Menu

Inceneratorët/ Petrit Vasili: SPAK boll mbylle sytë, ja ku i ke provat dërrmuese! (VIDEO)

Deputeti i LSI-së Petrit Vasili këmbëngul që SPAK të hetojë aferën e incineratorëve, ku përgjegjës, sipas tij, është kryeministri Rama. Në një postim në Facebook Vasili ka hedhur edhe një video ku flet kryeministri.

Postimi i plotë:
SPAK boll mbylle syte, ja ku i ke provat derrmuese!!(VIDEO).
Po e ndihmojme per SPAK-un me qe nuk “gjen” dot prova per korrupsionin e kryeministrit dhe kryetarit te bashkise Tiranes.
Ja ku i ka SPAK-u provat per inceneratoret, shume te qarta, qe ulerasin, edhe me firme edhe me vule!
SPAK- u ne se nuk vepron dhe kete here do te thote se eshte kthyer totalisht ne nje bretkoce e inkriminuar, me kembe te shqyera dhe me njeren kembe ne kryeministri dhe kemben tjeter ne bashkine e Tiranes!

Related Posts