Menu

Paralajmërimi! Mendohuni dy herë përpara se të hani këto ushqime nga Kina, ja rreziku që mbartin

Si një nga eksportuesit më të mëdhenj të globit, Kina kujdeset që në produktet e tyre të kenë sasi dhe jo cilësi. Shpesh jemi hasur me probleme të shumta shëndetësore pasi kemi konsumuar produkte me origjinë nga Kina. Këtu nuk bëhet fjalë vetëm për produktet bimore por edhe ato shtazore. Së fundmi një paralajmërim vjen sa i përket listës së ushqimeve të quajtura si të rrezikshme sa i përket konsumit. Kjo nuk lidhet vetëm em faktin e pandemisë por në terësi me mënyrën sesi Kina arrin të prodhojë dhe të eksportojë ushqime.

Lëng molle

Kina përdor pesticide për të rritur shumë korrat e tyre, dhe ato kimikate të dëmshme shpesh e bëjnë atë në lëngun e mollës që pimë. Disa marka të njohura të lëngut të mollës të shitura në SH.B.A. nga Kina kanë treguar nivele të larta arseniku. Arseni ka të ngjarë të vijë nga përdorimi liberal i pesticideve në rritjen e mollëve. Nëse konsumohet mjaft shpesh, elementi kimik mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore.

Kripë tryeze

Ndërsa kripa e tryezës është një element kryesor në shtëpinë tuaj, ju do të dëshironi të shmangni kripën e importuar nga Kina. Megjithëse Kina është një nga prodhuesit më të mirë të kripës në botë, procesi që ata përdorin për të prodhuar kaq shumë nga ky përbërës e bën kripën të pasigurt për njerëzit. Kripa kineze zakonisht mbushet me metale dhe substanca të tjera që nuk duhet të hyjnë kurrë në trupin e njeriut. Meqenëse shumica e madhe e kripës kineze është e pasigurt për konsum, kompanitë kineze supozohet të shesin produktin si një kripë industriale që nuk përdoret kurrë për gatim. Sidoqoftë, shumë prodhues e kanë kaluar këtë kripë të pasigurt industriale si kripë tryeze për vite me rradhë.

Shalqi

Ngjashëm me mollët, shalqinjtë e rritur në Kinë janë të mbuluara me pesticide. Pesticidet kanë për qëllim të ndihmojnë shalqirin të rritet me ritme të shpejta, prandaj rrit eksportet e Kinës në vendet e tjera. Sidoqoftë, pesticidet shpesh gjejnë rrugën e tyre brenda frutave. Kur gërmoni në një shalqi të eksportuar nga Kina, ka të ngjarë të mbushni trupin tuaj me disa nga ato kimikate të dëmshme.

Hudhër

Pesticidet janë një çështje e madhe në bujqësinë e Kinës. Vendi nuk ka ndonjë ligj për të rregulluar përdorimin e pesticideve, kështu që fermerët mund t’i përdorin ato sipas dëshirës për të prodhuar sa më shumë produkte të jetë e mundur në një kohë të shkurtër. Hudhra është jashtëzakonisht thithëse dhe do të thithë gjithçka rreth tij, përfshirë pesticidet. Për shëndetin tuaj, qëndroni larg hudhrës kineze.

Mish viçi

Për shkak të procesit të prodhimit, shumica e mishit është e mbushur me sëmundje që mund t’ju bëjnë të sëmureni rëndë. Dyqanet kineze të mishit janë të njohur për prodhimin e tyre të shpejtë dhe standardet e sigurisë më pak se ideale, kështu që një pjesë e madhe e mishit bie në kontakt me bakteret e padëshiruara. Përveç kësaj, dyqanet e mishit kinez kanë një tendencë të përziejnë gjëra të shumta së bashku për të krijuar diçka që duket dhe ka shije si viçi, por nuk është në të vërtetë viçi.

Qumësht

Ndërsa ushqimin i foshnjës përmban melaminë, qumështi i importuar nga Kina përmban po aq. Nëse kjo lëndë kimike konsumohet, mund të shkaktojë dëmtime serioze në veshka. Qindra mijëra njerëz janë sëmurë rëndë pasi kanë pirë qumësht të importuar nga Kina. Nga fëmijët e vegjël deri tek të rriturit e moshuar, kjo substancë mund të bëjë kërdi në trup.

Oriz

Blerja e orizit të eksportuar nga Kina duket si një veprim i qartë. Kinezët hanë oriz me pothuajse çdo vakt, kështu që duhet të jetë i mirë… apo jo? Fatkeqësisht, nuk është kështu. Shumë fabrika orizi në Kinë përfshijnë një rrëshirë sintetike në orizin e tyre. Jo vetëm që në thelb po hani plastikë, por kimikatet e përfshira në rrëshirë dihen se shkaktojnë kancer.

Pjeshkë të Konservuara

Pjeshkët e konservuara, ato të eksportuara nga Kina janë veçanërisht të dëmshme. Sidoqoftë, nuk është ajo që është brenda produktit që i bën këto mallra kineze të rrezikshme – është kanaçe që ato futen. Në një studim të kryer nga zyrtarë australianë, studiuesit zbuluan se kanaçet nga Kina po shpërthenin me plumb. Efektet e helmimit nga plumbi janë të dokumentuara mirë, përfshirë koordinimin e zvogëluar të muskujve dhe dëmtimin e veshkave dhe sistemit nervor.

Ton i konservuar

Ngjashëm me pjeshkat e konservuara, toni i konservuar nga Kina dihet se vjen me një sasi të konsiderueshme plumbi të fshehur në metalin e kanaçes. Përveç rreziqeve të helmimit nga plumbi, toni i konservuar përfshin shumë nga substancat e dëmshme që gjenden në peshqit e tjerë të eksportuar nga Kina. Fermat e peshkut janë të mbushura me ndotje dhe kimikate toksike, dhe peshqit ushqehen kryesisht me një dietë të mbeturinave të kafshëve. Secila prej atyre substancave pastaj gjen rrugën në kanaçen tuaj, duke kërcënuar shëndetin tuaj sa herë që blini një furnizim të ri.

Vaji

Vaji nga Kina është i ndotur, mungesa e masave paraprake të sigurisë dhe ligjet e sigurisë ushqimore e bëjnë shumë të lehtë për prodhuesit kinezë të shesin produkte të neveritshme. Pak kohë mbrapa, një kompani masive ushqimore në Kinë vendosi të merrte vaj të përdorur nga restorantet, ta filtronte, ta ripaketonte dhe ta shiste si vaj të ri. Nëse jeni duke blerë naftë nga Kina, ju mund të blini vaj të ricikluar që është “pastruar”, në vend të vajit të ri.

Mish pule

Një tjetër ushqim nga Kina që duhet të shmangni me çdo kusht është padyshim mishi i pulës, dhe për një arsye të shkëlqyeshme! Gripi i shpezëve dhe sëmundje të tjera që lidhen me pulat janë të zakonshme në rajonet lindore të botës. Pulat në Kinë shpesh nuk kanë normat e kërkuara për t’u ngrënë, kështu që ju mund të sëmureni në çdo kohë nëse e blini dhe hani atë. Po ashtu edhe vezët. Kontrolloni origjinën e vezëve tuaja dhe të shmangni blerjen e atyre që vijnë nga Kina, sepse fabrikat në atë vend përdorin karbonat kalciumi dhe parafine në vezët e tyre.

Marrë nga: Better BE

Qendra Alert / Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed