Menu

Qytetari denoncon pijen Campari Soda, kompania: Nuk ka rrezik për shëndetin

Një qytetar raporton se bleu një pako Campari Soda, në të cilën kishte një shishe që përmbante një pije me një ngjyrë krejtësisht të ndryshme nga e kuqja tradicionale. Pas raportimit, kompania siguroi që nuk ka rreziqe shëndetësore dhe bëri të ditur se do ketë një analizë të thelluar të arsyeve që përcaktojnë ndryshimin e ngjyrës.

Qytetari shkruan:

“Gjeta një shishe të verdhë brenda një pako Campari Soda, e cila zakonisht është e kuqe.

Telefonova dhe dërgova fotografi e jam në pritje të përgjigjes së kompanisë.”

Më poshtë është përgjigja e kompanisë:

“Ne ju falënderojmë për raportin tuaj dhe kërkojmë ndjesë për vonesën në dhënien e një përgjigjeje. Karakteristikat e tij kimike-fizike janë në përputhje me produktin standard. Bazuar në analizën e gjurmueshmërisë nuk u gjetën të dhëna të procesit në lidhje me këtë fenomen. Profili ndijor i shisheve të zbardhura është në linjë me atë të produktit standard, pa devijime të këqija. Analizat fiziko-kimike dhe mikrobiologjike, në bazë të të cilave lëshohen të gjitha grupet, konfirmohen si të pajtueshme. Me hetimet e mëtejshme që kemi kryer në produktin e zbardhur, ne konfirmojmë se nuk paraqet ndonjë rrezik për shëndetin e konsumatorit. Ndryshimi i ngjyrës që ka ndodhur nuk përfshin ndonjë rrezik për shëndetin, as nuk ndikon në shijen”.

Campari Soda decolorato: il giallo al posto del rosso non è un rischio (ilfattoalimentare.it)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed