Menu

Nisin arrestimet për aferën e inceneratorëve, SPAK bën gati urdhër arrestet e disa biznesmenëve

SPAK nis arrestimet për aferën e super folur të inceneratorëve, Zoom.al ka mësuar se në zyrën e prokurorëve të Prokurorisë së Posaccme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit janë firmosur urdhër arrestet për disa biznesmenë që dyshohet që janë përfshirë në këtë aferë për të cilën ka pasur akuza për korrupsion galopant.

Emrat e përfolur nga media dhe opozita kanë qenë Mirel Mërtiri dhe Klodian Zoto, po ashtu eksponentë të opozitës dhe disa media kanë përfolur edhe emrin e Ben Blushit sit ë përfshirë në këtë aferë.

Nuk dihet se për kë janë firmosur urdhër arrestet, por pritet që shumë shpejt policia t’u vërë prangat dissave prej tyre./Zoom.al /

Related Posts

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed