Menu

SHENDET

Patatet dhe qepët nuk duhet t'i lini në një vend

Patatet kombinohen mirë me qepët sa i përket gatimit, por ka një arsye të mirë për të mos i ruajtur pranë njëra-tjetrës. Nga ana tjetër, do të ishte mirë t’i vendosnim pranë një molle. Problemi me këto dy perime është se qepët janë më të “lagështa” se patatet dhe i përkasin perimeve që lëshojnë etilen i cili përshpejton procesin e pjekjes dhe për këtë arsye bën që patatet të kalben më shpejt. Ndërsa qepa duhet shmangur me patatet, hudhra nuk ka absolutisht asnjë problem. Patatet janë pjesë përbërëse e dietës mesdhetare dhe evropiane dhe pëlqehen nga të rinjtë dhe të moshuarit. Në të njëjtën kohë, ato janë jashtëzakonisht të dobishme kur konsumohen të ziera ose të pjekura, për shkak të përmbajtjes së lartë të karbohidrateve, fibrave, kaliumit dhe vitaminës C.

Megjithatë, ekziston një kusht që mund t’i kthejë patatet në një helm për trupin. Kur patatet kanë marrë ngjyrë jeshile dhe kanë mbirë për shkak të ekspozimit të zgjatur në diell, nxehtësinë dhe lagështinë, ato nuk duhet të konsumohen pasi mund të shkaktojnë efekte anësore në trup.

Sipas pedagogut në Fakultetin e Bujqësisë të Universitetit Nottingham Trent, nëse hamë një sasi të madhe të këtyre patate të pjekura, mund të përjetojmë simptoma të helmimit, si të përziera, diarre, tendencë për të vjella, ngërçe në stomak, dhimbje koke dhe marramendje.

Siç shpjegon ai, rrezet e diellit dhe nxehtësia nxisin prodhimin e solaninës, një kimikat i hidhur helmues. Në fakt, lëkura dhe bishtat e patates e përmbajnë atë në nivele të larta.

Edhe pse ngjyra e gjelbër në lëkurën e patates është një tregues i pranisë së klorofilit, i cili nuk është toksik, prania e tij tregon gjithashtu përqendrime të solaninës. Kjo neurotoksinë, e prodhuar në pjesën e gjelbër të patates, është pjesë e mbrojtjes së bimës kundër sëmundjeve, insekteve dhe dëmtuesve.

Sigurisht, mund t’i qëroni patatet dhe t’i hidhni ato pjesë, por ato do të kenë një shije pak të hidhur. Ai këshillon që në vend që t’i hani, mbillini në një tenxhere dhe shijoni patatet e reja që do t’ju japin.

Qendra Alert/Alert.al

 

Gripi i shpendëve, numër i paprecedentë i rasteve gjatë verës në Europë

Një numër i paprecedentë i zbulimeve të virusit të gripit të shpendëve (HPAI) u raportua te shpendët e egër dhe shtëpiakë nga qershori deri në shtator në Evropë, sipas përmbledhjes më të fundit nga EFSA, Qendra Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve dhe laboratorin e referencës së BE-së. Në vitet e kaluara, gjatë periudhës së verës nuk u zbuluan asnjë rast ose vetëm disa raste të rralla. Sezoni i përgjithshëm 2021–2022 (HPAI) ka prodhuar epideminë më të madhe të vërejtur deri më tani në Evropë.
Midis 11 qershorit dhe 9 shtatorit 2022, u raportuan 788 zbulime të virusit (HPAI) në 16 vende të BE-së dhe në Mbretërinë e Bashkuar. Tek zogjtë e egër gjithë verës ndodhi në 15 vende evropiane. Virusi arriti në kolonitë e shumimit të shpendëve të detit në bregun verior të Atlantikut, duke shkaktuar vdekshmëri masive, veçanërisht në Gjermani, Francë, Holandë.
Zogjtë e egër të infektuar rëndë paraqesin një rrezik të vazhdueshëm infeksioni edhe për shpendët shtëpiak. Nga qershori deri në shtator, numri i shpërthimeve te shpendët shtëpiak ra në krahasim me muajt e mëparshëm, por ishte më shumë se 5 herë më i lartë krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.
“Me raste të zbuluara te shpendët dhe shpendët e egër deri në shtator, epidemia aktuale është ende në vazhdim. Me fillimin e migrimit të vjeshtës dhe rritjen e numrit të shpendëve të egër që dimërojnë në Evropë, ata kanë gjasa të jenë në rrezik më të lartë të infeksionit nga HPAI, sesa vitet e mëparshme”- tha Guilhem de Seze, Shef i Prodhimit të Vlerësimit të Riskut, në Departamentin e EFSA-s.
EFSA rekomandon zbatimin e shpejtë të strategjive të përshtatshme dhe të qëndrueshme të zbutjes së HPAI, duke përfshirë masat e duhura të biosigurisë dhe strategjitë e mbikëqyrjes për zbulimin e hershëm. Strategjitë parandaluese afatmesme dhe afatgjata duhet të merren parasysh në zonat me popullsi të dendur dhe në sistemet e prodhimit të shpendëve shumë të ndjeshëm ndaj ekspozimit ndaj gripit të shpendëve. (EFSA)

Qendra Alert/Alert.al

Marrja adekuate e ujit është thelbësore për t’u ndjerë mirë dhe për të funksionuar mirë

Duke marrë parasysh që trupi i njeriut përbëhet mesatarisht nga 60% ujë, ai kërkon marrjen e ujit për të funksionuar siç duhet.

Ka shumë arsye pse marrja e ujit është vendimtare, përfshirë pastrimin e trupit nga mbeturinat dhe toksina, rregullimin e temperaturës së trupit dhe përmirësimin e shëndetit të organeve, thotë mjekja Tamika Henry.

Gjatë ditës, ne përdorim dhe humbasim shumë ujë në mënyrë natyrale – djersijmë, urinojmë, nxjerrim frymë dhe nuk mund ta prodhojmë vetë.

Ne mbështetemi në burime të jashtme për të hidratuar veten. Kur humbim më shumë ujë sesa marrim, ne hyjmë në një gjendje dehidrimi.

“Nëse jeni të etur, me siguri tashmë jeni pak i dehidratuar”, thotë Henry.

Edhe pse etja është shenja më e zakonshme e dehidrimit, ka shumë shenja të tjera, më pak të dukshme që tregojnë se keni mungesë uji në trupin tuaj, shkruan Real Simple.

  1. Keni erë të keqe

Era e keqe e gojës ka shumë shkaqe, duke përfshirë dehidratimin. Pse? Sepse pështyma ka veti antibakteriale, dhe prodhimi i pështymës kërkon ujë. Kur jeni të dehidratuar, prodhimi i pështymës zvogëlohet pasi trupi juaj duhet të kryejë klasifikimin e hidratimit dhe të devijojë lëngjet në zona me prioritet më të lartë.

“Aftësia për të luftuar bakteret e erës së keqe mund të mos jetë efektive kur jeni të dehidratuar, duke shkaktuar erën e keqe të gojës”, shpjegon mjekja Shyamala Vishnumohan.

  1. Ndiheni të uritur

Në fillim duhet thënë se ndoshta jeni vërtet të uritur dhe në atë rast duhet të hani. Por ka raste kur ndiheni të uritur dhe vini re nevojën për një lloj të caktuar ushqimi, veçanërisht ushqim të kripur, sepse keni etje, thotë Henry.

Është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje asaj që trupi juaj po ju thotë dhe të mësoni ndryshimin, jo sepse nuk duhet, por sepse trupi juaj po përpiqet t’ju tregojë se keni nevojë për ujë. Herën tjetër që do të ndiheni të uritur dhe nuk jeni të sigurt pse, ose sapo keni ngrënë ose zakonisht nuk jeni të uritur në atë kohë – pyesni veten “a jam i dehidratuar?”

Në këtë rast, pini një gotë ujë dhe prisni 15 minuta. “Shumicën e kohës, njerëzit janë të etur dhe nuk kanë nevojë reale për të ngrënë,” shpjegon Henry.

  1. Koka ju pulson

Nuk ka shpjegim të saktë se përse dhimbja e kokës shoqërohet me dehidratim, por ekspertët kanë disa supozime.

“Një teori e punës përfshin receptorët e dhimbjes në tru që janë të lidhur me meningjit, shtresat e membranave që mbrojnë trurin dhe palcën kurrizore,” thotë Henry.

Dehidratimi mund të shkaktojë lëvizjen e lëngjeve nga truri, duke ushtruar presion mbi meningjit, duke rezultuar në stimulimin e receptorëve të dhimbjes. Kjo dhimbje koke është një shenjë e mundshme që ju keni qenë pa ujë për një kohë të gjatë.

  1. Nuk jeni të fokusuar

Nëse keni probleme me përqendrimin, mund të jetë e mençur të pini pak ujë. “Dehidratimi mund të çojë në një aftësi të reduktuar për t’u fokusuar, duke shkaktuar probleme afatshkurtra në kryerjen e detyrave që lidhen me aftësitë motorike”, shpjegon Henry. Edhe dehidrimi i lehtë mund të shkaktojë dëmtime njohëse, prandaj mjekët rekomandojnë vendosjen e alarmeve gjatë ditës për t’ju kujtuar të pini ujë.

  1. Kapsllëk

Kapsllëku është më i keqi. Është përcaktuar si më pak se tre lëvizje të zorrëve në javë dhe është e zakonshme tek amerikanët – rreth 16 nga 100 të rritur kanë simptoma të kapsllëkut, sipas Institutit Kombëtar të Diabetit dhe Sëmundjeve Digjestive dhe Veshkave. Një nga shkaqet e kapsllëkut mund të jetë dehidrimi. Uji ndihmon tretjen, thotë Henry.

  1. Jini të inatosur

Ndërsa mungesa e gjumit është më shpesh përgjegjëse për humorin e keq, dehidrimi gjithashtu mund të luajë një rol të rëndësishëm për t’ju bërë të ndiheni keq. Ndiheni nervoz, të paduruar dhe të mërzitur?

“Dehidratimi mund të shkaktojë efekte neurologjike që çojnë në acarim”, thotë Henry. Herë të tjera që shqetësoheni për partnerin dhe fëmijët tuaj, mund të ketë më pak të bëjë me sjelljen e tyre dhe më shumë me nevojën e trupit tuaj për ujë.

  1. Lëkura juaj është më pak elastike

Ndërsa lëkura e thatë nuk është domosdo një shenjë e niveleve të hidratimit, elasticiteti i lëkurës është.

A e keni shtrënguar ndonjëherë krahun për të parë nëse lëkura do të rikthehej në vend? Nëse nuk kthehet, është një mënyrë shumë efektive për të kontrolluar nëse jeni të dehidratuar, thotë Vishnumohan. Kur jeni të dehidratuar, lëkura juaj humbet elasticitetin që i nevojitet për t’u kthyer menjëherë në vend.

Qendra Alert/Alert.al

 

Çfarë janë alergjitë ushqimore? Flasin ekspertët

Çfarë janë alergjitë ushqimore? Po flasim për një reaksion imunologjik ndaj proteinave që përmbajnë ushqimet. “Një fenomen shpesh i mbivlerësuar”, vëren Riccardo Asero, president i AAIITO (Shoqata e imunologëve italianë të alergjive territoriale dhe spitalore) i cili mori në shqyrtim çështjen, bazuar në studimet e fundit, të cilat kanë të bëjnë në veçanti me alergjitë primare, pra ato në të cilat ai lind nga vetë ushqimi, ndërsa flasim për alergjitë dytësore ushqimore, shumë të shpeshta tek të rriturit, kur reagimi ndaj një ushqimi është pasojë e një alergjie respiratore, zakonisht ndaj pjalmit. Ata persona që janë alergjikë ndaj pjalmit shpesh zhvillojnë alergji ndaj mollës ose frutave të tjera.

Në fakt, shpesh harrojmë se nuk jemi alergjikë ndaj një ushqimi, por ndaj njërës prej proteinave që përmban, një molekulë nga e cila varet edhe ashpërsia e reagimit: “Ka proteina më rezistente dhe të tjera që degradojnë në nxehtësi ose tretje”-shpjegon Asero. Dy njerëz alergjikë ndaj të njëjtit ushqim mund të kenë reaksione serioze ose shumë të lehta, sipas alergjisë së përfshirë. Në çdo rast, alergjitë ushqimore janë më pak të shpeshta se ç’mendoni, veçanërisht midis të rriturve ku ato nuk e kalojnë 5% të popullsisë, ndërsa midis fëmijëve arrin 6-10%: “Alergjitë ndaj vezëve dhe qumështit janë shumë të zakonshme tek fëmijët, të cilat në shumicën e rasteve, zhduken me rritje, le të themi brenda 10 vjetësh”.

Ndër të rriturit, alergjitë më të shpeshta janë ato ndaj perimeve (si mollët, dardhët, qershitë, pjeshkat, kajsitë, kumbullat, por edhe soja, kikirikët, gruri, arrat, susami) të cilat përfaqësojnë 72% të totalit. Në përgjithësi, pacientët alergjikë ndaj kikirikëve, janë të ekspozuar ndaj alergjive të pranishme në shumë ushqime me origjinë bimore. Në mesin e ushqimeve me origjinë shtazore, në vend të parë janë karkalecat, të cilat përfaqësojnë shkakun e dytë të alergjisë ushqimore me 13%. (FoodSaety)

Qendra Alert/Alert.al

FDA paralajmëron kompanitë për shkelje të importit

Administrata e Ushqimit dhe Barnave i dërgoi letra paralajmëruese subjekteve nën juridiksionin e saj. Pronarët e bizneseve kanë 15 ditë për t’iu përgjigjur letrave paralajmëruese të FDA. Një firmë ushqimore në Britani është në njoftim nga FDA për shkelje të rënda, duke përfshirë Listeria monocytogenes në objektin e saj. Në një letër paralajmëruese, FDA përshkroi një inspektim të objektit të përpunimit të frutave dhe perimeve të freskëta të prera të gatshme.

Inspektimi i FDA-së zbuloi shkelje serioze të rregullores aktuale të praktikave të mira të prodhimit, analizës së rrezikut dhe kontrolleve parandaluese të bazuara në rrezik për ushqimin. Disa nga shkeljet e rëndësishme janë si më poshtë:

Analiza e rrezikut dhe kontrollet parandaluese të bazuara në rrezik:

  1. Firma nuk identifikoi dhe zbatoi kontrolle parandaluese të përshtatshme për të dhënë garanci se çdo rrezik që kërkon një kontroll parandalues ​​do të minimizohet ose parandalohet ndjeshëm dhe ushqimi i prodhuar, i përpunuar, i paketuar ose i mbajtur nga objekti i tyre nuk do të falsifikohet ose keqpërdoret.

Analiza e tyre e rrezikut për “Fruta të prera në kubikë dhe feta”, e datës 12 janar 2022 identifikoi patogjenët duke përfshirë L. monocytogenes si një rrezik që kërkon një kontroll parandalues ​​për hapa të ndryshëm të përpunimit. Analiza e tyre e rrezikut deklaroi më tej se “Praktikat e Mira të Prodhimit/Programi Sanitar/Trajnimi” janë masat e marra për të zbatuar kontrollin e tyre parandalues. Megjithatë, ky kontroll parandalues ​​nuk siguroi që objekti të ruhej në një gjendje të përshtatshme për të minimizuar ose parandaluar ndjeshëm rrezikun e rikontaminimit me patogjenë mjedisorë. Analiza laboratorike e FDA e kampionit mjedisor, nga zona të ndryshme në objektin e tyre të përpunimit konfirmoi se 8 nga 56 tamponat mjedisore ishin pozitive për Listeria monocytogenes. (FoodSafetyNews)

Qendra Alert/Alert.al

Pijet e dëmshme për mëlçinë

Mëlçia është organ i rëndësishëm që filtron toksinat nga trupi. Kur bëhet fjalë për dëmtimin e mëlçisë, në fakt gjëja e parë që na vjen ndërmend është alkooli.

Megjithatë, hulumtimet e reja kanë treguar se një kategori krejtësisht e ndryshme pijesh mund të dëmtojë edhe më shumë organin tonë të filtrit. Disa studiues kryen një studim për këtë. Personat pjesëmarrës raportuan se sa shpesh pinin pije me sheqer ose pije të gazuara.

Studiuesit vlerësuan incidencën e sëmundjes së mëlçisë yndyrore joalkoolike, një gjendje në të cilën yndyra e tepërt ruhet në mëlçi.Kjo sëmundje gjithashtu nuk duhet të çojë në komplikime të rënda shëndetësore, por mund të shkaktojë zmadhim të mëlçisë dhe për pasojë dhimbje. Sipas Framingham Heart Study, sëmundja e mëlçisë yndyrore joalkoolike mund të parandalohet duke eliminuar pijet me sheqer. Kjo për shkak se, sipas studiuesve, përdoruesit e shpeshtë të pijeve me sheqer (të cilët raportuan se pinin më shumë se një herë në ditë deri në më shumë se një herë në javë) kishin dy herë e gjysmë më shumë gjasa të zhvillonin sëmundje të mëlçisë sesa ata që nuk pinin.

Në të njëjtën kohë, edhe konsumatorët të rastit të pijeve me sheqer (dmth një herë në muaj deri në më pak se një herë në javë) kishin ende një rritje të yndyrës së mëlçisë në krahasim me jokonsumatorët.

Qendra Alert/Alert.al

Kapaku i kosit me përqendrim të lartë të aluminit

Kosi është një produkt shumë i mire dhe ka një efekt probiotik. Ai jo vetëm që mbështet florën bakteriale të zorrëve, por është gjithashtu i përsosur për njerëzit gjatë dhe pas terapisë me antibiotikë. Është gjithashtu një burim i pasur i vitaminave A, B, C, dhe kosi natyral përmban gjithashtu kalcium, fosfor, kalium dhe natrium. Është gjithashtu i ulët në kalori.

Por pse duhet ta shmangni lëpirjen e kapakut të kosit?

Shumë prej nesh, pasi hapin kosin, lëpijnë kapakun. Nuk e kuptojmë se ndikon negativisht në shëndetin tonë.

Ka një përqendrim të lartë të aluminit në kapakun e kosit. Siç dihet, ky metal përdoret gjerësisht në industri për shkak të forcës dhe rezistencës ndaj korrozionit. Hulumtimet tregojnë se alumini mund të dëmtojë sistemin nervor dhe madje të kontribuojë në zhvillimin e sëmundjes Alzheimer.

Efektet toksike të aluminit prekin kryesisht sistemin nervor, por edhe skeletin dhe gjakun.

Simptoma të tjera të helmimit nga alumini përfshijnë:

të përziera

aneminë

ndryshimet e humorit.

Qendra Alert/Alert.al

 

Ushqimet që nuk duhet t’i jepni foshnjes deri në muajin e nëntë

Foshnja 7-muajshe ka provuar mjaft gjëra dhe deri në muajin e 9 ha shumicën e frutave, perimeve dhe mishit.

Edhe pse është interesante të eksperimentoni me mjaft shije, mos rrezikoni, por shmangni ushqime potencialisht problematike.

Vazhdoni të kujdeseni për ushqimin dhe ndiqni me kujdes a ka foshnja juaj ndonjë lloj reagimi.

Ushqimet të cilat nuk duhet t’ua jepni foshnjave

-Djathi

Mos i jepni djathëra të buta, të papasterilizuara ose djathëra në vitin e parë të jetës për shkak të rrezikut të listerisë, të rrallë por serioz i helmimit me ushqim.

-Guacat

Këtë ushqim duhet ta shmangni deri në muajin e 9 të foshnjës sepse mund të shkaktojë alergji dhe janë shkaktari kryesor i helmimit me ushqim. Megjithatë, nëse vendosni t’ia jepni foshnjës suaj, kontrolloni a janë të freskëta dhe a janë të ziera mirë.

Qendra Alert/Alert.al

Shpërthimi i E. colit në mostrat e miellit, dyshohet se është marrë gjatë korrjes së grurit

Nestlé po kërkon të rifillojë funksionimin në një fabrikë që ishte në qendër të një shpërthimi të E. coli në Francë, në fillim të këtij viti. Miratimi nga autoritetet franceze është ende në pritje, por nëse jepet miratimi, uzina Caudry do të rifillojë në nëntor.

Gjithsej 56 raste të E. colit dhe 2 vdekje u lidhën me picat e markës Buitoni Fraîch’Up. Shumica janë shkaktuar nga E. coli O26 dhe dy nga E. coli O103, sipas Santé publique France, agjencia e shëndetit publik të vendit.

Picat Fraîch’Up u tërhoqën në mars dhe prodhimi në fabrikë u pezullua. Një hetim penal për ngjarjen u hap në maj. Njerëzit u sëmurën nga janari deri në prill, kryesisht fëmijë që zhvillonin sindromën hemolitike uremike (HUS), i lidhur me infeksionet E. coli që mund të rezultojë në probleme të rënda shëndetësore dhe vdekje.

E. coli që gjendet në miell

Nestlé tha se çdo rifillim do të kryhet në koordinim me autoritetet dhe mbështetet te personeli i fabrikës dhe kompanitë e specializuara. Prodhimi i picave nga sfera e Fraîch’Up mbetet i pezulluar.

Më shumë se 2000 mostra janë marrë në mjedisin e fabrikës, lëndëve të para, kapanoneve dhe produkteve të gatshme.

Analizat e mostrave të miellit dhe produkteve të caktuara të gatshme zbuluan praninë e E. colit. Testet në të gjitha linjat e prodhimit dhe mjedisit nuk zbuluan patogjenin.

“Në funksion të këtyre rezultateve, hipoteza më e mundshme do të ishte ajo e ndotjes me E.coli në miell, nga korrja e fundit e grurit, të cilën ne nuk e zbuluam. Ne jemi të përkushtuar të marrim masat e nevojshme për të parandaluar që një situatë e tillë të përsëritet”, tha Nestlé. (FoodSafetyNews)

Qendra Alert/Alert.al

Reklamimi, shtysë ndaj të rinjve për të blerë ushqime të pashëndetshme

Reklamimi i ushqimeve të padëshiruara, veçanërisht i pijeve me sheqer, ushqimeve me shumë kalori dhe ëmbëlsirave është gjithnjë e më i pranishëm në media dhe platforma sociale. Kjo pasi ndikon tek përdoruesit, të cilët shpesh bëhen blerës. Ndër ata që po përjetojnë sukses më të madh është Twitch, një platformë e transmetimit të drejtpërdrejtë me kanale mbi tema të tilla si muzika, arti, sporti, ushqimi, por mbi të gjitha videolojërat, të cilat në tre muajt e parë të 2021 kishin 6 miliardë orë përmbajtje të shikuara, pra një rritje prej 97% krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2020. 

Twitch lejon krijimin e komuniteteve dhe ndërveprimin midis përdoruesve dhe vlerësohet veçanërisht për sektorin me të cilin filloi biznesin e tij: videolojërat. Gjithashtu për shkak të këtyre karakteristikave, ajo është bërë veçanërisht tërheqëse për reklama, e cila muajt e fundit është rritur dukshëm dhe sot ndalon së konkurruari, duke i detyruar lojtarët ta ndjekin atë. Për këtë arsye, studiuesit në Universitetin Penn State dhe Kolegjin Dartmouth donin të kuptonin më mirë se çfarë ndikimi kishte.

Autorët i përdorën ato në një mostër prej rreth 570 përdorues të Twitch të rekrutuar në Reddit dhe të konsideruar të ndjeshëm ndaj thirrjeve të marketingut, një e katërta e tyre nën moshën 18 vjeç, 90% meshkuj. Studiuesit ishin në gjendje të përshkruanin profilet e njerëzve më të rrezikuar, bazuar në përgjigjet e dhëna. Në fakt, ka një pjesë të lojtarëve (15%) që pranojnë se kanë zhvilluar një dëshirë për disa nga produktet e reklamuara dhe një përqindje modeste, por jo e parëndësishme (8%) që pretendojnë se i kanë blerë ato. Individët më të cenueshëm identifikohen mjaft lehtë: Janë ata që u përgjigjen pozitivisht frazave të tilla si “Dua ushqim ose pije kur shoh të tjerët që po i konsumojnë “ose” dua të ha kur dikush flet për ushqimin “ose” vërej logot / shenjat e restorantit “. Në fakt, këto janë përgjigje që tregojnë një përfshirje dhe për rrjedhojë një vëmendje të veçantë ndaj ushqimit dhe pijeve dhe një ndikim të madh.

Për më tepër, autorët theksojnë se kompanitë, vetëm në Shtetet e Bashkuara shpenzojnë 100 miliardë dollarë për reklama çdo vit, kjo ndodh sepse kjo funksionon. Edhe për të rriturit që e konsiderojnë veten mjaftueshëm të strukturuar për të qenë imunë. Në realitet, askush nuk është plotësisht imun ndaj reklamave, edhe nëse disa janë më të prekshëm se të tjerët.

Të dhënat e marra rikthejnë në qendër të debatit mundësinë e vendosjes së kufizimeve në këto forma të reja reklamimi, të cilat po zëvendësojnë ato klasike, veçanërisht duke menduar për ata që janë më të ndjeshëm dhe gjithashtu rrezikojnë më shumë nga obeziteti dhe sëmundje të tjera të lidhura ndaj konsumit të tepruar. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al