Menu

Kryesore

“Molekula mrekullibërëse” ul tensionin e gjakut dhe mbron nga COVID-19

Oksidi nitrik zvogëlon rrezikun e presionit të lartë të gjakut në gjysmë, ul shanset e sulmit në zemër me 75% dhe mbron nga viruset përfshirë COVID-19.

 

Ai është një substancë natyrale e bërë në trup që është kaq jetike, studiuesit e quajnë atë “molekulën e mrekullisë”.

Në fakt, shkencëtarët po hetojnë aftësinë e tij për të shpejtuar shërimin e COVID-19.

Megjithëse 80 për qind e grave mbi 40 vjeç kanë mungesë të oksidit nitrik, rritja e niveleve të tij është mjaft e lehtë!

 

Disa mënyra se si mund ta arrini rritjen e niveleve të tij ua sjellim më poshtë:

 

Filloni me ngrënien e perimeve të gjelbra

Shtimi i një grushti me spinaq, rukola ose lakre jeshile në një smoothie frutash optimizon prodhimin e oksidit nitrik pa ndikuar në aromë. Kjo ndodh sepse perimet e gjelbra janë të mbushura me nitrate natyrale që konvertohen në oksid nitrik nga trupi.

Po ashtu ka pasur edhe dëshmi sipas studiuesit australianë zbuluan se nivelet e oksidit nitrik ishin 160 për qind më të larta te njerëzit që hanin perime të pasura me nitrate rregullisht sesa ata që nuk e hanin.

Trajtojeni veten me not

Aktivitetet argëtuese si noti, ecja dhe biçikleta rrisin rrjedhjen e gjakut nëpër arterie, duke stimuluar prodhimin e oksidit nitrik- thonë studiuesit brazilianë. Të qenit aktiv jashtë ofron një nxitje shtesë dhe ekspozimi në diell nxit qelizat e lëkurës të lëshojnë oksid nitrik. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

 

Një tjetër prani e oksidit të etilenit në ekstraktin e bambusë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar njoftimin për tërheqjen e një grupi të suplementit ushqimor vitaminë C + acerola zink dhe ekstrakt bambuje nën markën Ligne de Plantes, për shkak të pranisë së oksidit të etilenit në lëndën e parë të nxjerrë nga Bambusa arundinacea (75% natyrale silikon). Produkti i prekur shitet në pako prej 60 kapsulash, me numrin e serisë 21139B dhe me përdorim para datës 05/2024.

Shtesa dietike tregtohet nga Natura Service Srl dhe është prodhuar nga kompania Hedelab SA në rrugën e fabrikës Ëallonie 138/140, në rrethin Ghlin të qytetit të Mons, Belgjikë. Si një masë paraprake, rekomandohet që të mos konsumoni suplementin me numrin e raportuar të serisë dhe ta ktheni atë në dyqanin ku është blerë. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Si të veprojmë kur hamë ushqime shumë pikante?

Disa nga ushqimet që duhet të merrni pasi të keni ngrënë diçka shumë pikante dhe disa të tjera që duhet t’i shmangni.

Ujë

Pirja e një gote me ujë të ftohtë është një reagim natyral në momentin kur mendoni se goja juaj po digjet. Sidoqoftë, edhe pse uji ndalon përkohësisht, në të vërtetë do të përhapë kapsaicinën, përbërës i specave djegës dhe vetëm do t’i përkeqësojë gjërat.

Qumësht ose kos

Qumështi përmban kazeinë, një proteinë që ndihmon në shpërbërjen e molekulave të kapsaicinës. Kjo është pikërisht arsyeja pse shumë pjata meksikane dhe indiane shërbehen me një lloj produkti të qumështit. Sa më shumë yndyrë qumështi të përmbajë, aq më i mirë është efekti, pasi yndyra përzihet me kapsaicinën dhe e shpërndan atë.

Alkool

Alkooli mund të ndihmojë në shpërbërjen e kapsaicinës, por sasia e alkoolit në atë rast duhet të jetë shumë e lartë, psh birra nuk do t’ju ndihmojë shumë. Tekila dhe vodka janë provuar të jenë të suksesshme. Sidoqoftë, një gotë alkool nuk është ideja më e zgjuar.

Sheqer

Mënyra më e thjeshtë që mund të “ftohni” gojën është të vendosni një lugë çaji sheqer (ose mjaltë) në të. Mbajeni atë në gojën tuaj për një kohë dhe pastaj pështyjeni atë, një shtresë do të formohet në gjuhën tuaj që do ta mbrojë atë nga ndjenja e nxehtësisë. (Telegrafi)

Qendra Alert/Alert.al

Konsumimi i alkoolit, shifrat më të këqija nga të rinjtë

Një raport është publikuar për konsumin e alkoolit nga të dhëna të koordinuara mes Passi (Progresi i Autoriteteve Shëndetësore për Shëndetin në Itali) dhe Passi d’Argento (PdA), ISS (Instituti i Lartë i Shëndetit), kryer nga ASL dhe i dedikohet respektivisht popullatës së rritur dhe të moshuar. Në periudhën (2017-2020) pothuajse 1 në 6 persona kanë konsumuar alkool që mund të përkufizohet si ‘ rrezik i madh’ për shëndetin, për sa i përket sasisë dhe metodës së marrjes. Këta janë më shpesh të rinjtë (mes moshës 18-24 vjeç rreth 33%), burra dhe njerëz pa vështirësi ekonomike. Nga ana tjetër, më pak se gjysma e të rriturve midis moshës 18 dhe 69 vjeç deklarojnë se nuk konsumojnë pije alkoolike.

Numri i njerëzve që konsumojnë alkool është veçanërisht shqetësues pavarësisht se kanë një kundërindikacion absolut, siç janë pacientët me sëmundje të mëlçisë, mes të cilëve pothuajse 1 në 2 pretendon të ketë konsumuar alkool në 30 ditët para intervistës. Një fenomen që gjendet gjithashtu tek gratë shtatzëna (një në gjashtë) dhe gjatë ushqyerjes me gji (një në katër). Konsumimi i alkoolit “me rrezik më të lartë” mbetet e banorëve në Italinë Veriore (në rritje) në veçanti në provincën e Bolzanos, e ndjekur nga ajo e Trentos dhe midis rajoneve, Valle d’Aosta dhe Friuli Venezia Giulia. Sa i përket jugut, Molise është rajoni me përqindjen e konsumatorëve të alkoolit në ‘rrezik më të madh’ më të lartë se mesatarja kombëtare, ndërsa në rajonet e tjera jugore po fillon të shihet një prirje rënëse.

 

Edhe konsumi i tepërt (i tepërt: i barabartë me rreth 5 pije të konsumuara në 2/3 orë) është një prerogativë e Italisë Veriore (ku ka pasur një rritje të konsiderueshme që nga viti 2010) dhe në veçanti të Veri-Lindjes. Ndërsa në këtë front Molise spikat midis rajoneve jugore dhe ka një nga aksionet më të larta në vend. Krahasuar me këtë lloj konsumi, në dekadën 2008-2018, u vu re një rritje e ngadaltë por progresive. Nga viti 2018, megjithatë, është vërejtur një përmbysje e trendit, e cila është theksuar gjatë pandemisë. Prandaj, mbi të gjitha nga viti 2020, pjesa e pirjes së tepërt zvogëlohet, si dhe pjesa e konsumit kryesisht midis vakteve. Këto janë ndryshime modeste në terma absolutë, por statistikisht të rëndësishëm, të mbështetur në vitin 2020.

Përsa i përket veçanërisht popullsisë mbi 65-vjeçare (sondazhi Silver Passs), personat që nuk pinë alkool përfaqësojnë pothuajse 61%. Konsumimi ‘në rrezik’ është shumë më i shpeshtë tek meshkujt (32% kundrejt 8% midis grave), zvogëlohet me moshën (nga 22% në moshat 65-74 vjeç në 10% në moshat mbi 85 vjeç). Numri i personave mbi 65 vjeç që marrin alkool është shqetësues pavarësisht se kanë një kundërindikacion absolut, siç janë 28% e njerëzve me sëmundje të mëlçisë. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

FDA refuzon dozën e tretë të vaksinës Pfizer

Komiteti Këshillimor i Administratës së Ushqimit dhe Barnave (FDA) votoi kundër miratimit të dozës përforcuese Pfizer / BioNTech  për Covid-19 në popullatën e përgjithshme mbi 16 vjeç.

FDA tashmë ka miratuar administrimin e dozave përforcuese të vaksinave të teknologjisë me RNA për njerëzit me sistem imunitar të dobësuar.

Propozimi mund të interpretohet si një goditje ndaj strategjisë së qeverisë së Presidentit Joe Biden për  pandeminë.

Presidenti amerikan kishte njoftuar se do të niste një fushatë nxitëse për të gjithë, tetë muaj pas vaksinimit të tyre fillestar, me kusht që të miratohej nga FDA. Ekspertët amerikanë, megjithatë, konsideruan se administrimi i një doze të tretë mund të justifikohet vetëm për një grup të kufizuar të popullsisë, pra për të moshuarit.

Qendra Alert/Alert.al

Filantropi Lazim Destani, në aktivitetin letrar "Azem Shkreli"

Ishte kënaqësi pjesëmarrja në manifestimin, Takimi Tradicional Letrar ‘Azem Shkreli’. Ky aktivitet letrar e kulturor, që mban emrin e shkrimtarit e veprimtarit Azem Shkreli, u mbajt sot në ambientet e Klubit Ekonomik të Dyzeldorfit. Nën organizimin e Lidhjes së Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Gjermani këtu u bënë bashkë shumë krijues, artistë e letrarë si dhe adhurues të fjalës së shkruar shqipe.
Me opusin e tij krijues, Azem Shkreli zë vend nderi në letërsinë shqipe. Poezia patriotike e Azem Shkrelit e bën atë të shquhet si njëri ndër lirikët tanë më modern. Nga kjo pjesëmarrje, u ndjeva i nderuar që pata rastin ta përshëndes auditorin si dhe artistët e krijuesit tanë në diasporë. Shkruan filantropi Lazim Destani në Facebook

Qendra Alert/Alert.al

Coca-Cola, lobim për të fshehur lidhjet mes konsumit dhe obezitetit

Sa herë që dikush ka kohë të shfletojë në gazeta gjen të pakten deri në vitin 2014, dëshmi të veprimeve lobuese, përpjekje për të ndikuar tek studiuesit, drejtuesit e opinionit ose gazetarët nga kompania Coca-Cola. Gjithçka bëhet vetëm për të fshehur lidhjet mes obezitetit dhe konsumimit të pijeve me sheqer dhe për të zhvendosur vëmendjen e tyre. Në krye të këtij operacioni të së vërtetës është Revista Mjekësore Britanike, e cila në vitin 2015 filloi të botonte raporte korrespondence dhe dokumente sekrete që demonstronin aktivitetin e përhapur të këtij lloji.

U publikua raporti i analizës së gati 37,000 faqeve të postës elektronike dhe dokumenteve të tjera që zv.drejtori i kompanisë Atlanta shkëmbeu me organizatorët e dy botimeve të Kongresit Ndërkombëtar mbi Aktivitetin Fizik dhe Shëndetin Publik (ICPAPH), mbajtur në Sidnei në vitin 2012 dhe Rio de Janeiro në vitin 2014. Studimi, i cili u botua në International Journal of Environmental Research and Public Health nga studiuesit që i përkisnin shoqatës së konsumatorit në SHBA identifikoi disa tema të përsëritura dhe në kundërshtim të plotë me atë që deklaron Coca-Cola në rregulloret e saj etike.

Për shembull, kompania loboi për të drejtuar çështjet që do të trajtoheshin në takime, u përpoq të diskreditonte përfaqësuesit e shoqatave të konsumatorëve dhe propozoi të përfshijë njerëz të besueshëm në organet drejtuese në mënyrë që të shpërqendrojë interesin nga hulumtimi mbi marrëdhëniet midis pijeve. Sheqeri dhe obeziteti. Në të dy botimet e kongresit, përpjekja ishte e suksesshme, të paktën në lidhje me zgjedhjen e temave që do të trajtoheshin.

Përfaqësuesit e ICPAPH, të intervistuar nga BMJ mohuan çdo ndikim nga Coca-Cola dhe theksuan se kompania nuk është në bordin e drejtorëve ose organeve të tjera vendimmarrëse. Në çdo rast, që nga viti 2017 ICPAH deklaroi se ka miratuar një politikë në përputhje me Konventën dhe ka ndaluar çdo mbështetje financiare nga kompanitë që madje shesin indirekt ushqime ose produkte të tjera jo të shëndetshme. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Ushqimet që shkatërrojnë trurin

Ngrënia e ushqimeve të duhura mund t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë dhe madje edhe të luftoni problemet me shëndetin mendor, ushqimet e gabuara mund të ndikojnë negativisht në aftësitë tuaja dhe madje të rrisin rrezikun tuaj për të zhvilluar defekte në tru. Alzheimer dhe sëmundje të tjera që mund të ndikojnë në kujtesën tuaj. Këtu janë gjashtë ushqimet që duhet t’i shmangni, nëse doni të përmirësoni shëndetin e trurit tuaj dhe të jetoni një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Ushqime me sheqer artifical

Sheqernat artificial, së bashku me sheqernat e rafinuar e të shtuara janë të këqija për për trurin tuaj. Në fakt, hulumtimi tregon që ekziston një lidhje e drejtpërdrejtë midis diabetit dhe demencës. Një studim i fundit ndoqi mbi pesë mijë njerëz gjatë një dekade dhe gjeti një lidhje midis rënies së aftësisë njohëse dhe konsumit të sheqerit. Shmangni ushqimet e paketuara, pasi ato pothuajse të gjitha përfshijnë sheqerna të shtuar dhe artificiale

 

Ushqime të larta në natrium

Pak kripë e bën gjithmonë më të shijshëm ushqimin. Shumë kripë është problem. Njerëzit që hanë një dietë me përmbajtje të lartë të natriumit janë në rrezik të rritur të zhvillimit të demencës ose Alzheimerit, sipas një studimi të fundit të bërë në laborator.

 

Produktet e pjekura të paketuara

Mund të jenë të shijshme dhe të lehta për tu ngrënë në lëvizje, por produktet e pjekura e të paketuara, përfshirë opsione në dukje të shëndetshme si muffins, janë të këqija për shëndetin e trurit tuaj. Kjo sepse ato përmbajnë yndyrna trans. Studimet kanë treguar një lidhje midis një diete të lartë në yndyrna trans dhe vëllimit të ulët të trurit, kujtesës së dobët dhe një rënie në funksionimin konjitiv. Yndyrnat trans kontribuojnë në një strukturë të dëmtuar të membranës qelizore, e cila çon në degjenerim të rritur të qelizave në trurin tuaj.

Toni dhe disa peshq të tjerë

Disa peshq janë të mirë për trurin tuaj, por peshqit që janë me shumë mërkur mund të ndikojnë negativisht në funksionin tuaj njohës. Peshqit që hyjnë në këtë kategori përfshijnë tonin (e freskët ose të ngrirë), peshku shpatë, peshkaqeni, peshku i kuqërremtë dhe toni i konservuar. Fatkeqësisht, peshqit janë shumë të ndjeshëm ndaj mërkurit pasi mërkuri është i bollshëm në oqean. Ata e thithin atë nëpër gushat e tyre dhe mund ta ruajnë për një kohë të gjatë. Ndaj, kujdes!

Fast Food

Ky ndoshta nuk është lajm shokues për këdo! Ushqimi i shpejtë është në qiell të lartë në yndyrna të ngopura, gjë që mund ta bëjë të vështirë për trupin tuaj luftimin e pllakës që shkakton Alzheimerin. Përveç kësaj, ushqimi i shpejtë është i ngarkuar me natrium, i cili shkakton rënie pothuajse të menjëhershme të kujtesës. Nëse nuk mund të shmangni ngrënien në një restorant të ushqimit të shpejtë, zgjedhni një sallatë ose sanduiç pule të pjekur në skarë për të kursyer kalori dhe për të zvogëluar marrjen e natriumit.

Ushqimet e skuqura

Nuk ka asnjë kundërshtim që ato shijojnë mirë, por çdo gjë e skuqur është e dëmshme për ju. Përveçse janë të ngarkuara me yndyrë dhe kalori, ushqimet e skuqura shkaktojnë inflamacion në trurin tuaj, duke çuar në humbje të kujtesës dhe mjegullim të trurit. (Gazeta Sot)

Qendra Alert/Alert.al

Masat që duhet të merrni nëse keni intolerance ndaj ushqimeve të caktuara

Masat paraprake që duhet të merrni nëse ju ose dikush që njihni ka alergji.

Nëse keni alergji ushqimore ose intolerancë është e rëndësishme që të keni informacionin që ju nevojitet për të bërë zgjedhje të sigurta ushqimore.

Nëse jeni duke ngrënë jashtë ose duke përgatitur ushqimin tuaj, ka ligje të etiketimit të alergenit dhe informacion që bizneset ushqimore duhet t’ju japin në lidhje me përbërjen e ushqimit.

Nëse ndiheni të sëmurë ose keni një reaksion alergjik pas ngrënies, duhet të kërkoni menjëherë ndihmë mjekësore.

Agjencia e Standardeve të Ushqimit është përgjegjëse për etiketimin e alergenit dhe sigurimin e udhëzimeve për konsumatorët me mbindjeshmëri ndaj ushqimit, e cila përfshin alergji ushqimore, intolerancë dhe sëmundje. Ju mund të regjistroheni në shërbimin tonë të alarmit për alergji për të marrë njoftime kur publikojmë kujtimet e produkteve alergjike të rëndësishme për alergjinë tuaj ushqimore.

14 alergene

Në Britani, bizneset ushqimore duhet t’ju informojnë sipas ligjit për ushqimin. Kjo listë është identifikuar me ligjin e ushqimit si alergenët më të fuqishëm dhe më të përhapur.

14 alergenët janë: Selino, drithëra që përmbajnë gluten (si elbi dhe tërshëra), krustace (si karkaleca, gaforre dhe karavidhe), vezë, peshk , qumësht, molusqe (të tilla si midhje), mustardë, kikirikë, susam, soje, dioksid squfuri e sulfite dhe arra (të tilla si bajame, lajthi, fasule).

Nëse jeni alergjik ndaj përbërësve që nuk përfshihen në 14 alergenët, gjithmonë duhet të kontrolloni etiketën ose pyesni stafin për informacion në lidhje me alergjenin tuaj specifik ushqimor.

Informacioni dhe etiketimi i alergenit

Bizneset ushqimore duhet të informojnë klientët nëse ndonjë produkt që ata ofrojnë përmban ndonjë prej 14 alergeneve si përbërës.

Ka një numër mënyrash në të cilat informacioni alergjen mund t’ju jepet. Kjo mund të varet nga lloji i ushqimit që blini dhe lloji i biznesit të ushqimit nga i cili porositni.

Ushqim i paketuar

14 alergenët duhet të theksohen brenda listës së përbërësve të ushqimit ose pijeve të paketuara. Kjo mund të bëhet, për shembull, duke përdorur lloje të theksuara, të pjerrëta ose me ngjyrë, për t’i bërë përbërësit e alergjenit më të lehtë për t’u dalluar.

Ushqim jo i paketuar (i lirshëm)

Bizneset ushqimore të tilla si një furrë buke, kasap ose ushqimore, duhet t’ju japin informacion alergjen për çdo artikull të lirë që blini që përmban ndonjë nga 14 alergenët.

Paketuar për Shitje Direkte (PPDS)

Nga 1 Tetori 2021, ushqimi PPDS do të duhet të ketë një etiketë që shfaq një listë të plotë të përbërësve, me përbërës alergjikë të theksuar brenda tij.

Rregullat e reja të ushqimit PPDS do t’u sigurojnë klientëve më shumë informacion, për të bërë zgjedhje të sigurta ushqimore. Sidoqoftë, nuk duhet të zëvendësojë ose parandalojë konsumatorët që të kenë biseda rreth kërkesave të tyre alergjike, me biznesin e ushqimit. (FoodStandardsAgency)

Qendra Alert/Alert.al

 

COVID-19, ilaçe antivirale si plotësues të vaksinave kundër varianteve të reja

Një investim po bëhet në kërkimin e ilaçeve të reja antivirale për të bllokuar përsëritjen e virusit SarsCoV2.

“Viruset, zakonisht, përdorin dy strategji për t’u përhapur: ato mund të rrisin transmetueshmërinë e tyre ose mund të përpiqen t’i shpëtojnë mbrojtjes imune”, shpjegon Francesco Broccolo, virolog në Universitetin Bicocca të Milanos.

“Deri më tani, SarsCoV2 ka përdorur kryesisht strategjinë e parë, duke zhvilluar variante gjithnjë e më ngjitëse, por tani rruga e tij evolucionare mund të jetë në një pikë kthese: presioni selektiv i ushtruar nga antitrupat e zhvilluar nga të shëruarit dhe të vaksinuar mund ta nxisë atë të ndryshojë strategji dhe të zgjedhë ato mutacionet që e lejojnë atë t’i shpëtojë sistemit imunitar”, shtoi ai.

 

“Mutacionet lindin nga “një proteinë virale, që kopjon gjenomin e virusit gjatë replikimit me efikasitet të dobët, duke futur gabime të rastësishme”, tha Massimo Zollo, gjenetist në Universitetin “Federico II” dhe kreu i task forcës COVID-19 të CEINGE-Bioteknologjive të Avancuara në Napoli.

“Për të ndaluar këtë ruletë ruse, para se të shfaqen mutacione të rrezikshme, ne duhet të gjejmë frenues të rinj të aftë për të bllokuar replikimin viral. Prandaj ne duhet t’i japim një shtysë të re kërkimit të barnave të reja antivirale, të braktisura disi pas dështimeve të remdesevir”, vë në dukje Zollo.

Një tjetër pistë për t’u ndjekur ka të bëjë me “studimin e gjeneve pritëse, që rrisin mundësinë e zhvillimit të formave të rënda të COVID-19: Në të ardhmen ata mund të na ndihmojnë të identifikojmë pacientët në rrezik, për t’i trajtuar herët me antitrupa monoklonalë ose ilaçe kundër stuhisë inflamatore”. (Express)

Qendra Alert/Alert.al