Menu

Lajm i trishtë! Ndërron jetë aktori dhe regjisori Pirro Mani

Regjisori dhe aktori i madh shqiptar Pirro Mani është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare.

Mësohet se Mani ka ndërruar jetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku jetonte prej disa kohësh së bashku me familjen e tij.

“Fluturo tashmë me enjgjëjt babai i Teatrit. Ke sjellë shumë gëzime në jetën time. Dhe çfarë trishtimi solle sot. Do të të jem mirënjohës për gjithcka, për dashurinë që më dhe, për trajtimin jo si i dashuri i Jolës por si artist dhe koleg.

Madhështia jote nuk ka fund! Ashtu si nuk do ketë kurrë fund vepra dhe pasuria që na le! Qofsh i parajsës babi Piro!’, shkruan Elton Deda në Facebook.

Image

Related Posts