Menu

Një tjetër prani e oksidit të etilenit në ekstraktin e bambusë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar njoftimin për tërheqjen e një grupi të suplementit ushqimor vitaminë C + acerola zink dhe ekstrakt bambuje nën markën Ligne de Plantes, për shkak të pranisë së oksidit të etilenit në lëndën e parë të nxjerrë nga Bambusa arundinacea (75% natyrale silikon). Produkti i prekur shitet në pako prej 60 kapsulash, me numrin e serisë 21139B dhe me përdorim para datës 05/2024.

Shtesa dietike tregtohet nga Natura Service Srl dhe është prodhuar nga kompania Hedelab SA në rrugën e fabrikës Ëallonie 138/140, në rrethin Ghlin të qytetit të Mons, Belgjikë. Si një masë paraprake, rekomandohet që të mos konsumoni suplementin me numrin e raportuar të serisë dhe ta ktheni atë në dyqanin ku është blerë. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed