Menu

Çokollata dhe vera, të shëndetshme për organizmin

Kemi lajme të mira për ju që preferoni veren e çokollatën.

Nuk ka ushqime të këqija apo ushqime të mira, por ka vetëm ushqime të cilat duhet t’i hani shpesh dhe ushqime të cilat duhet t’i kufizoni.

Dr. Merlin Thomas është përpjekur ta dëshmojë këtë, ku i ka eksploruar të mirat dhe të këqijat e disa nga ushqimeve dhe pijeve më të preferuara të njerëzve, e të cilat kanë reputacion të keq, si çokollata.

“Çokollata gjithmonë është e mirë për ne. Çokollata ka përbërës të cilët janë të shëndetshëm për trupin tonë, dhe kur hamë çokollatë, ne jemi më të lumtur. Por nuk bën ta teprojmë”, ka thënë ai.

Sa i përket alkoolit, varet se sa shumë pini dhe me çka e përzieni.

Konsumimi i sasive të mëdha të alkoolit është vrasës i vërtetë, por nëse e konsumoni në sasi të limituara – veçanërisht verën – edhe mund të jetë i shëndetshëm. (Telegrafi)

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed