Menu

(Video dhe foto ekskluzive) Ja kontenieri ku u gjet kokaina, kishte dy ditë që gjurmohej

15 kilogramë kokainë është kapur në Portin e Durrësit mesditën e sotme, në një kontejner të ngarkuar me banane që vinte nga Ekuadori.  Kjo është pamje e kontenierit e siguruar nga alert.al. Theksojmë se Policia u kujdes që ta mbante median larg vendit ku u bë kontrolli i kamionit.

Ngarkesa vinte për llogari të një kompanie shqiptare, ndërsa kontejneri kishte mbërritur në Portin e Durrësit që dy ditë më parë dhe ishte nënë vëzhgimin e autoriteteve për të kapur personin që do të shkonte për të marrë ngarkesën.

Ky person, identiteti i të cilit nuk bëhet ende me dije, është shoqëruar nga Policia, ndërsa po ashtu autoritetet kanë shoqëruar edhe një të dyshuar tjetër.

alert.al./

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed