Menu

Presidenti i Dhomës së Diasporës, Lazim Destani pret në Düsseldorf Kryetarin Ardian Lekaj: Diskutuam për forcimin e Dhomës dhe të aktiviteteve për diasporën

Presidenti i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare Z. Lazim Destani dhe Kryetari Z. Ardian Zekaj, u takuan në Düsseldorf, në zyrat e filantropit dhe biznesmenit të njohur. Siç njoftoi vetë Z.Destani në rrjetet sociale, biseda me Z.Lekaj u përqendruar në çështje që lidhen me Diasporën, si dhe forcimin dhe aktivitetet e Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare.

Destani dhe Lekaj janë dhe anëtarë të Këshillit Koordinues të Diasporës dhe dy prej personave më të angazhuar për mbajtjen gjallë të institucioneve dhe aktiviteteve që kanë lidhje me diasporën. Kjo, veçanërisht pas shkrirjes së MInistrisë së Shtetit për Diasporën.

Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed