Menu

Mbushja e tortës me krem karamel, prani oksidi etileni në përbërës

“Metro” raportoi tërheqjen paraprake të përbërësit krem karamel “Glitty Gold” për shkak të prezencës së oksidit të etilenit. Produkti në fjalë shitet në pako 1 kg, me numër serie 17/12/20 dhe afat minimal 17/12/2022.

Mbushja me krem karamel u prodhua nga kompania General Fruit Srl, në provincën e Bergamos.

Si masë paraprake, kompania rekomandon moskonsumimin e produktit me numrin e treguar të serisë dhe kthimin e tij në dyqanin Metro ku është blerë, duke paraqitur faturën. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed