Menu

Kujdes! Kjo karrige plastike mund t’iu presë duart!

Një karrige plastike e prodhuar në Itali nga kompania Progarden është raportuar në faqen e internetit të alerteve dhe sigurisë së produkteve europiane si një produkt që mund të dëmtojë dhe madje të rrezikojë të dëmtojë duart e atyre që e përdorin.

Rastet janë raportuar nga Polonia dhe sipas tyre karrigia ka cepa shumë të mprehta, dhe përdoruesi i saj madje mund të rrezikojë nga dëmtimi i prerjeve në gjymtyrë.

Sipas përshkrimit të produktit, ai mund të jetë prodhuar në Itali në vitin 2019, ndërmjet muajve shkurt dhe dhjetor. Por rastet në Poloni janë raportuar vetëm gjatë muajit gusht të këtij viti.

Autoritetet europiane kanë udhëzuar tërheqjen e produkteve nga tregu.

Burimi: Komisioni Europian, Safety Gate

Qendra Alert

alert.al 

 

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed