Menu

Temperaturat 42 gradë celsius, në Berat shitet mish brenda një furgoni jo-frigoriferik. Denoncimi vjen nga një qytetar që ka fimuar edhe momentet e tregtimit, derisa është pikasur nga tregtari

Edhe pse prej me shumë se dy javësh temperaturat në Berat janë shumë të larta,ku në ditë e orë të caktuara kanë arritur deri në 42 gradë celsius,ka dhe nga ata persona që nuk shqetësohen aspak për shëndetin dhe jetën e qytetarëve.

Njëri prej tyre është edhe ky tregtar, që në temperatura ekstreme të nxehta,shet e tregton mish të therrur brenda ambjenteve të një furgoni në qendër të qytetit të Beratit.Videoja është regjistruar nga një qytetar,që duke parë sesi mishi ishte i hedhur brenda një furgoni dhe po tregtohej në kushte mizerabël dhe jo-frigorifierike,ka realizuar edhe videon me celularin e tij.

Siç duket edhe nga pamjet filmike,mishi është i hedhur e i shpërndarë në disa arka frutash, higjena brenda këtij furgoni të viteve ’70 është skandaloze dhe mishi në kushte jo-frigoferike.Sipas denoncuesit, kushtet e vështira ekonomike kanë bërë që qytetarët të prisnin në radhë për të blerë mish,pasi çmimi i tij ishte 150 lekë (të reja) më pak për kg sesa është realisht çmimi i mishit në çdo dyqan.

Siç edhe duket qartë nga pamjet filmike,furgoni ishte vendosur në qendër të qytetit dhe tregtari po shiste mish i pashqetësuar nga askush,deri në momentin kur ka parë se po filmohej nga qytetari.Menjëherë pas kësaj,ai ka mbyllur menjëherë tregtimin dhe është larguar me furgonin e tij në drejtim të daljes së qytetit.

Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed