Menu

Kryesore

TikTok përballet me gjobën miliona dollarë

TikTok mund të detyrohet t’i paguajë një gjobë 29 milionë $ agjencisë britanike të mbrojtjes së të dhënave, pasi platforma e shpërndarjes së videove nuk ka mbrojtur, por ka shpërndarë e përpunuar të dhënat private të të miturve të shumtë që e përdorin.

Hetimi i autoritetit britanik zbuloi se platforma ka shkelur ligjet e vendit me mbledhjen e përpunimin e të dhënave të fëmijëve nën 13 vjeç pa miratimin e të prinderve.

Ajo gjithashtu nuk ka vepruar në mënyrë të saktë e transparente me të dhënat, ndërsa ka përpunuar “një kategori të veçantë të dhënash” pa arsyet ligjore për ta bërë.

Por TikTok nuk do të jetë i detyruar të paguajë gjobën pasi ka marrë vetëm një “njoftim objektivi” nga rregullatori britanik për zbulimet.

Shkeljet e privatësisë së TikTok llogaritet se kanë ndodhur prej majit 2018 deri në korrik 2020.

“Ne duam që fëmijët tanë të mësojnë nga eksperienca në botën dixhitale por me mbrojtjen e duhur të të dhënave të tyre. Kompanitë e shërbimeve dixhitale kanë detyrë ligjore të mbrojnë të dhënat dhe TikTok nuk e ka bërë këtë,” tha komisioneri britanik i informacionit John Edwards. Edwards shtonte se përveç TikTok, agjencia po heton dhe rreth 50 shërbime të tjera online që dyshohet se kanë shkelur rregullat e mbrojtjes së të dhënave të fëmijëve.

Rregullatori financiar britanik paralajmëronte klientët e TikTok kundër “influencuesve” që jepnin “këshilla” për të luajtur në bursat e aksioneve, për të ashtuquajtura “investime” në kriptovaluta apo ‘forex trading’.

TikTok faces $29M fine in UK for ‘failing to protect children’s privacy’ | TechCrunch

Qendra Alert/Alert.al

Çfarë janë alergjitë ushqimore? Flasin ekspertët

Çfarë janë alergjitë ushqimore? Po flasim për një reaksion imunologjik ndaj proteinave që përmbajnë ushqimet. “Një fenomen shpesh i mbivlerësuar”, vëren Riccardo Asero, president i AAIITO (Shoqata e imunologëve italianë të alergjive territoriale dhe spitalore) i cili mori në shqyrtim çështjen, bazuar në studimet e fundit, të cilat kanë të bëjnë në veçanti me alergjitë primare, pra ato në të cilat ai lind nga vetë ushqimi, ndërsa flasim për alergjitë dytësore ushqimore, shumë të shpeshta tek të rriturit, kur reagimi ndaj një ushqimi është pasojë e një alergjie respiratore, zakonisht ndaj pjalmit. Ata persona që janë alergjikë ndaj pjalmit shpesh zhvillojnë alergji ndaj mollës ose frutave të tjera.

Në fakt, shpesh harrojmë se nuk jemi alergjikë ndaj një ushqimi, por ndaj njërës prej proteinave që përmban, një molekulë nga e cila varet edhe ashpërsia e reagimit: “Ka proteina më rezistente dhe të tjera që degradojnë në nxehtësi ose tretje”-shpjegon Asero. Dy njerëz alergjikë ndaj të njëjtit ushqim mund të kenë reaksione serioze ose shumë të lehta, sipas alergjisë së përfshirë. Në çdo rast, alergjitë ushqimore janë më pak të shpeshta se ç’mendoni, veçanërisht midis të rriturve ku ato nuk e kalojnë 5% të popullsisë, ndërsa midis fëmijëve arrin 6-10%: “Alergjitë ndaj vezëve dhe qumështit janë shumë të zakonshme tek fëmijët, të cilat në shumicën e rasteve, zhduken me rritje, le të themi brenda 10 vjetësh”.

Ndër të rriturit, alergjitë më të shpeshta janë ato ndaj perimeve (si mollët, dardhët, qershitë, pjeshkat, kajsitë, kumbullat, por edhe soja, kikirikët, gruri, arrat, susami) të cilat përfaqësojnë 72% të totalit. Në përgjithësi, pacientët alergjikë ndaj kikirikëve, janë të ekspozuar ndaj alergjive të pranishme në shumë ushqime me origjinë bimore. Në mesin e ushqimeve me origjinë shtazore, në vend të parë janë karkalecat, të cilat përfaqësojnë shkakun e dytë të alergjisë ushqimore me 13%. (FoodSaety)

Qendra Alert/Alert.al

Si të ushqehemi shëndetshëm në mëngjes

Duke përfshirë frutat në dietën tuaj të mëngjesit, ju lehtë mund të përmirësoni shëndetin tuaj duke reduktuar rreziqet e sëmundjeve të shumta.

Frutat janë pjesa e ngrënshme me mish e një peme që ka fara. Ato vijnë në shije të ndryshme, duke përfshirë të ëmbla, të tharta dhe shumë të tjera. Ato janë burime të shkëlqyera të shumë lëndëve ushqyese të nevojshme për trupin.

Ka shumë arsye për të ngrënë fruta çdo ditë. Duke përfshirë frutat në dietën tuaj të mëngjesit, ju lehtë mund të përmirësoni shëndetin tuaj duke reduktuar rreziqet e sëmundjeve të shumta.

Inkurajohet të hahet lëkura e frutave dhe kur të jetë në të gjithë formën e saj, për të përfituar avantazhet që ka. Kjo ndihmon në promovimin e tretjes së shëndetshme dhe kontrollon kapsllëkun.

Këtu janë përfitimet tjera shëndetësore të frutave:

Përmirëson shëndetin e zemrës

Frutat si kajsia, molla, banania, pjepri, manaferrat dhe portokajtë janë të mira për t’u kujdesur për zemrën. Frutat përmbajnë gjithashtu vitaminë A, B6, C, E dhe K, të cilat ndihmojnë në kontrollin e niveleve të kolesterolit dhe mbrojtjen e zemrës nga sëmundje të rrezikshme si goditje në zemër dhe arteriosklerozë.

Ndihmon në luftimin e diabetit

Diabeti veçanërisht i tipit 2 është një sëmundje që shqetëson shumë individë në mbarë botën. Përderisa frutat janë të mira për çdo individ, frutat që përmbajnë më shumë karbohidrate nuk janë të përshkruara për diabetikët. Molla, avokado, qershia, portokalli, pjeshkë dhe kumbulla, kanë glicemi të ulët për personat nën 55-vjeç dhe ndihmojnë në kontrollin e niveleve të glukozës. Frutat e konservuara dhe të përgatitura nuk janë të dobishme pasi u mungon ëmbëlsia natyrale, hani gjithmonë fruta të freskëta për të shijuar përfitimet maksimale.

Kanceri

Frutat e pasura me vitamina janë të mira për trajtimin dhe ndalimin e llojeve të shumta të kancerit si tumori i mëlçisë dhe kanceri i gjirit. Frutat si portokalli dhe mandarina përmbajnë agrume dhe manaferrat, kur hahen vazhdimisht, ndihmojnë në parandalimin e kancerit për shkak të vetive hepatoprotektive që posedojnë.

Parandalimi i gurëve në veshka

Frutat kanë vitaminë C, e cila ndihmon në kujdesin për gurët në veshka. Agrumet janë të pabesueshme për të ulur shanset për të marrë gurë në veshka. Po kështu, frutat kanë një përmbajtje të ulët të natriumit, gjë që është një lajm i mirë për individët që kanë gjendje të dhimbshme.

Shëndeti i kockave

Frutat që janë të pasura me kalcium dhe vitaminë k, ndihmojnë në mbajtjen e kockave tuaja të forta dhe ndihmojnë më tej në rritjen e densitetit të mineraleve të kockave.

Asnjëherë mos hani fruta me vaktet tuaja, kjo mund të çojë në aciditet të rëndë dhe probleme të lidhura me stomakun pasi ato kanë veti acidike. Hani fruta çdo ditë para ngrënies ose pas darkës, duke lënë një ndarje prej një ose dy orësh. Rekomandohet të hani fruta me stomak bosh.

Qendra Alert/Alert.al

Ëmbëlsues në vend të sheqerit në ushqime dhe pije joalkoolike

“Tetë ëmbëlsues të rinj të gjetur në agrumet mund të përdoren për të reduktuar sheqerin në ushqime dhe pije joalkoolike”- thonë shkencëtarët, tw cilwt pretendojnë se mund të ulin edhe rrezikun e diabetit.

Studiuesit në Universitetin e Floridës thanë se gjetën komponimet, shtatë ishin krejtësisht të reja,  pas testeve të kryera në mandarina dhe portokall të ëmbël. Ëmbëlsuesi tjetër i zbuluar, i përdorur në Japoni, më parë njihej vetëm si një version sintetik.

Dr. Yu Wang, një shkencëtar ushqimor që udhëhoqi hulumtimin, tha se ëmbëlsuesit ofrojnë një ‘mundësi të zgjeruar’ për të ulur nivelet e sheqerit në pije. Ëmbëlsuesit shpesh përdoren si një mënyrë për të reduktuar sheqernat dhe kaloritë në produkte duke ruajtur aromën e ëmbël, e cila mund të ndihmojë në humbjen e peshës .

Por disa shkencëtarë po paralajmërojnë se ëmbëlsuesit, si aspartami dhe stevia në pijet e gazuara dietike mund të rrisin rrezikun e dikujt që të jetë mbipeshë, të vuajë nga diabeti dhe madje të ketë një atak në zemër.

Në publikimin për studimin, të botuar këtë javë në “Journal of Agricultural and Food Chemistry”, ekspertët thanë se gjetja e tyre ofronte një pasuri të ëmbëlsuesve të rinj.

Ata thanë: Lidhja e dashurisë së ‘amerikanëve’ me sheqerin mund të jetë një tërheqje vdekjeprurëse që ndonjëherë çon në probleme të mëdha shëndetësore, duke përfshirë obezitetin dhe diabetin e tipit 2.

“Ky zbulim hap mundësi për industrinë ushqimore për të prodhuar ushqime dhe pije me përmbajtje më të ulët sheqeri dhe kalori më të ulëta duke ruajtur ëmbëlsinë dhe shijen duke përdorur produkte natyrale”.

Qendra Alert/Alert.al

Listeria shkakton vdekje dhe infektime në Itali

6 të vdekur dhe të paktën 61 persona të prekur: Ky është numri i një shpërthimi të listeriozës që në muajt e fundit ka prekur disa rajone italiane. Shkaku? Konsumi i Würstel të papërpunuar të prodhuar në një fabrikë veroneze dhe shitur nën marka të ndryshme, mes të cilave Wudy Aia. Por për të zbuluar ‘fajtorin’ rruga ishte e gjatë dhe gjithashtu përfshinte sallam me djathë, të akuzuar padrejtësisht prej javësh si shkaku i shpërthimit.

Gjithçka filloi më 2 gusht, kur Sistemi i Alarmit të Komisionit Evropian për Ushqimin (Rasff) raportoi se Italia kishte njoftuar një shpërthim të Listeria monocytogenes, e cila tashmë ka 29 raste dhe 2 vdekje, kryesisht të shpërndara midis Lombardisë dhe Emilia-Romagna. Hetimet e autoriteteve rajonale shëndetësore u përqëndruan në djathin Asiago Pressato, i cili do të ishte përdorur edhe për të përgatitur sallata. Në një kohë të shkurtër, duke kaluar të dhënat me mostrat e ruajtura në bazën kombëtare të të dhënave të Listeria monocytogenes të Institutit të Lartë të Shëndetësisë, rastet e vërtetuara nga viti 2020 rriten në 33, të shpërndara në nëntë rajone italiane. Ndërkohë, hetimet vazhdojnë në kërkim të markave të djathit të ndotur, por analiza e autoriteteve shëndetësore vazhdon të jetë negative.

Pastaj mbërrijmë më 12 shtator, kur pas gati 1 muaj pa u informuar për shkaqet e shpërthimit, ëürsteli del për herë të parë në skenë. Ministria e Shëndetësisë së Italisë njoftoi Komisionin Evropian se rastet e konfirmuara u rritën në 61. Ky është loti 1810919 me një afat minimal skadence 17/09/2022 dhe loti 1785417 me Tmc 03/09/2022. Një inspektim në fabrikën e prodhuesit Würstel, Agricola Tre Valli Soc. Coop., gjeti praninë e ndotjes mjedisore. Wudy Aia, përfshirja e të cilit ishte zbuluar tashmë nga rrjeti i supermarketeve Unes, i ndjekur nga Bennet dhe Prix. Prodhuesi ka lëshuar gjithashtu një paralajmërim për konsumatorët duke kujtuar se Würstel me skadencë nga 20/09/2022 deri më 05/12/2022 dhe shenja identifikuese IT 04 M CE mund të ndotet dhe për këtë arsye duhet të konsumohet vetëm pas gatimit të plotë. Pavarësisht nga kjo, njoftimi Rasff ende përmend ‘djathin’ si një produkt të përfshirë në alarm.

Më 23 shtator, Ministria e Shëndetësisë së Italisë gjithashtu vendosi të publikojë një deklaratë të gjatë në të cilën më në fund informon për ekzistencën e shpërthimit të listeriozës dhe se është zbuluar një korrelacion midis disa rasteve klinike dhe pranisë së llojit ST 155 në ëürstel bazuar në mishin e pulave të prodhuar nga Agricola Tre Valli, gjithashtu i konfirmuar në fabrikën e prodhimit. Ajo që mungon është një listë e markave të prekura nga ndotja. Ministria, nga ana tjetër e lë topin në duart e konsumatorëve, të cilët do të duhet të skanojnë etiketat e ëürstel në kërkim të shenjës identifikuese të fabrikës, për të zbuluar nëse paketat në frigorifer në shtëpi janë të rrezikuara. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

FDA paralajmëron kompanitë për shkelje të importit

Administrata e Ushqimit dhe Barnave i dërgoi letra paralajmëruese subjekteve nën juridiksionin e saj. Pronarët e bizneseve kanë 15 ditë për t’iu përgjigjur letrave paralajmëruese të FDA. Një firmë ushqimore në Britani është në njoftim nga FDA për shkelje të rënda, duke përfshirë Listeria monocytogenes në objektin e saj. Në një letër paralajmëruese, FDA përshkroi një inspektim të objektit të përpunimit të frutave dhe perimeve të freskëta të prera të gatshme.

Inspektimi i FDA-së zbuloi shkelje serioze të rregullores aktuale të praktikave të mira të prodhimit, analizës së rrezikut dhe kontrolleve parandaluese të bazuara në rrezik për ushqimin. Disa nga shkeljet e rëndësishme janë si më poshtë:

Analiza e rrezikut dhe kontrollet parandaluese të bazuara në rrezik:

  1. Firma nuk identifikoi dhe zbatoi kontrolle parandaluese të përshtatshme për të dhënë garanci se çdo rrezik që kërkon një kontroll parandalues ​​do të minimizohet ose parandalohet ndjeshëm dhe ushqimi i prodhuar, i përpunuar, i paketuar ose i mbajtur nga objekti i tyre nuk do të falsifikohet ose keqpërdoret.

Analiza e tyre e rrezikut për “Fruta të prera në kubikë dhe feta”, e datës 12 janar 2022 identifikoi patogjenët duke përfshirë L. monocytogenes si një rrezik që kërkon një kontroll parandalues ​​për hapa të ndryshëm të përpunimit. Analiza e tyre e rrezikut deklaroi më tej se “Praktikat e Mira të Prodhimit/Programi Sanitar/Trajnimi” janë masat e marra për të zbatuar kontrollin e tyre parandalues. Megjithatë, ky kontroll parandalues ​​nuk siguroi që objekti të ruhej në një gjendje të përshtatshme për të minimizuar ose parandaluar ndjeshëm rrezikun e rikontaminimit me patogjenë mjedisorë. Analiza laboratorike e FDA e kampionit mjedisor, nga zona të ndryshme në objektin e tyre të përpunimit konfirmoi se 8 nga 56 tamponat mjedisore ishin pozitive për Listeria monocytogenes. (FoodSafetyNews)

Qendra Alert/Alert.al

Shqipëria shkel rregullisht të drejtat e punonjësve

Të drejtat e punonjësve nuk janë përmirësuar në Shqipëri gjatë viteve 2020-2021, duke mbetur në nivelin 3 nga një sistem pikësimi ku 1 është vlerësim i lartë dhe 5 është vlerësim i ulët, sipas indeksit të të Drejtave Globale të Punonjësve që hartohen nën kujdesin Konfederatës Ndërkombëtare të Sindikatave dhe ILO-s.

Vlerësimi me 3 i Shqipërisë tregon se, të drejtat e punonjësve shkelen në mënyrë të rregullt. Indeksi tregon se në Europë, më e shkelura kanë qenë e drejta për grevë dhe e drejta për të negociuar kolektivisht.

Nëpërmjet ratifikimit të Konventave të ILO-s, qeveritë e Europës Qendrore dhe Lindore u angazhuan për zbatimin e të drejtave të punëtorëve. Por në realitet, shumë punonjës në Europën Juglindore përballen me dhunim te të drejtave.

Ndërmjet viteve 2020 dhe 2021, Hungaria shënoi përkeqësim të indeksit nga 3 në 4, duke treguar një rritje të shkeljeve të të drejtave të punëtorëve. Situata nuk është përmirësuar gjatë vitit të kaluar dhe indeksi vazhdon të tregojë një “shkelje sistematike të të drejtave”.

Edhe Serbia dhe Rumania kishin të njëjtin rezultat. Dy vende që arritën zhvillime pozitive midis 2020 dhe 2021, Bosnja dhe Hercegovina dhe Maqedonia e Veriut, e konsoliduan progresin. Rezultati për këto vende mbeti në 3, duke treguar “shkelje të rregullt të të drejtave”. Në vitin 2020, të dyja vendet morën pikën 4.

Shqipëria, Bullgaria dhe Polonia u renditën gjithashtu në kategorinë 3, pa ndryshime të mëdha. Kroacia, Çekia, vendet baltike, Sllovakia, Mali i Zi dhe Moldavia u renditën në nivelin 2 të indeksit, me “shkelje të përsëritura të të drejtave”.

Indeksi vëren se, nuk ka asnjë shtet evropian që te kanë marrë vlerësimin më të keq prej 5+. Vitin e kaluar, Ukraina mori pikën më të keqe në nën-rajon, me 5, që tregon se, punëtorët “nuk kishin garanci për të drejtat”. Për shkak të luftës, Ukraina nuk u përfshi në raportin e këtij viti.

Vetëm pesë vendeve, Austria, Gjermania, italia dhe irlanda morën vlerësimin më lartë me pikën më të mirë (1). Sipas indeksit, këto janë vendet më të mira në botë për sa i përket zbatimit të të drejtave të punëtorëve.

Në Evropën Qendrore dhe Lindore, ILO mbështeti përpjekjet e sindikatave për të përmirësuar klimën e e te drejtave të punonjësve. Në Maqedoninë e Veriut sindikatat zhvilluan një aplikacion në telefon celular ku punëtorët mund t’i raportojnë sindikatës shkeljet e të drejtave dhe kushtet e pasigurta të punës. Aplikime të ngjashme do të zhvillohen po synohen në të gjitha Ballkanin,

Ankesat më të shumta të punonjësve në Ballkan kanë të bëjnë me vonesat e pagave, punë jashtë orarit, të drejtën për pagë minimale dhe kontributet. (Monitor)

Qendra Alert/Alert.al

Pijet e dëmshme për mëlçinë

Mëlçia është organ i rëndësishëm që filtron toksinat nga trupi. Kur bëhet fjalë për dëmtimin e mëlçisë, në fakt gjëja e parë që na vjen ndërmend është alkooli.

Megjithatë, hulumtimet e reja kanë treguar se një kategori krejtësisht e ndryshme pijesh mund të dëmtojë edhe më shumë organin tonë të filtrit. Disa studiues kryen një studim për këtë. Personat pjesëmarrës raportuan se sa shpesh pinin pije me sheqer ose pije të gazuara.

Studiuesit vlerësuan incidencën e sëmundjes së mëlçisë yndyrore joalkoolike, një gjendje në të cilën yndyra e tepërt ruhet në mëlçi.Kjo sëmundje gjithashtu nuk duhet të çojë në komplikime të rënda shëndetësore, por mund të shkaktojë zmadhim të mëlçisë dhe për pasojë dhimbje. Sipas Framingham Heart Study, sëmundja e mëlçisë yndyrore joalkoolike mund të parandalohet duke eliminuar pijet me sheqer. Kjo për shkak se, sipas studiuesve, përdoruesit e shpeshtë të pijeve me sheqer (të cilët raportuan se pinin më shumë se një herë në ditë deri në më shumë se një herë në javë) kishin dy herë e gjysmë më shumë gjasa të zhvillonin sëmundje të mëlçisë sesa ata që nuk pinin.

Në të njëjtën kohë, edhe konsumatorët të rastit të pijeve me sheqer (dmth një herë në muaj deri në më pak se një herë në javë) kishin ende një rritje të yndyrës së mëlçisë në krahasim me jokonsumatorët.

Qendra Alert/Alert.al

Çfarë janë antioksidantët dhe ku i gjejmë?

Nutricionistët flasin për rëndësinë e mbajtjes së një regjimi ushqimor të pasur me fruta dhe perime dhe të mos mbetemi nën varësinë e suplementeve. Ne duhet t’i marrim suplementet kur organizmi ka nevojë, për ato doza që ka nevojë dhe për aq kohë sa ka nevojë. Por nuk mund të jenë armët tona mbrojtëse suplementet, sepse mund të kthehen në armë të dëmshme kur i marrim me shumicë apo të kemi një regjim ushqimor të çrregullt dhe gjithë ditën të hamë sufllaqe apo të pimë alkool dhe të mbajmë suplementet në çantë. Regjimi ushqimor duhet të jetë me sa më shumë ngjyra që të dominojnë perimet dhe frutat, në formën e tyre sa më krudo të papërpunuara. Duhet të ketë sa më pak produkte shtazore. Themi kryesisht për bulmetrat se nuk duhet të ketë në të treja vaktet. Nuk duhet të dominojnë produktet shtazor nga mishi i kuq sepse në një pjesë të familjeve e përdorin gjatë vaktit të drekës gjatë gjithë javës. Të përdorim proteina sa më të thjeshta siç janë pula dhe peshku, edhe padyshim sa më pak kripë në regjim. Ka një mënyrë për të hequr sasinë e kripës, të shtojmë erëzat, pasi ashtu si perimet dhe frutat kanë sasira shumë të mëdhaja të antioksidantëve. (Abc)

Qendra Alert/Alert.al

Suplementet dietike, a janë në të vërtetë të dobishme?

Suplementet dietike, vitet e fundit kanë parë një rritje të pabesueshme të shitjeve në farmaci dhe madje edhe në supermarkete. Kjo nënvizohet edhe nga një studim i Mediobanca që e përshkruan Italinë si tregun më të madh të suplementeve dietike në Evropë, me shitje që duhet të arrijnë në 5 miliardë në 2025. Një nga arsyet e suksesit të tij është se ka suplemente të dizajnuara dhe të tregtuara për të mbështetur një numër të pabesueshëm problemesh shëndetësore. Megjithatë, indikacionet e propozuara nga prodhuesit nuk përputhen gjithmonë me të vërtetën, aq sa studime të shumta shkencore vënë në dyshim efektivitetin e disa preparateve. Në portalin Epiqendrady punime shkencore për këtë temë janë evidentuar nga Instituti i Lartë i Shëndetësisë. Në buletin thuhet se megjithëse disa studime kanë treguar efekte pozitive të disa suplementeve, ende nuk ka prova të mjaftueshme për të mbështetur këtë efekt. (FoodSafety)

Qendra Alert/Alert.al