Menu

Carrefour rikujton pakot e drithërave me çokollatë, për praninë e sulfateve

Supermarketet Carrefour kanë tërhequr vëmëndjen e pakove të drithërave me çokollatë të markës Carrefour Bio sepse u gjet prania e sulfateve (23 +/- 6 mg / kg) që nuk deklaroheshin në etiketë. Produkti në fjalë shitet në kuti prej 125 gram, me numrin e grumbullit 1812 dhe afatin e skadencës 23/12/2023.

Pakot u prodhuan për Carrefour GS Spa nga kompania Poggio del Farro Srl, në qytetin metropolitan të Firences.

Si masë parandaluese, njerëzit alergjikë ndaj sulfiteve këshillohen të mos konsumojnë pakot me numrin e raportuar të lotit. Produkti është i sigurt për konsumatorët që nuk vuajnë nga alergjia e sulfitit. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed