Menu

Kryesocialisti Edi Rama mungon në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS. Zbulohet arsyeja

Kryeministri Edi Rama nuk do të jetë pjesë e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste. Burimet bëjnë me dije se shefi i ekzakutovit do të udhëtojë drekën e sotme drejt Turqisë. Bashkë me kryeministrin Edi Rama do të jenë edhe disa ministra.

Asamblea Kombëtare e PS mblidhet pasditen e sotme në orën 17:30, ku priten të merren vendime politike dhe organizative të kësaj force politike, si thirrja e Kongresit në datën 12 Qershor, miratimin e vendimit për nisjen e analizës për zgjedhjet e 25 Prillit, si dhe vendimi për zgjedhjet ne strukturat baza të PS.

Por mungesën fizike në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare, mësohet se Rama do e justifikojë me një lidhje online nga Turqia.

Related Posts