Menu

Asnjë i vdekur nga COVID-19 dhe 10 raste të reja në Kosovë

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë me COVID-19. Në raportin e Ministrisë së Shëndetësisë është bërë e ditur se nga 2277 testime, 10 kanë rezultuar pozitive. Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 134 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.188.

MSH-ja ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 667 doza të vaksinës kundër COVID-19, kurse prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 80.803 doza të vaksinës. /Zëri

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed