dhe pesë ditësh, mirëpo gjatë stinës së verës, për shkak të vapës, do të jetë e pijshme deri në 3 ditë.

Po ashtu rekomandohet ruajtja e verës së zezë në një vend të errët, pa marrë parasysh a është ai vend i hapur apo i mbyllur.

Fatmirësisht, ekzistojnë mënyra të shumta që vera e mbetur të zgjasë më shumë.

Truku shumë i vjetër i vendosjes së një luge çaji në grykën e një shisheje të hapur vere nuk do të bëjë shumë, kështu që zoti Menzes rekomandon blerjen e një kapaku të shishes.

Në qoftë se në shishe prej 750 mililitrash kanë mbetur vetëm një ose dy gota, zhvendoseni në një shishe më të vogël. Kështu do të zvogëloni sipërfaqen dhe sasinë e ajrit brenda shishes, në mënyrë që të ngadalësojë procesin e oksidimit.

Qendra Alert/Alert.al

Vazhdojnë thirrjet për alergjentët e padeklaruar, tërhiqen produkte të reja

Vazhdojnë thirrjet për alergjenët e padeklaruar në etiketë. Carrefour dhe Ministria e Shëndetësisë së Italisë kanë sinjalizuar tërheqjen nga operatori të disa grupeve të brownies dhe çokollatës së zezë brownies pa laktozë dhe pa gluten ‘Fatto a mano’ nga Eurochef Italia. Tërheqja u bë për shkak të pranisë së alergjentëve të padeklaruar në etiketë.  Produktet e prekura shiten në paketa 90 gram me numër loti 43632 dhe jetëgjatësi minimale nga 24.02.2023 deri më 04.03.2023 për sa i përket  brownies me çokollatë të zezë  dhe me lote 4363 dhe skadencë 24/02/ 2023 dhe 30183 dhe skadencë 27/02/2023 në lidhje me brownies.

Si masë paraprake, kompania rekomandon që personat me alergji ndaj proteinave të qumështit të mos e konsumojnë produktin me numrin e treguar të lotit dhe ta kthejnë atë në pikën e shitjes. Produkti mund të konsumohet në mënyrë të sigurt nga njerëz që nuk janë alergjikë ndaj proteinave të qumështit. (IlFattoAlimentare)                            Qendra Alert/Alert.al