Menu

“Facebook, Whatsapp dhe Instagram ranë për shkak të alienëve”-thotë magjistari izraelito-britanik

Pse Facebook, Whatsapp dhe Instagram ranë të hënën?

Facebook shpjegoi se përplasja u shkaktua nga një ndryshim i gabuar i konfigurimit, Uri Geller mendon se bëhet fjalë për diçka tjetër.

Sipas mediave të huaja, magjistari dhe personaliteti televiziv izraelito-britanik sugjeron që alienët ishin përgjegjës për ndërprerjen.

Geller publikoi në Twitter një video nga CNN e cila tregoi një fenomen ajror të paidentifikuar në një postim ku shkruhej: “Cila është gjëja e madhe për ta që të paralizojnë rrjetet sociale”.

Kjo erdhi një orë pasi ai shkroi: “NSA, Pentagoni po hetojnë furishëm. Kremlini, Kina gjithashtu u përfshi, është një mister i madh për Rrjetet Sociale. Ata duhet të dalin me një lloj shpjegimi tokësor”.

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed