Menu

Nuk shkon në 30 vjetor, Nano dërgon mesazhin: Edi, ta kalojmë stafetën nga etërit te bijtë…

Lideri historik i PS, Fatos Nano edhe pse jo i pranishëm, fizikisht në Kongresin e PS, ishte aty me një reagim.Në 30-vjetorin e PS, ai tha se PS ka qenë gjithmonë një forcë që ka punuar që vendi të ecë para, dhe duke ju drejtuar kryeministrit Rama , tha se PS duhet të vazhdojë punën për Shqipërinë evropiane.

Fatos Nano: Të dashur bashkëmoshatar kështu ju quaja në vitet e para kur e bëmë PS forcë të parë progresiste , ky është një pervjetor që na jep krenari të gjithëve , kemi ditur të përtërijmë vetveten dhe duke ecur me hapin e kohës, prandaj jemi sot e vetmja forcë që mendon globalisht dhe vepron lokalisht.

Pa arritur këtë gjithçka do të mbetet punë e papërfunduar. Kam besim që me Edin dhe me bekimin e zotit do e arrini, e gëzofshi përvjetorin e pjekurisë qëllofshi gjithmonë në shenjë.

alert.la/

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed