Menu

Kryesore

Si të dalloni ftohjen, gripin dhe Covidin

Keni dhimbje të fytit, rrjedhje hundësh dhe dhimbje muskujsh? Mund të jetë një ftohje e zakonshme, një rast gripi ose Covid-19. Të gjitha sëmundjet kanë simptoma të ngjashme, ndonjëherë duke e bërë të vështirë të dallohet se çfarë mund të jetë.

Rastet e infektimit me Covid-19 kanë qenë në rritje ndërsa varianti Omicron është në rritje, por numrat e shtrimeve në spital duket se po qëndrojnë relativisht të ulëta. Provat sugjerojnë se infeksioni me këtë variant duket më pak i mundshëm të jetë i rëndë, tha epidemiologu dhe ish-drejtori ekzekutiv i Departamentit të Shëndetësisë në Detroit, Dr. Abdul El-Sayed.

“Gjëja e rëndësishme për të mbajtur mend është se, një vaksinë është si “të jesh në vëzhgim” për sistemin tuaj imunitar. Kështu që aftësia e tij për të identifikuar dhe shkatërruar viruset është shumë më e lartë sa herë që marrim një tjetër dozë të vaksinës.”,- tha El-Sayed.

Shenjat e hershme të të ftohtit, gripit dhe Covid-19 priren të jenë të ngjashme, tha El-Sayed.

Si Covid-19 ashtu edhe gripi shpesh shkaktojnë simptoma të tilla si ethe, lodhje, dhimbje trupi, dhimbje të fytit, gulçim dhe të vjella ose diarre. Megjithatë, infeksioni i Covid-19 mund të dallohet nga dhimbja e kokës dhe kolla e thatë që shpesh shoqërohen me të. Humbja e shijes dhe nuhatjes ka qenë shenja paralajmëruese e një infeksioni Covid-19, si dhe është ende një simptomë e mundshme, megjithëse është më pak e përhapur tani sesa ka qenë me variantet e tjera, tha El-Sayed.

“Vetëm sepse ju merrni një test negativ nuk do të thotë domosdoshmërisht se nuk është Covid,” tha El-Sayed. “Qasja më e mirë është të testoni dhe më pas të provoni përsëri pas 12 deri në 24 orësh, si dhe nëse merrni dy rezultate negative, mund të jeni më të sigurt se nuk është një Covid.”

Pavarësisht nëse është Covid-19 apo ftohja e zakonshme, ka qenë gjithmonë një ide e mirë izolimi ndërkohë që luftohet me një sëmundje virale, tha ai.

Qendra Alert/Alert.al

Çmimet globale të ushqimeve shënuan rënie në dhjetor

Çmimet botërore të ushqimeve ranë lehtë në dhjetor pasi çmimet ndërkombëtare të vajrave bimore dhe sheqerit ranë ndjeshëm nga nivelet e larta, njoftoi sot Organizata e Ushqimit dhe Bujqësisë e Kombeve të Bashkuara.

Indeksi i çmimeve të ushqimit të FAO-s ishte mesatarisht 133,7 pikë në dhjetor, një rënie prej 0,9 për qind nga nëntori, por gjithsesi 23,1% në rritje nga dhjetori 2020. Indeksi gjurmon ndryshimet mujore në çmimet ndërkombëtare të mallrave ushqimore të tregtuara zakonisht. Vetëm nën-indeksi i qumështit shënoi rritje mujore në dhjetor.

Për vitin 2021 në tërësi, mesatarisht gjatë gjithë vitit, Indeksi i Çmimeve të Ushqimit të FAO-s ishte mesatarisht 125.7 pikë, sa 28.1% më shumë se një vit më parë.

“Ndërsa çmimet normalisht të larta pritet t’i lënë vendin rritjes së prodhimit, kostoja e lartë e inputeve, pandemia globale e vazhdueshme dhe kushtet klimatike gjithnjë e më të pasigurta lënë pak hapësirë ​​për optimizëm për një rikthim në kushte më të qëndrueshme të tregut edhe në vitin 2022,” tha ekonomisti Abdolreza Abbassian.

Indeksi i çmimeve të drithërave të FAO-s u ul me 0.6% nga nëntori, pasi rënia e kuotimeve të eksportit të grurit mes furnizimeve të përmirësuara pas korrjeve të hemisferës jugore më shumë se kompensoi çmimet më të forta të misrit të mbështetur nga kërkesa e fortë dhe shqetësimet për thatësinë e vazhdueshme në Brazil. Megjithatë, për të gjithë vitin, Indeksi i Çmimeve të Drithërave të FAO-s arriti nivelin më të lartë vjetor që nga viti 2012 dhe ishte mesatarisht 27.2% më i lartë se në vitin 2020, me misër me 44.1%, grurë me 31.3 %, por orizin me 4.0 %.

Indeksi i çmimeve të vajit vegjetal të FAO-s ra me 3.3% në dhjetor, me kuotimet më të dobëta për vajin e palmës dhe vajin e lulediellit që reflektojnë kërkesën e ulët globale për importe që mund të lidhet me shqetësimet mbi ndikimin e rasteve në rritje me COVID-19. Për vitin 2021 në tërësi, Indeksi i Çmimeve të Vajit Vegjetal të FAO-s arriti një nivel më të lartë të të gjitha kohërave, duke u rritur me 65.8% nga viti 2020. (FAO)

Qendra Alert/Alert.al

Nafta e nis javën në rritje

Nafta është rritur në tregtinë e parë të javës ndërkohë që ndërprerjet në Kazakistan dhe Libi kanë tejkaluar shqetësimet në lidhje me kërkesën nga rritja e shpejtë e infeksioneve me Omicron në botë.  Nafta brent, çmimi referencë në bursën e Londrës, u rrit me 0.3% në 81.99 dollarë për fuçi, ndërsa nafta bruto amerikane, shtoi 0.3% në 79.12 dollarë për fuçi. Çmimet e naftës kanë shtuar 5% javën e kaluar, pasi protestat në Kazakistan ndërprenë linjat e furnizimeve me trena dhe goditën prodhimin në fushën më të madhe të naftës në vend, Tengiz.

Në Libi, mirëmbajtja e tubacioneve uli prodhimin në 729,000 fuçi në ditë, nga 1.3 milionë fuçi në ditë që ishte në fund të vitit të kaluar. Sipas analsitëve, e gjithë situata lidhet me ofertën, duke i’u referuar ndërprerjeve në Libi dhe Kazakistan, rënies së inventarëve në Shtetet e Bashkuara dhe arritjes së një tavani në prodhim edhe në rusi. Nëse Rusia pushton Ukrainën, eksportet e vendit drejt Europës do të ndërpriteshin, ç’ka do të rrisë mëtej çmimet.

Nafta po merr gjithashtu mbështetje nga rritja e kërkesës botërore dhe rritjes më të vogël se ç’pritej të ofertës nga Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës. Prodhimi i Opec në Dhjetor u rrit me 70,000 fuçi në ditë nga muaji i kaluar, krahasuar me 253,000 fuçi që u ra dakord në paktin për muajin.  Ndërkohë, qeveritë nga Europa në Kinë dhe Indi, kanë aplikuar kufizime për t’i bërë ballë variantit Omicron të koronavirusit, ç’ka mund të godasë kërkesën në afat-shkurtër. (Scan)

Qendra Alert/Alert.al

Vitaminat që veprojnë më mirë në luftën kundër stresit

Stresi mund të çojë në probleme të shumta shëndetësore, të shkaktojë tension të muskujve, dhimbje, probleme me stomakun dhe probleme me gjumin, të ndikojë në presionin e gjakut, sëmundjet e zemrës, obezitetin dhe diabetin. Për të parandaluar problemet e mundshme të shkaktuara nga stresi, ne mund të ndryshojmë rutinën tonë ditore dhe të marrim më shumë vitamina që mund të ndihmojnë në luftimin e stresit dhe ankthit.

Vitaminat që kanë një efekt pozitiv ndaj stresit

Vitamina B5

E njohur edhe si acidi pantotenik. Kjo vitaminë luan një rol në prodhimin e hormoneve mbiveshkore dhe njihet si vitamina “anti-stres”. Kur vitamina B5 është e pranishme në sasi të mjaftueshme, ajo është në gjendje të zvogëlojë sekretimin e kortizolit, gjë që ndihmon trupin të rikuperohet. Gjithashtu, acidi pantotenik luan një rol me koenzimën A, e cila është e përfshirë në sintezën e neurotransmetuesve, të cilët janë epinefrina, serotonina dhe acetilkolina, që ndikojnë në funksionet njohëse, kujtesën dhe humorin.

Vitamina B6

Kjo njihet gjithashtu si piridoksinë, e cila ndihmon në sintezën e hormoneve të stresit, epinefrinës dhe norepinefrinës. Kjo do të thotë se kur trupi është nën stres, ai ka më pak B6 për të kryer funksione të tjera. Vitamina B6 është gjithashtu e shkëlqyer për formimin e neurotransmetuesve, serotoninës dhe dopaminës.

Vitamina C

Kjo vitaminë njihet për vetitë e saj imune për shkak të përmbajtjes së lartë të antioksidantëve, por gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në stres. Kur trupi ynë është nën stres, vitamina C natyrshëm zvogëlohet në trup.

Omega 3

Vaji i peshkut është vitamina më e mirë kur bëhet fjalë për të ndihmuar në kapërcimin e inflamacionit në trup. Ato janë baza e një sistemi nervor të shëndetshëm dhe shëndetit të trurit. Një studim zbuloi se marrja e acideve yndyrore omega-3 është e lidhur me përmirësimin e humorit dhe njohjes.

Zinku

Zinku është një suplement i shkëlqyer që lidhet me përmirësimin e imunitetit, rezistencën ndaj infeksioneve, përmirësimin e energjisë dhe uljen e lodhjes. Zinku gjendet natyrshëm në ushqimet e pasura me proteina, veçanërisht në viçin, pulën dhe ushqimet e detit.

Vitamina B-12

Vitamina B-12 konsiderohet si një nga suplementet më të mira për përmirësimin e humorit dhe menaxhimin e stresit. Ndikon në çlirimin e hormonit endorfin, i cili në fakt ju bën të ndiheni më mirë dhe nxit një gjendje mendore të qetë dhe euforike. Burimet natyrore të vitaminës B-12 përfshijnë viçin, vezët, djathin dhe butak. (Telegrafi)

Qendra Alert/Alert.al

Bie në humnerë me borë, qeni i shpëton jetën alpinistit

Alpinisti kroat Grga Brkiq po ngjitej në lartësi, kur rrëshqet dhe bie në një humnerë me borë. Ai pësoi një frakturë të rëndë në këmbë dhe nuk mund të lëvizte. Për fat të mirë, me të ishte edhe qeni i tij North, një Malamute Alaskan tetë muajsh, i cili e shpëtoi nga hipotermia duke u shtrirë mbi të dhe duke e ngrohur për 13 orë, derisa mbërriti ndihma. Kjo ndodhi në Kroaci, ndërkohë që burri u dërgua më pas në spital dhe u operua me urgjencë, ndërsa qeni është mirë dhe i padëmtuar.

Me Brkiqin dhe North ishin edhe dy alpinistë të tjerë, të cilët dhanë alarmin. Më pas mbërritën 27 alpinistë shpëtimtarë, të cilët me shumë vështirësi arritën ta ndihmonin. “Miqësia dhe dashuria mes njeriut dhe qenit nuk kanë kufij. Nga ky shembull ne të gjithë mund të mësojmë të kujdesemi për njëri-tjetrin”, ka shkruar në Facebook stafi kroat i shpëtimit malor.

Qendra Alert/Alert.al

Kompania finlandeze prodhon proteinë nga “ajri i holluar”

Një kompani e re nga sektori i teknologjisë ushqimore në Finlandë thotë se është duke prodhuar një proteinë të re, të pasur me veti ushqyese “nga ajri i holluar”. “Solar Foods” me bazë në Helsinki thotë se proteina e re mund të pakësojë ndikimin në mjedis të industrisë ushqimore, që përbën mbi një të tretën e emetimeve globale të gazrave që shkaktojnë efektin serrë.

A mund të jetë kjo ferma e së ardhmes?

Në një fabrikë në periferi të Helsinkit, një kompani e re e teknologjisë ushqimore “Solar Foods” po prodhon një proteinë “nga ajri i holluar”. Ajo që prodhuesit e quajnë “Solein”, rritet në një rezervuar fermentimi, përmes një mikrobi të vetëm.

Në këtë proces nevojitet dioksid karboni, i cili përftohet nga ajri dhe hidrogjen që ndahet nga uji përmes procesin së elektrolizës. “Ne ofrojmë kushtet për rritjen e qelizës, përmes teknologjisë që quhet fermentim i gazit. Mund të krahasohet me procesin e prodhimit të verës ose birrës. Mikrobi ynë nuk ha me sheqer, por duhet hidrogjen dhe dioksid karboni, që ne i fusim në formë gazrash në fermentues”, thotë Pasi Vainikka, themelues i kompanisë “Solar Foods”.

Sipas një studimi të publikuar në revistën “Nature Food”, sistemet botërore të ushqimit janë përgjegjëse për më shumë se një të tretën e emetimeve në nivel global të gazrave që shkaktojnë efektin serë. Nga shfrytëzimi i tokës dhe prodhimi bujqësor, tek paketimi dhe menaxhimi i mbetjeve, emetimet vjetore nga sistemi i ushqimit vlerësohen të jenë 18 miliardë ton dioksid karboni, apo rreth 34 për qind të vlerës globale.

Sipas Kombeve të Bashkuara, pritet që kërkesa për ushqim të rritet me 60 deri 100 për qind, pasi parashikohet shtim i popullsisë me mbi 9.6 miliardë njerëz deri më 2050.

“Problemi i sistemit aktual të ushqimit është se një e treta e ndikimit mbi klimën është për shkak të veprimit njerëzor, për shkak të asaj që hamë dhe rreth 80 për qind e kësaj vjen nga shumimi i kafshëve. Prandaj, në masë të madhe, duhet të heqim kafshët nga sistemi ynë i furnizimit me ushqim”, thotë zoti Vainikka. Kompania thotë se procesi i fermentimit të proteinës së tyre është 20 herë më efikas krahasuar me fotosintezën që ndihmon në rritjen e të korrave dhe 200 herë më shumë sesa prodhimi i mishit.

“Nëse marrin parasysh vetëm objektin aktual të fermentimit, neve na duhen rreth 20 mijë herë më pak tokë krahasuar me bimët fotosintentike, për të prodhuar një sasi të njëjtë të proteinës”, thotë zoti Vainikka.

Ashtu sikur furnizuesit tjerë të proteinës, “Solein” nuk ka shije të fortë dhe të dallueshme.

“Është shumë neutrale. Deri diku është si një ekstrakt majaje. Ngjyrën e ka të verdhë, të ngjashme me atë të karrotës, madje dhe shijen”, thotë Juha Pekka Pitkanen, shef i teknologjisë në Solar Foods.

Në këtë kuzhinë teknologjie, prodhuesit kanë filluar të krijojnë pjata të ndryshme me proteinën e re. “Mund të shoqërojë produkte të ëmbla si akullore, kosi ose fruta të shtrydhura, e deri tek zëvendësimi i prodhimeve të mishit”, shpjegon zoti Pitkanen.

Solar Foods së fundmi ishte ndër fituesit e një sfide ushqimore të agjencisë hapësinore NASA, ku nga garuesit kërkohej të krijonin teknologji të reja ushqimore ose sisteme të reja ushqimi që kërkojnë shumë pak burime. Kompania finlandeze do të kërkojë miratimin e rregullatorëve të ushqimit në Bashkimin Evropian dhe Mbretërinë e Bashkuar. Punimet për fabrikën e madhe të Solar Foods filluan në vjeshtën e vitit 2021. Ajo pritet ta nisë veprimtarinë e saj në gjysmën e parë të vitit 2023 dhe brenda një viti pritet të prodhohen katër milionë racione me proteinë “Solein”. (Reuters)

Qendra Alert/Alert.al

Teknologjia arrin edhe tek lopët, iu vihen syze virtuale

Lopët ndikohen nga moti i dimrit, kështu që në një përpjekje për t’i bërë ato të mendojnë se janë në zona më të ngrohta, një fermer i ka pajisur ato me syze të realitetit virtual.

Një fermer turk i ka mbyllur lopët e tij brenda në ambjente të mbyllura për dimër, por ai dëshiron që lopët të mendojnë se janë jashtë në natyrë duke shijuar kullotat me diell dhe barin e gjelbër.

Zgjidhja e tij? Ka pajisur lopët e tij me syze të realitetit virtual për t’i bërë ato të mendojnë se në fakt po shijojnë disa fusha të gjelbërta të shijshme nën rrezet e diellit.

Sipas The Sun, Kocak provoi pajisjet në dy nga lopët e tij pasi një studim sugjeroi se skenat e këndshme i bëjnë lopët më të lumtura, gjë që nga ana tjetër i bën ato të prodhojnë më shumë qumësht. Me sa duket ka funksionur, pasi u pa rritje e prodhimit të qumështit nga 22 litra në 27 litra në ditë. (The Sun)

Qendra Alert/Alert.al

Studiuesit: Shtresë të veçantë mbrojtëse për frutat dhe perimet

Plastika në dyqanet ushqimore mbron frutat dhe perimet nga prishja, por gjithashtu krijon sasi të konsiderueshme mbeturinash. Rrjeti zviceran i supermarketeve Lidl së bashku me studiuesit e Empa kanë zhvilluar një mbulesë mbrojtëse për frutat dhe perimet bazuar në materialet e papërpunuara të ripërtëritshme që përmirësojnë ruajtjen. Studiuesit kanë zhvilluar një shtresë të veçantë mbrojtëse celuloze që mund të përdoret për frutat dhe perimet. Rezultati i punës së filluar në vitin 2019 është se frutat dhe perimet e mbuluara me celulozë mbeten të freskëta shumë më gjatë.

Një nga studimet më të fundit vjen nga bashkëpunimi midis grupit Lidl, Universitetit të Catanias dhe ETH Zurich ETH (në veçanti Laboratorit për Celulozë & Wood Materials, Empa, mbështetur nga agjencia shtetërore e inovacionit Innosuisse), i aftë për të zgjatur ruajtjen e ushqimeve të tilla si bananet me të paktën një javë.

Studiuesit, të cilët publikuan gjetjet e tyre, filluan nga mbeturinat shumë të zakonshme, në rastin e karrotave, që përmbajnë celulozë dhe e nënshtruan lëndën e parë (zakonisht eleminuar ose më së shumti të destinuar për prodhimin e biogazit), në një proces që përfshin një tharje me vakum të ndjekur nga një kalim nën presion dhe që mund të përfshijë ose jo një para-trajtim zbardhues dhe dezinfektues me hipoklorit natriumi. Rezultati, i cili mori më shumë se një vit optimizimi, dhe që u kontrollua me lloje të ndryshme analizash, janë fibrat, të cilat mund të spërkaten në fruta ose perime.

Në testet laboratorike, spërkatja e aplikuar pikërisht mbi banane, ka ruajtur freskinë e tyre për një javë përtej pjekurisë që shihet në mungesë të materialeve mbrojtëse. Para-trajtimi me hypochlorite (zbardh normal, shumë i holluar, për të eliminuar çdo specie bakteriale ose fungale ende të pranishëm) përmirëson më tej performancën duke e mbrojtur në pothuajse dy javë. Analizat e bëra me banane treguan se rafti i frutave zgjati më shumë se një javë. Kjo i pakëson shumë mbeturinat ushqimore. Gustav Nyström, kreu i laboratorit Empa, thotë: Qëllimi i madh është që një biokoditje e tillë në të ardhmen të jetë në gjendje të zëvendësojë shumë paketime të bazuara në plastikën e nxjerrë nga nafta.

Ideja është të përdoret si lëndë e parë ajo që përftohet si një mbetje e fortë pas nxjerrjes së lëngut nga frutat, perimet dhe bimët.  Shtresa e celulozës e zhvilluar në Empa do të testohet dhe do të përmirësohet më tej gjatë dy viteve të ardhshme së bashku me Lidl Zvicër dhe një furnizues frutash e perimesh. Projekti mbështetet nga Innosuisse, agjensia zvicerane e novacionit. Qëllimi është që teknologjia e re të përdoret në të 150 dyqanet Lidl në Zvicër. Nëse testet do të kenë rezultatin e dëshiruar, duhet të përdoret edhe në vende të tjera. (Il Fatto Alimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Çfarë do të ndodhë me zinxhirët e furnizimit ushqimor

Shitësit me pakicë mund të marrin një psherëtimë të lehtësuar tani që festat kanë mbaruar, duke kufizuar muajt e planifikimit të mundimshëm për të mbajtur raftet e rezervuara gjatë periudhës së ngarkuar të blerjeve. Por mund të mos jetë shumë e lehtë.

Çfarë po ndodh: Një indeks i ri nga Banka e Rezervës Federale e Nju Jorkut që gjurmon presionin mbi zinxhirët e furnizimit global tregoi një rënie të lehtë midis tetorit dhe nëntorit. Por analistët që shikojnë përpara në vitin 2022 nuk janë të bindur se kushtet do të përmirësohen ndjeshëm. Ata thonë se ndikimi i variantit shumë ngjitës Omicron nuk është realizuar plotësisht, veçanërisht pasi disa vende në Azi përpiqen të shtypin të gjitha shpërthimet e koronavirusit.

Infeksionet rekord po shkaktojnë mungesa të punëtorëve në porte dhe qendra të tjera tranziti, ndërsa politikat “zero Covid” po prekin prodhuesit që kanë qenë të dëshpëruar për të mbajtur prodhimin në rrugën e duhur pas një rritjeje të kërkesës për mallra.

Përfundimi: Një moderim i lehtë i kostove nga vjeshta e kaluar nuk do ta bëjë jetën shumë më të lehtë për kompanitë në të gjithë zinxhirin e furnizimit. Gjigandi i mobiljeve Ikea tha javën e kaluar se do të rriste çmimet në dyqanet e tij me një mesatare prej 9% në vitin 2022 për të ndihmuar në kompensimin e kostove më të larta, përfshirë transportin.

Disa prodhues makinash kanë treguar gjithashtu se nuk presin të jenë në gjendje të rrisin prodhimin në gjysmën e parë të këtij viti për shkak të mungesës së vazhdueshme të çipave kompjuterikë. (Scan)

Qendra Alert/Alert.al

Si të ushqeheni shëndetshëm në 2022

Provoni të përgatisni receta nga kuzhina të ndryshme
Sillni shije të reja në tryezën tuaj të ngrënies me receta nga e gjithë bota. Nëse nuk e keni provuar kurrë dorën tuaj në gatimin e recetave autentike japoneze, meksikane, koreane apo të tjera, nuk do të ketë kurrë një kohë më të mirë për të filluar.

Mësoni një aftësi të re në kuzhinë
Vazhdoni duke provuar diçka të re në 2022, si përshembull të provoni të përgatisni vetë gjalpin ose të perfeksiononi hapjen e petave. Mundësitë janë të shumta, prandaj ju mbetet të vendosni.

Ndihmoni komunitetin tuaj
Këtë vit mund të provoni të bëni një punë vullnetare në kohën tuaj të lirë. Ju mund të dhuroni gatime të ndryshme për organizatat bamirëse, ku shpërndahet ushqim për njerëzit në nevojë. Gjithashtu mund të ndani ushqimin tuaj por edhe aftësitë e gatimit me miqtë dhe fqinjët tuaj. Gjë që sjell një ndjesi afërsie përgjatë vitit të ri.

Luftoni mbetjet ushqimore
Ndaloni shpëdorimin e ushqimit dhe përpiquni të përdorni gjithçka që blini. Përdorni përbërësit e mbetur për të krijuar pjata të shijshme. Blini duke planifikuar paraprakisht. Kështu jo vetëm që nuk do të shpërdoroni ushqimin por edhe do të kurseni më tepër para.

Reduktoni konsumin e mishit
Këtë vit provoni të ndërroni mishin e grirë, salsiçet ose pjatat e tjera të mishit me një version vegjetarian. Recetat vegjetariane janë shumë të shijshme dhe një risi në treyëzën tuaj.

Vlerësoni mënyrën se si ushqeheni
Largoni të gjitha shpërqendrimet gjatë ngrënies! Kushtojini vëmendje shenjave të urisë dhe pyesni veten: ‘A po ha nga zakoni, mërzia apo uria?’ Angazhoni shqisat tuaja dhe vini re: ngjyrat, teksturat, shijet dhe aromat në pjatën tuaj. Pyete veten: ‘Si ndihem pasi e ha këtë? A ndihem e kënaqur dhe e mbushur me energji, apo e lodhur dhe e fryrë?’ Të ngrënit me kujdes mund të duket paksa e çuditshme në fillim, por është një mënyrë e shkëlqyer për të trajnuar trupin tuaj që të kthehet në kontakt me ritmet e tij natyrale të oreksit dhe tretjes. Provojeni për të paktën një javë dhe shikoni se si ndiheni.

Provoni rregullin: e kuqe, portokalli dhe jeshile
Përfshini në çdo vakt një frut apo perime me ngjyrë të kuqe, portokalli ose jeshile. Ngrënia e produkteve shumëngjyrëshe ndihmon në promovimin e një peshe të shëndetshme, ndërkohë që ndihmon trupin tuaj në parandalimin e sëmundjeve kronike. (Shendeti Sot)

Qendra Alert/Alert.al