Menu

Klima krijon luks të ri: Kafeja, kakaoja, erëzat dhe mishi bëhen mallra të rrallë dhe të shtrenjtë

Kafeja, kakaoja, vanilja, shafrani, erëzat edhe mishi do të jenë ushqimet e para, të disponueshme në të gjitha supermarketet, të cilat mund të bëhen mallra luksoze për shkak të ndryshimit të klimës. Një seri produktesh që shiten aktualisht me çmime të përballueshme në fakt po bëhen gjithnjë e më të shtrenjta pas fenomeneve të tilla si rritja e temperaturave, thatësira, parazitët dhe përmbytjet. Kjo do të ndryshojë rrjedhimisht tregun. BBC bën regjistrimin e ushqimeve më të kërcënuara nga klima. Në një artikull të gjatë, gazeta britanike kujton se ngjarje të këtij lloji kanë ndodhur shumë herë në histori, por deri më tani ato vetëm pjesërisht i janë atribuar klimës.

Një nga shembujt më të njohur është ai i Shteteve të Bashkuara, i konsideruar si ushqim për të varfërit deri në fillim të shekullit XIX dhe i përdorur kryesisht për të burgosurit ose si pleh, më vonë ata u bënë ushqime të kërkuara dhe të shtrenjta.

Perceptimi i ushqimit varet mbi të gjitha nga dinamikat tregtare. Kakao, e përdorur nga Maya si monedhë e importuar në Evropë nga pushtuesit spanjollë dhe e shndërruar në një pluhur për t’u tretur në ujë, pastaj në një pije për të gjithë, falë procedurës së zhvilluar nga Holandezi Van Houten në 1828, së shpejti mund të kthehet në një artikull luksoz. Sipas një studimi të vitit 2013, me një rritje prej 2°C, zona të mëdha të Ganës dhe Bregut të Fildishtë, ndër prodhuesit kryesorë në botë, mund të bëhen të papërshtatshme për kultivimin e tij. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed