Menu

Prokurori i Sarandës që mori ryshfet, ja sa lekë dhe euro iu gjetën nga kontrolli në shtëpi

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga dosja e Prokurorit të Saradës Sali Hasa. Burime bëjnë me dije se gjatë kontrollit të banesës së prokuorit Hasa, atij i janë gjetur në banesë një shumë prej 11 milionë lekësh të vjetra dhe 2 mijë euro.

Kujtojmë se prokurori u la në burg disa ditë më parë, pasi sipas SPAK ai dyshohet se i mori një shumë parash shtetases Elsiona Papa, për t’i pushuar dosjen vëllait të saj Emiljan Mirjanit, pasi akuzohej dhe ishte vënën nën hetim për plagosje.

Referuar dosjes së prokurorisë, Papa është fotografuar në zyrën e prokurorit së bashku me Edison Korkutin, i cili u plagos nga vëllai i saj. Sipas hetimeve motra e të pandehurit ndikoi te prokurori për të pushuar hetimet për vëllain e saj që akuzohej për plagosje me dashje dhe mbajte të armëve të ftohta. /faxweb/

Related Posts

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed