Menu

Krimi në Bubq/ Burri dyshonte për tradhti, kishin tre muaj që ziheshin

Artan Ismalaja, 51-vjeçari që masakroi me thikë gruan e tij, zihej shumë shpesh me viktimën, Klarita, për arsye xhelozie. Mësohet se në tre muajt e fundit, çifti Ismalaja ziheshin pas Artani mendonte se gruaja e tij, 45-vjeçare e tradhëtonte.

Përveç tradhëtisë, dyshja debatonin dhe për blerjen e një shtëpie. Konkretisht mësohet se Klarita Ismalaja i kishte kërkuar para të shoqit për të blerë një shtëpi të re për prindërit e saj në Bubq, në mënyrë që t’i largonte nga periferia e Fushë Krujës, ku dhe jetonin për momentin.

Dhe pikërisht dje, ditën kur ndodhi krimi, dyshja ishin nisur për të parë një shtëpi për prindërit e 45-vjeçares. Rrugës ata kanë debatuar për dyshimet për tradhëti që kishte autori dhe çështja ka agravuar. Artan Ismalaja futi makinën në oborrin e një stalle lopësh dhe e masakroi të shoqen. Më pas ai tentoi të vriste dhe veten.

Ishte roja i stallës së lopës ai që lajmëroi policinë pas skenës që pa në makinë dhe 51-vjeçari u dërgua në spital, ku u vu sot në pranga. Klarita Ismalaja la pas dy fëmijë, të dy djem.

alert.al/

 

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed