Menu

Vlorë, Rama mbledh Asamblenë e degës së PS-së, kryebashkiaku Leli, tema e nxehtë e takimit

Kryesocialisti Edi Rama ka mbledhur mesditën e kësaj të diele Asamblenë e degës së Partisë Socialiste të Vlorës. Mbledhja që po zhvillohet me dyer të mbyllura në Teatrin “Petro Marko”, mësohet se ka për qëllim trajimin e përplasjeve të fundit mes kryetarit të Bashkisë Dritan Leli dhe Këshillit Bashkiak të kësaj bashkie.

Konflikti mes Lelit dhe socialistëve të Vlorës është ndezur shumë kohët e fundit, duke sjellë konflikte institucionale.

Madje edhe marrëdhëniet mes kryeministrit Rama dhe Dritan Lelit ka kohë që janë të ngrira, sidomos pas refuzimit që drjtuesi i Bashkisë Vlorë i bëri ftesës për të qenë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë në listën e PS.

Në mbledhjen e Asamblesë pritet të diskutohet edhe rezultatet në zgjedhjet e 25 Prillit.

alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed