Menu

McDonald’s miraton etiketën Nutri-Score, ja për çfarë shërben

McDonald’s është zinxhiri i parë i ushqimit të shpejtë që miratoi etiketën e ushqimit të njohur si Nutri-Score. Për momentin, zgjedhja ka të bëjë vetëm me Francën dhe specifikimet e etiketës së re mund të gjenden në një faqe të dedikuar të faqes. Kështu McDonald’s shpjegon se si funksionon Nutri-Score, përmes përdorimit të pesë ngjyrave (nga jeshile në të kuqe), që korrespondojnë me pesë shkronja të alfabetit, i atribuohen produkteve të vlefshme dhe më pak të vlefshme. Ngjyra vlerëson cilësinë e përbërësve, të tilla si fibra, fruta dhe perime, ashtu edhe ato që duhet të kufizohen, siç janë sheqernat, kripa, yndyrnat e ngopura, si dhe kaloritë.

 

Në fakt, mjafton të shihni ngjyrën që i atribuohet llojeve të ndryshme të hamburgerëve ose produkteve të tjera, siç janë sallatat ose pijet. Por kini kujdes, sepse Nutri-Score i referohet 100 g ushqim, kështu që pjesa e vogël e patateve të skuqura do të ketë të njëjtin gjykim ushqyes. Përkundër asaj që natyrshëm mendohet në asortimentin e pasur të McDonad, vetëm dy produkte kanë ngjyrën e kuqe (Coca-Cola klasike dhe salca), shumë prej tyre kanë atë portokalli dhe drita jeshile që i atribuohet karrotave të papërpunuara, domateve ose sallatës klasike Cesar. Nutri-Score është një shtesë vullnetare që i shtohet informacionit tjetër të detyrueshëm në etiketa. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed