Menu

Video / Momenti kur shqiptaret e bllokuar ne Kapshtice mberrijne ne hotelin-karantine. KKD garantoi koston per 14 dite fjetje dhe ushqim

Pasi Keshilli Koordinues i Diaspores Shqiptare mori persiper pagesen e karantines per emigrantet e mbetur ne Kapahtice, sot ne mbremje kane mberritur nen masa sigurie e proceduren e rregullt te ndjekur nga policia. Pikerishr ky eshte momentin kur autobusi me 35 shqiptaret e bllokuar qe nga e premtja ne Kapshtice, ka mberritur ne Hotel Kristal ne periferi ne Korçes.

Evakuimi i tyre u be ne mbremje, nje dite pasi Keshilli Koordinues i Diaspores vendosi qe te marre persiper pagesen e hotelit dhe ushqimit per 14 ditet e karantines.

Qendra Alert / Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed