Menu

Shpërthen Salmonela, mbyllet restoranti i njohur

Një restorant meksikan në Çikago është mbyllur për shkak të shpërthimit të Salmonelës. Administratorja e Shëndetit Publik McHenry Melissa H. Adamson kërkoi ndihmën e publikut për hetimin e rastit. Ajo kërkoi që kushdo që ka ngrënë në El Sombrero nga 23 gushti deri më 3 shtator të plotësojë një sondazh për të ndihmuar departamentin e saj në mbledhjen e të dhënave. Anketa duhet të plotësohet nga të gjithë pavarësisht nëse vizita e tyre në El Sombrero rezultoi me apo pa simptoma të sëmundjes Salmonel. Sipas Adamson, sondazhi është pjesë e një hetimi gjithëpërfshirës të krijuar për të eleminuar rrezikun e shëndetit publik. Departamenti i Shëndetit McHenry rekomandon që kushdo që ka ngrënë ushqim nga El Sombrero të kërkojë kujdes mjekësor dhe të kryejë teste nëse ka simptoma. Ushqimi i kontaminuar me bakteret e Salmonelës zakonisht nuk duket. Foshnjat, fëmijët, të moshuarit dhe njerëzit me sistem imunitar të dobët janë në rrezik më të lartë të sëmundjes.

Kushdo që ka ngrënë ndonjë produkt dhe ka shfaqur simptoma të helmimit me ushqim nga Salmonela, duhet të kërkojë kujdes mjekësor. Njerëzit e sëmurë duhet t’u tregojnë mjekëve të tyre për ekspozimin e mundshëm ndaj baktereve Salmonella sepse teste të veçanta janë të nevojshme për të diagnostikuar salmonelozën. Simptomat e infeksionit me salmonelë mund të imitojnë sëmundje të tjera, duke çuar shpesh në një diagnozë të gabuar.

Simptomat e infeksionit të Salmonelës mund të përfshijnë diarre, dhimbje barku dhe ethe nga 12 deri në 72 orë pas ngrënies së ushqimit të kontaminuar. Të rriturit e shëndetshëm zakonisht sëmuren për 4-7 ditë. Në disa raste, pacientët mund të përfundojnë në spital. (FoodSafetyNews)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed