Menu

Carrefour raporton dërrasën prerëse të bambusë

Zinxhiri i supermarketeve Carrefour ka raportuar dërrasën prerëse të bambusë së markës së saj Carrefour Home për shkak të migrimit të plumbit, përtej kufijve të lejuar pas kontaktit të zgjatur me ushqimin e nxehtë. Të gjitha grupet e dërrasave prerësee të madhësisë S 30×22 cm janë prekur (kodi i barit 3616181908416 –neni HO215174)

Si masë parandaluese, Carrefour rekomandon që konsumatorët të mos përdorin dërrasën e prerjes së bambusë me karakteristikat e përshkruara dhe numrat e tufës të treguara dhe ta kthejnë atë në pikën e blerjes, ku produkti do të rimbursohet. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed