Menu

Filantropi Lazim Destani merr pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar Mikel Kuzhninit

Në qytetin Langenthal të Zvicrës u mbajt Akademia Përkujtimore kushtuar veprimtarit të paepur të çështjes kombëtare Mikel Kuzhnini.

I pranishëm, filantropi Lazim Destani shkruan se nën organizimin e Lidhjes Shqiptare në Botë kjo Akademi u mbajt në gjashtëmujorin e ndarjes nga jeta të atdhetarit Mikel Kuzhnini, me këtë rast u mblodhën shumë personalitete nga diaspora jonë si dhe nga viset tona etnike, ndër të cilët vëllai i Mikelit, Simoni, pastaj miku im, anëtar i Këshillit Koordinues të Diasporës, Prof. Dr. Sokrat Sinaj, Dr. Omer Xhemaili e shumë bashkatdhetarë të tjerë.

Related Posts

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed