Menu

Oksidi i etilenit në një tjetër suplement ushqimor

Oksidi i etilenit gjendet në një tjetër shtesë ushqimore. Bëhet fjalë për markën Danone’s Nutricia FortiFit Muscoli e Ossa për shkak të “pranisë së oksidit të etilenit”. Produkti shitet në pako prej 147 gramësh, që përmbajnë 7 bustina me nga 21 gram secila, me numra loti MU383, MU384, MU384 dhe MU385D me datën e skadimit 17/02/2023.

Shtesa ushqimore është prodhuar nga kompania S.I.I Srl, në uzinën e prodhimit në Ariosto 50/60 në Trezzano sul Naviglio, në qytetin metropolitane të Milanos.

Si masë paraprake, rekomandohet që të mos konsumoni suplementin ushqimor me numrat e raportuar dhe ta ktheni atë në dyqanin ku është blerë. (IlFattoAlimentare)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed