Menu

Si ta largoni mykun nga shtëpia

Disa pjesë në shtëpi shpeshherë mbulohen nga myku. Mbajtja e shtëpisë për një kohë të gjatë mbyllur, lagështia dhe mungesa e ajrimit të përditshme janë disa prej shkaqeve që çojnë në shfaqjen e mykut në mjediset e ndryshme të shtëpisë.

Thithja në sasi të mëdha të sporeve të mykut është shumë e dëmshme për shëndetin.

Për të larguar këtë ju duhet të merrni dy filxhana uthull të bardhë i vendosni në një shishe me ujë të nxehtë dhe filloni ta vendosni në pjesën ku ka myk. Kjo do të largojë mykun nga muret e shtëpisë suaj. (Express)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed