Menu

E rëndë/ Bie tavani i pediatrisë, plagoset një fëmijë

Në spitalin e pediatrisë në kryeqytetet raportohet se një fëmijë është plagosur pasi ka rënë tavani i godinës.

Rasti bëhet publik nga kandidatja e PD-së në kryeqytet për zgjedhjet e 25 Prillit, Ina Zhupa.

“Kushtet e spitaleve skandaloze te shendetesise rrezikuan edhe jeten e femijeve.  Tani ne spitalin e pediatrise sapo u plagos nje femije nga renia e tavanit. Duhet hetim dhe venia para drejtesise te atyre qe rrezikojne jeten e femijeve pikerisht ne vend ku duhet te shpetojne jeten dhe shëndetin”, shkruan Zhupa në një postim në rrjetet sociale, ku poston dhe fotografi nga spitali.

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed