Menu

Prania e mundshme e trupave të huaj, kujtohet scamorza e tymosur

Ministria e Shëndetësisë së Italisë raportoi tërheqjen paraprake nga prodhuesi i një grupi djathi skamorza të tymosur me markat Merivio të Lidl dhe Scerì për praninë e mundshme të trupave të huaj, me natyrë plastike. Të dy produktet e prekura shiten në paketa prej 200 gram, me numrin e grupit 2243E dhe datat e skadimit 02/12/2022 (marka Merivio) dhe 04/12/2022 (marka Scerì).

Scamorza e tymosur u prodhuan nga kompania Diano Casearia Spa, në provincën e Salernos (shënja identifikuese IT V4V5C CE). (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed